Témata
Reklama

Hannover Messe 2021 jak na výstavišti, tak digitálně

I když je svět stále polapen pandemií, pořadatel veletrhu Hannover Messe vidí nutnost dívat se do budoucna a pokračovat v přípravách dalšího ročníku veletrhu, který se uskuteční v původně plánovaném termínu 12. - 16. dubna 2021.

Reklama
Reklama
Dynamické dění kolem nás vyžaduje pružné jednání a přizpůsobení se situaci, ne jinak je tomu u největšího veletrhu v rámci strojírenského odvětví Hannover Messe, který v roce 2021 proběhne ve formátu Analog, Digital, Hybrid.


Průmysl na špičkové úrovni prostě vyžaduje osobní setkání lidí. „Podnikání potřebuje veletrhy! Ukázalo to posledních pár měsíců. Potřebujeme místo, na kterém se představují inovace, rozšiřuje networking, kde se diskutuje o výzvách současného hospodářství“, říká Dr. Jochen Köckler, předseda představenstva veletržní společnosti Deutsche Messe AG.

Propojením analogového a digitálního světa a díky sofistikovaně propracovanému hygienickému konceptu na výstavišti, poskytne Hannover Messe tradiční platformu, kterou strojírenské odvětví bezpodmínečně potřebuje. Pořadatel nabízí všem vystavovatelům ten správný balíček: od analogového stánku, přes hybridní účast, až po virtuální prezentaci. Počítá se s obsazením 7 až 8 výstavních hal. Pro vystavovatele a návštěvníky, kteří kvůli cestovním omezením nebudou moci do Hannoveru přicestovat, budou k dispozici digitální prostory.

Hannover Messe je ideální platformou pro prezentaci světových novinek z oblasti průmyslové automatizace a IT, energetických a environmentálních technologií a vývoje a výzkumu v rámci oboru strojírenství. Partnerskou zemí je v roce 2021 Indonésie.

Dotace CzechTrade

Veletrh Hannover Messe 2021 je zařazen mezi podporované akce v rámci projektu NOVUMM spolufinancovaného z OPPIK. Na svou účast (ve fyzické formě) mohou MSP se sídlem či provozovnou mimo Prahu, čerpat dotaci. Detaily jsou zveřejněny na webových stránkách agentury CzechTrade www.czechtrade.cz/programy-eu/oppik/novumm.

Podniky se mohou na veletrhu prezentovat v rámci společné expozice organizované agenturou CzechTrade nebo na samostatných firemních expozicích. Společná expozice je koncipována tak, aby měly podniky co nejméně starostí s přípravou. Více informací poskytne paní Naďa Lichte ze společnosti PROveletrhy, výhradního zastoupení pořadatele veletrhu v ČR, nebo zástupkyně agentury CzechTrade paní Michaela Dvořáková.

Hygienický koncept

Veletržní společnost Deutsche Messe vypracovala ve spolupráci s příslušnými orgány bezpečnostní a hygienický koncept, který umožňuje pořádání veletrhů i za současných podmínek. Podrobnosti k němu najdete na https://www.hannovermesse.de/de/deutsche-messe/sicherheits-und-hygienekonzept/.

Zdroj: Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy společnosti PROveletrhy – výhradního zastoupení Deutsche Messe AG pro ČR

Reklama
Firmy
Související články
Druhý ročník expozice Digitální továrna 2.0

Na letošním brněnském strojírenském veletrhu, který by odsunut až na listopadový termín, budou návštěvníci moci podruhé shlédnout expozici Digitální továrna 2.0. Téma pro rok 2021 je technologická transformace české ekonomiky.  

Nejdražší povolenky v historii

Emisní cíle stanovené pro rok 2030 mají Evropu přiblížit k uhlíkové neutralitě. Mimo jiného však způsobují nevídaný růst cen povolenek, které téměř denně lámou rekordy. Odvětví spadající pod EU ETS jsou pod obrovským tlakem. Teplárenství nevyjímaje.

Od robotiky po digitální služby, aneb Kuka na Hannoverském veletrhu

Výjimečný veletrh ve výjimečné době, takový je online veletrh Hannover Messe 2021 zaměřený na budoucnost automatizace. Společnost Kuka se na něm prezentuje řadu aktuálních témat o technologiích budoucnosti – od robotiky po digitální služby, od řešení a regulátorů až po software a inteligentní systémy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit