Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Společnost Saab získala zakázku na modernizaci německých armádních simulátorů

Společnost Saab získala zakázku na modernizaci německých armádních simulátorů


11.01.2018

Společnost Saab, dodavatel obranných a bezpečnostních řešení, získala zakázku od Spolkového úřadu pro vybavení Bundeswehru, informační technologie a podporu v službě (BAAINBw) na modernizaci simulátorů vozů německé armády. Celková hodnota zakázky činí 107 milionů švédských korun (278 milionů korun). Program modernizace bude zahájen během roku 2018.

V rámci modernizace Saab poskytne nový software a hardware německým armádním vozům a tankům, které využívají laserový simulátor BT 46, mezi něž patří například Leopard, Fennek, Marder a Wiesel. Zároveň Saab bude implementovat nový standard laserových kódů SISO, díky kterým se technika německé armády stane kompatibilní s technikou většiny evropských zemí. Počet mezinárodních vojenských cvičení neustále roste, a proto stále více zemí volí právě SISO standard. V blízké budoucnosti bude tento standard používat 12 evropských zemí.


Německý tank Leopard 2A5 využívající laserový simulátor BT 46

 „Vzhledem k bezpečnostní situaci v Evropě stále více našich zákazníků zdůrazňuje nezbytnost kompatibility, která umožňuje realizaci vysoce kvalitních mnohonárodnostních vojenských cvičení. S německou stranou se nám dlouhodobě velmi dobře spolupracuje a tato zakázka posiluje jak naše vztahy, tak i pozici společnosti Saab v Německu,“ uvedla Åsa Thegström, ředitelka oddělení výcviku a simulace v rámci divize Saab Dynamics.

Co se týče laserového simulátoru BT 46, německá armáda byla naším zákazníkem od roku 1985 a během této doby jsme systém dodali do téměř všech německých bojových vozů a bojových tanků. Je to osvědčený simulační systém pro výcvik střelby s různými zbraněmi, který rovněž umožňuje realistická taktická bojová cvičení v poli,“ dodává Görgen Johansson, ředitel divize Saab Dynamics.
 
Systém BT 46 umožňující bojový výcvik s vozy včetně jejich výzbroje byl dodán již do více než 20 zemí. Dosud bylo celosvětově dodáno více než 7000 simulátorů vozů pro více než 100 aplikací.

Zdroj: Tisková zpráva Cook Communications

Zpracováno redakcí.

 Nomenklatura

Exportní příležitosti
Informační technologie/E-business

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: