Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Od 3-osých k 5-osým aplikacím

Od 3-osých k 5-osým aplikacím


03.12.2018

Snadno ovladatelný řídící systém Max 5 a volba solid model import od HURCO usnadňují operátorům 5-osé frézování. Celkově nabízí HURCO servisní balík, který pomáhá operátorům rychle dosáhnout optimalizace výroby při 5-osém frézování dokonce i pro začátečníky.

"Provozovatelé, kteří chtějí produkovat vysoce komplexní komponenty na pravidelné bázi by se neměli vyhýbat investicím do 5-osého stroje," doporučuje Sebastian Herr, vedoucí aplikační technik u  HURCO. "Jestliže musím neustále měnit upnutí obrobků 4 nebo 5 krát na 3-osém stroji, potom dává smysl použít od začátku 5-osý stroj." Obráběcí centrum HURCO VC 500i je dobrým počátečním modelem pro 5-stranné obrábění v kusové nebo malosériové výrobě. Díky snadnému a rychlému programování a koncepci pohyblivého stojanu, je 5-osý stroj s pojízdným stojanem s rotačním/natáčecím stolem ideální pro  široký rozsah aplikací, od zakázkové výroby po stavbu strojů. Stejně jako v případě 3-osého stroje, obrábění je lineární, ale je prováděno simultánně na několika stranách. V důsledku toho mohou zaměstnanci přejít z 3-osého na 5-osé obrábění s krátkým doplňujícím zaškolením.

HURCO 3-osé stroje mohou být aktualizovány bez jakýchkoli problémů

Každý stroj HURCO je vybaven softwarem, který dovoluje 5-osé obrábění. "Jestliže produkce příležitostně požaduje komplexnější součásti s více než dvěma nebo třemi postupy upnutí, nejefektivnější volbou je aktualizovat stávající 3-osý stroj," říká Sebastian Herr. Aktualizace technických prostředků (hardware) samotná vyžaduje pouze jeden den, plus jeden další den na vyškolení zaměstnanců. Avšak stroj dodaný s 3-osou konfigurací není vybaven odpovídajícími vedeními a skleněnými měřítky, a tudíž nepracuje stejně přesně. "Vždy mohu dosáhnout vyšší přesnosti, pokud pracuji na komponentu s použitím 5-osého stroje," dodává  vedoucí aplikační technik HURCO.


Snadno použitelný řídící systém zlepšuje výkonnost stroje: HURCO Max 5 dialogový řídící systém  (Foto: HURCO)

Optimalizovaná interakce mezi strojem a dialogovým řídícím systémem WinMax

Obráběcí centra HURCO mají vlastní vyvinutý a integrovaný CNC řídící systém. Ve spojení s WinMax rozhraním používá dialog pro vedení uživatelů od jednoho kroku obrábění k následujícímu, což činí programování stroje snadným na učení a intuitivním při použití. Značky pravých úhlů, závitové značky, zapsané znaky a dokonce složité konturové cykly jsou kombinovány v cíleně zaměřených obráběcích procesech. To snižuje podstatně časy programování a noví zaměstnanci mohou být okamžitě zaškoleni. Max 5 lze také použít pro čtení 3D souborů z CAD systémů přímo ve formátu STEP. Tato volba solid model import od HURCO snižuje programovací čas a činí z procesu soustružení obrobku složku méně náchylnou k chybám. Komplexní DXF výkresy lze importovat přímo na 19-palcovou obrazovku přes USB nebo LAN rozhraní  a potom zpracovat.

Zdroj: Tisková zpráva Mediacontor

Zpracováno redakcí

 Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie
Inovace
Průmysl 4.0

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: