Témata
Reklama

Odborníci z průmyslu mají zájem o virtuální setkávání

Společnost Industry Education uspořádala ve spolupráci s firmou Sabre ve dnech 24.–26. listopadu odborné setkání výrobců a opraven forem s dodavateli pod názvem Výroba forem 2020. I když organizátoři původně plánovali, že akce bude kombinovaná, tedy s fyzickým programem, nakonec se celá odehrála ve virtuálním prostoru a doprovodné akce se odsunuly na dobu, kdy to epidemická situace dovolí.

K realizaci akce byla využita platforma firmy Sabre, která je umístěna na internetové doméně www.virtualni-veletrhy.cz. Platforma poskytuje prostředí pro realizaci výstavních hal ve 3D, které na této akci využilo 27 vystavovatelů – 15 s vlastními stánky a 12 v rámci společných expozic nástrojáren a Svazu strojírenské technologie. V současné době je možné si veletrh projít po registraci v off-line režimu na adrese https://vyrobaforem2020.virtualni-veletrhy.cz. Zde si také můžete prohlédnout a stáhnout katalog vystavovatelů a katalog produktů. Na akci se registrovalo přes 400 lidí, kteří během tří dnů zhlédli 12 tisíc stránek a 790 videí.

Výstavu doprovázely také odborné přednášky: dopoledne na hlavním virtuální pódium a odpoledne na stáncích vystavovatelů. Mezi přednášejícími bylo i několik vzácných zahraničních hostů, včetně Giana Paola Bassiho (ředitele společnosti Solidworks) a Markuse Burtona (předsedy ekonomického výboru Cecimo). Na záznamy jednotlivých přednášek se budete moct již brzy podívat také po přihlášení do off-line prostředí výstavy. Z pohledu návštěvnosti byla i tato sekce velmi úspěšná. Přednášky, které probíhaly přes Zoom, zhlédlo celkem 635 lidí.

Reklama
Reklama
Virtuální výstava Výroba forem 2020 ukázala, že odborníci z průmyslu mají o tento formát zájem.(Zdroj: printscreen obrazovky)

Akce byla velmi úzce oborově zaměřeným B2B setkáním strojařů, a proto by se, pokud by chtěl někdo srovnávat, přibližovala spíše typu „open house“ než veletrhu v pravém slova smyslu. Z tohoto pohledu jsou dosažené výsledky velice dobré. Dá se říci, že z hlediska návštěvnosti dokonce převyšují hodnoty, které je reálné dosáhnout na srovnatelných fyzických akcích. Zcela jiná situace je u virtuálních veletrhů, které se stále ještě počtu návštěvníků skutečným veletrhům ani zdaleka nepřibližují a dost pravděpodobně nikdy ani nepřiblíží. Jestli tedy má smysl něco přenášet do virtuálního prostoru, tak jsou to evidentně právě takto úzce oborově zaměřené akce. A kromě celkové návštěvnosti to potvrzuje i další údaj – počet „osobních“ jednáních na stáncích. (Po skončení akce každý vystavovatel obdržel podrobnou statistiku, popisující dění na jeho stánku, včetně všech kontaktů na návštěvníky stánku.)

Na 17 virtuálních stáncích proběhlo za tři dny celkem 86 domluvených virtuálních schůzek, tzn. v průměru pět na každém stánku. Pokud by se tento počet rovnal počtu nových zákazníků, věřím, že by byli vystavovatelé s touto akcí více než spokojeni.

Řešení, které bylo použito na realizaci akce Výroba forem 2020 a na které se můžete aktuálně podívat na vlastní oči na výše uvedeném odkazu, je připraveno i pro jiná využití, například realizaci virtuálních veletrhů v jiných oborech, čili mimo průmysl, firemních open house apod.

-AC-

Zdroj: Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy

Reklama
Firmy
Související články
Jedinečné setkání pro průmysl proběhne v Praze

Veletrh pro trh průmyslové automatizace se rok co rok těší velkému zájmu ze strany distributorů, integrátorů, specialistů na údržbu a inženýrů z celého světa. Jedno je zcela jisté, že pokud máte zájem o výměnu poznatků a navázání obchodních vztahů, nesmíte vynechat příští ročník veletrhu Anexpo. Tentokrát si rezervujte letenku do Prahy.

L 410 NG již přistál na Paris Air Show

Letošní ročník veletrhu Paris Air Show začíná v pondělí 19. června, avšak první letouny mají na její domovské letiště Le Bourget namířeno už teď. Nechybí mezi nimi dvojice českých strojů L 410 NG a Shark. Letoun L 410 NG přeletěl do Paříže z Kunovic a na ranveji celosvětově největšího leteckého veletrhu přistál coby předvoj největší české delegace, jaká se kdy jakékoliv airshow zúčastnila.

Hannover Messe již příští týden

Od 30. května do 2. června 2022 se na hannoverském výstavišti představí 2 500 firem z přibližně 60 zemí se svými inovacemi pro firmy a energetické systémy budoucnosti. V rámci hlavního tématu Průmyslová transformace ukáží, jak mohou síťově propojené výrobní závody pracovat efektivněji a šetřit zdroje nebo jak lze udržitelně vyrábět a přenášet energii. 

Související články
Druhý ročník expozice Digitální továrna 2.0

Na letošním brněnském strojírenském veletrhu, který by odsunut až na listopadový termín, budou návštěvníci moci podruhé shlédnout expozici Digitální továrna 2.0. Téma pro rok 2021 je technologická transformace české ekonomiky.  

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Nejdražší povolenky v historii

Emisní cíle stanovené pro rok 2030 mají Evropu přiblížit k uhlíkové neutralitě. Mimo jiného však způsobují nevídaný růst cen povolenek, které téměř denně lámou rekordy. Odvětví spadající pod EU ETS jsou pod obrovským tlakem. Teplárenství nevyjímaje.

Od robotiky po digitální služby, aneb Kuka na Hannoverském veletrhu

Výjimečný veletrh ve výjimečné době, takový je online veletrh Hannover Messe 2021 zaměřený na budoucnost automatizace. Společnost Kuka se na něm prezentuje řadu aktuálních témat o technologiích budoucnosti – od robotiky po digitální služby, od řešení a regulátorů až po software a inteligentní systémy.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit