Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nové datové kabely pro energetické řetězy

Nové datové kabely pro energetické řetězy


12.02.2019

Nový datový kabel CF8821 společnosti igus, kterou v Česku výhradně zastupuje firma HENNLICH je navržen zejména pro stavebí průmysl nebo nenáročné, cyklicky pracující stroje.

Výhodou nové série kabelů je úspora nákladů až 30% a UL certifikace.Igus se s více než 1300 produkty v portfoliu může pochlubit největším sortimentem testovaných flexibilních kabelů pro energetické řetězy.

Datové kabely jsou používány napříč různými průmyslovými sektory, od obráběcích strojů po roboty. Tyto kabely musí být odolné vůči zatížení při práci v energetických řetězech. Igus nyní vyvinul nový cenově výhodný datový kabel určený pro aplikace bez vysokých mechanických nároků, jako např. seřizovací zařízení, enkodérové jednotky nebo stroje na opracování dřeva a kamene.

Díky malému průřezu je nový kabel vhodný pro použití v energetických řetězech s poloměrem ohybu 12,5 x d.

Stínění zabraňuje interferenci. Vysoce flexibilní vnější plášť z PVC je samozhášivý a neobsahuje silikony. Jako všechny kabely od igusu, byly i tyto testovány ve firemní laboratoři o rozloze 2.750 m2. Díky těmto testům je igus jediný výrobce na trhu, který může poskytnout záruku 36 měsíců na celý sortiment kabelů. „Pro nové datové kabely náš dodavatel slibuje životnost až 5 milionů cyklů. Navíc k této záruce poskytuje další výhodu v podobě certifikace UL, což otevírá možnosti pro výrobce strojů, kteří exportují i na americký trh,“ podotýká Jan Švarc, manažer pro energetické řetězy igus ve firmě Hennlich.


Rentabilní, s garantovanou životností a certifikací UL pro americký trh: nové flexibilní datové kabely CF8821 (Zdroj: igus/HENNLICH)       

Výrobci technologických celků často čelí výzvě spočívající v rozdílných technických standardech a normách v zemích výrobce a operátorů ve Spojených státech. Z toho důvodu se snaží organizace v Evropě a USA již roky tyto předpisy sjednotit. „Firma igus, která je odborníkem na pohyblivé plasty, významně přispívá k harmonizaci tím, že opatřila 1044 ze svých kabelů UL certifikací. Díky tomu mohou firmy snáze exportovat své stroje do USA a bez problémů je uvádět do provozu,“ dodal Jan Švarc.

UL je zkratka pro Underwriters Laboratories což je nejznámější a všeobecně uznávaná certifikační organizace v USA, která pravidelně vydává normy a uděluje certifikace produktům, jako jsou právě kabely Chainflex®. Pokud mají kabely tuto certifikaci, uvedení do provozu je rychlé a jednoduché.  

Zdroj: Tisková zpráva Hennlich

Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Informační technologie/E-business

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: