Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Biologický čistič součástek v sobě skrývá mnoho výhod
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Biologický čistič součástek v sobě skrývá mnoho výhod

Pro ekologické čištění součástek jsou nabízeny mycí stoly, které čistí na biologické bázi. V jakých případech jsou tyto stoly na mytí součástek vhodné? Co dokážou? A co nedokážou?

KOMERČNÍ ČLÁNEK

MEWA Bio-Circle chrání životní prostředí a zdraví

Běžné mycí stoly používají rozpouštědla a uvolňují chemické výpary, které silně zapáchají a mohou ohrozit zdraví zaměstnanců. Tyto přístroje mohou být obsluhovány pouze s ochrannými rukavicemi a ochrannou dýchacích orgánů. Alternativou jsou takzvané biolo-gické čističe součástek: např. mycí stůl MEWA Bio-Circle používá čistící tekutinu s mikro-organizmy, které biologicky odbourávají oleje a tuky. Ta chrání zdraví, životní prostředí, a navíc příjemně voní. Jak je to ale s čistícím účinkem tak „jemné“ tekutiny? Dosahuje se s ní stejného výsledku jako s chemickým roztokem? Existují případy, v nichž je jedna varianta vhodnější než druhá? „Porovnávající průzkumy ukázaly, že MEWA Bio-Circle obzvláště dobře funguje u olejů a tuků a stejně tak je tomu u připálenin”, informuje Veronika Lipov-ská, jednatelka společnosti MEWA v Praze. Vodnatý, pH neutrální biologický čistič pak rozvine veškerý své čistící účinek. Bez problémů se odstraní i organicko-chemické slouče-niny, třeba cukr v potravinářské výrobě. Běžná rozpouštědla zde nemají šanci.


S MEWA Bio-Circle se bez problémů odstraní organicko-chemické sloučeniny. Běžná rozpouštědla zde nemají šanci.

Biologický čistič součástek dosahuje obzvláště dobrých výsledků u těchto nečistot:

• u tuků a olejů
• u solí
• u třísek (špon) a prachu
• u cukru
• u připálenin

Biologickým čističem součástek lze obzvláště dobře očistit následující materiály:

• nerezová ocel u solí
• ocel
• hliník
• barevný kov

Biologický čistič součástek naopak není vhodný pro odstraňování laků, barev, pryskyřic, silikonů a biocidů. Tyto látky se nesmí dostat do systému, neboť jsou škodlivé pro mikro-organizmy. V těchto případech se doporučuje běžný přístroj pro odstraňování nečistot za studena. Kdo se rozhodne pro MEWA Bio-Circle, ulehčí navíc svému podniku. MEWA totiž čistič součástek nabízí k pronájmu - včetně údržby a oprav.

MEWA Textil-Management

Společnost MEWA se svými 44 pobočkami zásobuje podniky po celé Evropě pracovním a ochranným ob-lečením, čisticími utěrkami pro průmyslové využití, rohožemi, ale také kompletním systémem služeb pro čištění součástek. Výrobky pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci je možné objednat v katalogu pod značkou „World Wide Work by MEWA“. O více než 180.000 živnostníků, řemeslníků a zákazníků z oblasti průmyslu, obchodu nebo gastronomie se stará zhruba 5.200 zaměstnanců. Roku 2016 dosáhla skupina MEWA obratu 638 milionů eur. Společnost MEWA byla založena roku 1908 a v současnosti se jedná o přední firmu působící v oblasti textilního managementu. V listopadu 2013 se dostala MEWA mezi 3 favority Německé ceny trvale udržitelného rozvoje v kategorii „Německé produkty/služby“. Společnost byla roku 2016 potřetí oceněna nakladatelstvím Deutsche Standards „Značkou století“ a dále byla roku 2015 podruhé vyznamenána jako „Vedoucí značka na světovém trhu“.

Sledujte společnost MEWA na Twitteru: twitter.com/mewa_cz

MEWA Textil-Management ve filmu na www.youtube.com/user/mewacz

Další články

Ekologie
Renovace a údržba

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: