Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Pojďme mluvit o inovacích

Pojďme mluvit o inovacích


18.05.2020

Veletrh Metav od 15. června 2020 spustí webové relace Metav web sessions – digitální platformu pro zpracování kovů zaměřenou na poskytování informací o výrobních řešeních v období po koroně.

Organizátor veletrhu Metav VDW (německé sdružení výrobců obráběcích strojů) ve Frankfurtu nad Mohanem zve všechny zájemce, aby se od 15. do 19. června 2020 zúčastnili webových zasedání (web sessions) Metav nazvaných „Let’s talk about inovation“. „Veletrh Metav 2020 musel být kvůli koronavirové pandemii o rok odložen, a proto nyní chceme nabídnout návštěvníkům a vystavovatelům alternativu ve formě webových relací,“ říká výkonný ředitel VDW Dr. Wilfried Schäfer. V dostatečném předstihu před přeplánovaném veletrhu na březen příštího roku budou webové stránky Metav Web Sessions poskytovat platformu, která uživatelům z kovoprůmyslu umožní držet krok s nejnovějšími inovacemi ve výrobní technologii.

Největší výzvou pro společnosti nyní bude zajistit opětovné zvýšení výroby, stabilizovat prodeje a v krátkém čase vrátit subdodavatelský systém do plně funkčního stavu,“ popisuje Schäfer situaci. Proto mnoho vystavovatelů přijalo pozvání VDW tak rychle, vysvětluje: „Webové relace Metav budou společnostem poskytovat příležitost znovu se spojit se svými zákazníky a ukázat, jak jejich produkty mohou pomoci při restrukturalizaci výroby.“ Jasmin Herter, mluvčí společnosti Gühring KG v německém Albstadtu, říká: „Webové relace Metav společnosti VDW mění výzvy v příležitosti. Zdůrazňují nová řešení, která v Gühringu rádi prozkoumáme. Těšíme se na virtuální veletrh a objevování možností, ketré nabízí.

Po pět dnů povede téměř 90 společností odborné přednášky vždy od 9:00 do 17:00 v následujících tematických oblastech: digitalizace, přesné nástroje, obráběcí stroje a systémy, software, měřicí systémy a zajištění kvality, aditivní výroba, komponenty a systémy, zdravotnické technologie a servis. Přednášky budou probíhat v němčině a částečně v angličtině. „Webové relace Metav jsou nyní již plně obsazeny,“ říká Stephanie Simon, projektová ředitelka veletrhů a organizátor akce. Stejně jako u samotného veletrhu budou návštěvníci schopni porovnávat to, co dodavatelé nabízejí, a samozřejmě pokládat otázky a diskutovat s odborníky na výrobu, pokračuje. „Těšíme se na všechny vzrušující a inspirativní prezentace. Vystavovatelé budou moci pracovat s mnoha různými formáty - od prezentací PowerPointu k fotografiím, videím, simulacím a ještě mnohem více,“ říká Simon. Je přesvědčena, že koronavirová krize také nabízí příležitost prozkoumat nové webové formáty, které by mohly v budoucnu doplnit skutečné veletrhy.

Udo Hipp, vedoucí marketingu společnosti Maschinenfabrik Berthold Hermle v německém Gosheimu, zastává podobný názor: „Webové relace Metav považujeme za dobrý způsob, jak zůstat v kontaktu se zúčastněnými stranami a zákazníky. Těšíme se na odpověď a zpětnou vazbu, kterou dostaneme. Webové relace budou v budoucnu určitě dobrým doplňkem marketingového mixu.

Digitální události se v současné době těší velkému boomu. „Společně s naším partnerem, IndustryArena a vysoce motivovaným týmem, se nám velmi rychle podařilo vyvinout efektivní platformu pro týdenní webové relace Metav, kde proběhne velký počet digitálních prezentací,“ říká Schäfer. Dodal, že webové stránky Metav se již staly špičkovou digitálních akcí v kovozpracujícím průmyslu, pokud jde o počet vystavovatelů a šíři témat.

Program a detaily o internetových relací Metav jsou k dispozici na tomto odkazu: www.metav-websessions.com.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy.Nomenklatura

Novinky z veletrhů a výstav
Všeobecné strojírenství
Průmysl 4.0

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: