Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Pokroková geometrie pro obrábění dalších typů materiálů

Pokroková geometrie pro obrábění dalších typů materiálů


16.03.2020

Společnost Sandvik Coromant uvádí na trh optimalizované vrtáky pro obrábění různorodých materiálů.


Vrták CoroDrill 860 s geometrií -GM bude do nabídky zařazen jednotně 1. března 2020.

Nejnovější edice řady vrtáků CoroDrill 860 využívá pokrokovou geometrii -GM, která umožňuje dosažení vysoké výkonnosti vrtání u celé řady obráběných materiálů a aplikací, jakož i výrazně delší životnosti nástrojů.

Toto nově představené nástrojové řešení vychází z jedné z nejpopulárnějších produktových řad značky Sandvik Coromant, řady R840. V současné době je R840 nejprodávanějším vrtákem v nabídce slinovaných rotačních nástrojů. Avšak nově dosažený pokrok v oblasti technologii vrtání a potřeby zákazníků zvyšovat a spolehlivěji zachovat produktivitu znamenaly, že nadešel čas pro modernizaci.

Vrták CoroDrill 860 s geometrií -GM využívá novou nástrojovou třídu, pokrokovou konstrukcí drážky pro odvod třísek a mnohovrstvý, fyzikálně nanášený povlak (PVD) na špičce vrtáku. Výsledkem je zvýšení výkonnosti při vrtání širokého spektra materiálů a u celé řady aplikací – včetně všeobecného strojírenství a automobilového průmyslu – a dosažení mnohem delší životnost nástroje než u předchozí koncepce R840.

Jedním z nejinovativnějších prvků tohoto vrtáku je jeho pokrokové konstrukční řešení s dvojitou vodicí fazetkou zlepšující stabilitu, jádrem se zvýšenou pevností a tuhostí a vyztuženými rohy, což vše přispívá k bezpečnosti obráběcího procesu a kvalitě zhotovené díry. Drážky pro odvod třísek mají vysoce leštěný povrch, což přispívá k lepšímu odvádění třísek a eliminuje hromadění tepla v průběhu procesu vrtání.

Díky své pokrokové geometrii nachází vrták CoroDrill 860-GM ideální uplatnění při obrábění celé řady různých materiálů – mimo jiné ocelí, korozivzdorných ocelí, litin a tvrzených materiálů. Konkurenceschopných výsledků dosahuje také při obrábění neželezných kovů, jako jsou slitiny hliníku nebo mědi, a žárovzdorných slitin.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy.Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie
Inovace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: