Témata
Reklama

Hydromechanické tváření vnějším vodním přetlakem

Vývojová firma HMT Werkstoffverformung GmbH z Leobenu, centra rakouského metalurgického školství a výzkumu, vyvinula a k výrobě tvarově zajímavých aplikaci aplikovala technologii hydromechanického hlubokého tažení využitím vnějšího vodního přetlaku.

Malá inovativní firma, původně založená v roce 1993 jako HMT Umformtechnik Engineering und Produktionsges, se zaměřila na využití vnějšího vodního přetlaku jako přetvárné síly při hlubokém tažení za studena válcových, kuželových, pravoúhelníkových, parabolických, oválných a nekoaxiálních dutých a plochých výrobků.
S výhodou se užívá pro zpracování tenkých plechů z plastických ušlechtilých materiálů, přednostně nerezavějící oceli, žárupevných slitin, mědi, titanu, hliníku, ocelí pro hluboké tažení, pozinkované a hliníkované plechy, plátované oceli, ale i tak exotických materiálů, jako jsou molybdenové plechy na součásti pecí a elektroniku. Tloušťka zpracovávaných materiálů se obvykle pohybuje mezi 0,4 až 1 mm, často do 4 mm, avšak u zvláště plastických materiálů a nehlubokých tahů byly zpracovávány tloušťky až do 12 mm.
Reklama
Reklama
Reklama

Přednosti techniky HMT

Hlavní výhodou hydromechanického tváření vnitřním přetlakem (HMT) je možnost dosažení lepšího stupně přetváření; zatímco u mechanického hlubokého tažení (HT) se poměr ß (Do/do) dosahuje max. asi 2,2 na jeden tah, u HMT je ß až 3,4. Technologie vyžaduje menší počet tahů, mnoho výrobků lze vyrobit na jeden tah s jedním nástrojem bez mezižíhání a obecně s menším počtem nástrojů (až na cca jednu šestinu) a v mnoha případech vůbec nevyžaduje negativní nástroj. Hloubku tažení lze u HMT zvýšit proti HT až o 130 %.
Při tažení přes vrstvičku vody dochází k nepatrnému (příp. žádnému) tření mezi tažnicí a materiálem, takže nedochází k poškození jeho vnějšího povrchu a je tak možno zpracovávat materiály s povrchovými úpravami od tloušťky vrstvy 3 µm, např. galvanicky a žárově zinkované plechy, svitky s úpravami coil-coating lakováním nebo plastovými povlaky a dokonce i leštěné plechy z nerezavějící oceli opatřené samolepicí ochrannou fólií.
Při HMT se zpracovávaný materiál nachází ve stavu trojosé napjatosti tah-tlak-tlak, jež na rozdíl od běžného hlubokého tažení, kde převládá stav tah-tlak, účinně brání změnám tloušťky stěny, především v kritických místech přechodu do dna max. o 10 %, proti až -35 % u HT. Výhodou jsou rovnoměrná tloušťka stěny, rovnoměrné rozdělení pevnosti a snížení pnutí, nevznikají vrásnění 1. a 2. řádu (vrásnění 2. typu nevznikají ani při větší tažné vůli díky vodnímu přetlaku) a stopy po nástroji. Obecně charakterizuje HMT vysoká rozměrová a tvarová přesnost i při vysoké geometrické komplexitě. Nabízí i finální povrchovou úpravu mechanickým, chemickým a elektrochemickým leštěním.

Nízké náklady na stroje a nástroje

Úspory na nástrojích vyplývají nejen z jejich nižšího počtu, malé tvarové náročnosti, ale i jejich nízkého opotřebení a možnosti užití nástroje vytvořeného technologií rapid prototyping jako sériového pro krátké série. Drobné díly se ekonomicky vyrábějí hlubokým tažením ve vícenásobných nástrojích. Technologie HMT užívá hydraulických lisů z běžné produkce s nutnými úpravami pro řízenou aplikaci vnějšího vodního přetlaku. Proces je ekologický šetrný a obejde se bez použití mazadel.

Příklady aplikací

Z produkce HMT směřuje asi 85 % do automobilového průmyslu, 10 % do techniky pro domácnost a gastronomii a 5 % do elektrotechniky včetně lékařské techniky. Typickými výrobky pro automobilový průmysl jsou části katalyzátoru, nádoby, vany, díly tlakové nádoby hasicího přístroje (Smart), olejové filtry, přechody a koncovky výfukového potrubí (Porsche, VW, BMW), reflektory světlometů a výfuková potrubí s koncovkami pro motocykly (KTM, BMW). Z techniky pro domácnost jsou to nádoby fritéz, kávových automatů, odšťavňovačů a mixerů, nádobí, umyvadla, dřezy aj., převážně vyráběné z nerezavějící oceli. Technologie HMT je vhodná i pro realizaci designérských prací.
-ab-
Reklama
Vydání #1,2
Kód článku: 10187
Datum: 31. 01. 2001
Rubrika: Automobilový průmysl / Automobilový průmysl
Autor:
Firmy
Související články
Skutečný pomocník

Na českém trhu je od září letošního roku k dostání nová generace vozů Opel Vivaro a to ve třech variantách: Van, Crew Van a Combi. První dvě verze jsou určeny především pro převoz nákladu a osob, Combi pak pro převoz větších skupin lidí či sportovních týmů. Všechny vozy pohání turbodieselové motory.

Vozový park pod kontrolou díky moderním technologiím

Mít na starost firemní flotilu není snadné, ale když se nebudete vyhýbat moderním technologiím, ušetříte spoustu peněz, času i stresu.

Je nutné stanovit diagnózu a následně zvolit léčbu

Bohdan Wojnar vždy razil zásadu, že je třeba si všechno řádně odpracovat a každý den zkusit udělat něco navíc. Nikdy se nebránil novým věcem, trpělivě se je učil a s potřebnou dávkou štěstí se pak dostával k zajímavým pracovním příležitostem. Během čtyřiceti profesních let ušel cestu od chemického inženýra, přes dlouhou kariérou ve Volkswagenu Slovakia ve financích a controllingu až po člena představenstva za oblast HR ve Škoda Auto. Toto je dle jeho slov výhodou velkého koncernu, kdy nemusíte zůstat na jednom místě, u jednoho oboru a v jedné zemi. Tyto zkušenosti mu poskytly velký profesní přehled, ze kterého vycházejí témata aktuálního otevíracího rozhovoru MM Průmyslového spektra.

Související články
Krize jako cesta k žádoucí změně

Hlavním životním mottem Ing. Vlastislava Břízy, majitele a generálního ředitele společnosti Koh-i-noor, je tvrzení, že kdo je připraven, není zaskočen. Společný rozhovor probíhal v intencích této jeho celoživotní strategie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
MM Podcast: Glosa - Sedmnáctá země spolková na kolečkách

Problémy koncernové automobilky jsou vážnější, než si většina lidí umí představit. Kombinace emisního skandálu DieselGate, změny trhu a návyků spotřebitelů, inflace a neschopnosti na to všechno pružně reagovat je pro VW smrticí koktejl. Může jí dokonce hrozit osud finské Nokie či amerického Kodaku, které před lety nedokázaly zachytit nastupující disruptivní změny a se svým ikonickým byznysem skončily. Jak zásadní problém by podobný osud znamenal pro Německo, potažmo celou subdodavatelskou Evropu, se můžeme jen domýšlet.

Důraz na udržitelnost, digitalizaci a 3D tisk

Japonsko je zemí, kde se rodí nejmodernější technologie a kde se dbá na udržitelný způsob života. Je kolébkou průmyslu a domovem největších průmyslových firem. Každé dva roky mají návštěvníci z celého světa možnost nahlédnout prostřednictvím veletrhu Jimtof (Japan International Machine Tool Fair) pod pokličku nejnovějších inovací v oboru obráběcích strojů a jejich příslušenství. Díky pozvání Japonské asociace výrobců obráběcích strojů JMTBA jsme měli možnost zúčastnit se tohoto veletrhu osobně. V následující reportáži se vám pokusíme zprostředkovat alespoň pár nejzajímavějších témat, která zde zazněla.

Žijeme na dluh dalších generací

Petr Novák aktuálně zastává pozici Director of Automotive Operations ve společnosti JTEKT European Operations. Je zodpovědný za devět výrobních závodů ve Francii, Belgii, ČR, Anglii a Maroku. Obrat této divize čítající 4 000 zaměstnanců představuje 1, 2 miliardy eur.

MM Podcast: Glosa - Made in Germany: Richtig oder falsch?

Proč stále není slyšet o problémech průmyslových firem, do kterých se kvůli souběhu všech krizí dostaly? Obecně, ať se jedná o jedince, či instituci, vždy máme obavy přiznat určité potíže. V momentu, kdy majitel firmy či management pustí do éteru první negativní zprávu, přestane být podnik důvěryhodný pro zákazníky, banky a zaměstnance, jak současné, tak i potenciální. Proto to všichni zatím drží pod pokličkou a vyčkávají do doby, kdy situace již bude neudržitelná či na stav upozorní okolí.

Příklady táhnou: Umět řídit i motivovat

Ačkoli byla Ing. Andrea Urban - tehdy ještě Andrea Kovačiková ze Žiliny- již od střední školy orientována humanitním a ekonomickým směrem, vystudovala posléze v doktorandském programu obor Strojírenská technologie na ostravské VŠB-TUO. A také toto vzdělání ji katapultovalo do prestižních pozic ve špičkových technologických firmách, z nichž zatím poslední, od roku 2014, je Volvo stavební stroje v německém městě Hameln.

Chceme svítit

Povědomí o bývalém vojenském prostoru Stříbro v západní části naší republiky přinášejí buď vzpomínky osobního rázu, nebo přicházejí skrze narukované, kteří zde společně, převážně s romskými spoluobčany z tehdejšího východu Československa, v tankových praporech chránili naši republiku proti vpádu západních imperialistů. Doba se naštěstí změnila. Nyní je to rozvíjející se region jak díky blízkosti k Německu a hlavní dálniční tepně, tak i zásluhou generace techniků, kteří se zde kolem plzeňské Škody zrodili a po jejím rozpadu a rozmělnění se vydali na cestu soukromého podnikání ve strojírenském oboru. Do jedné z takových firem, nacházející se v Kladrubech u Stříbra, jsem se vypravil. Důvodem byla ukázka vzniku a růstu dalšího partnerství s dodavatelem technologií obrábění, společností Mazak.

Příklady táhnou:
Maximum aerodynamiky pro nejrychlejší vozy

Petra Palizu již od mládí zajímaly automobily a záhy se rozhodl, že se v dospělosti bude podílet na jejich vývoji. V průběhu prvních ročníků studia Wichterlova gymnázia v Ostravě si ujasnil, že jeho profesní dráha povede přes strojírenský obor na univerzitě. Že se za několik let bude podílet na vývoji nejrychlejších automobilů na světě, by jej nejspíš v té době ještě nenapadlo…

Stroje v pohybu:
Jak uhasit letadlo

Pozoruhodný stroj, který vám v tomto článku představíme, se pohybuje na šesti kolech a setkáte se s ním nejčastěji v prostoru letiště. Jde o speciální zásahové vozidlo hasičů. Kombinovaný hasicí automobil Rosenbauer Panther 6 x 6 je tři metry široký a téměř 12 metrů dlouhý, váží až 36 tun a ve výbavě má dlouhé teleskopické rameno. Dva tyto vozy slouží na letišti v Praze-Ruzyni.

Reformy nestačí. Je nutná transformace

Je současná ekonomická krize příležitostí k progresu národního hospodářství? Bude avizovaná 7% inflace v tomto roce velkou hrozbou? Proč by se čísla měření životní úrovně ČR neměla srovnávat s některými státy EU? Je iniciativa českých podnikatelů k druhé transformaci české ekonomiky oprávněným voláním po změnách? Na tyto a další otázky odpovídala v rozhovoru pro MM Průmyslové spektrum hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská.

Příklady táhnou - Být součástí něčeho velkého

Začít po gymnáziu studovat na technické univerzitě, to chce velký kus cílevědomosti a odhodlání. Maturita na gymnáziu sice určitě není zadarmo, ale - jak říká Ing. Petr Jániš - třeba strojnické tabulky vidí student gymnázia leda tak z vlaku. I přes tento počáteční handicap se tento maturant z krnovského gymnázia v roce 1998 nejen na první pokus dostal na Fakultu strojní VŠB-TUO, ale také ji o pár let později úspěšně absolvoval, aby s titulem Ing. a se spoustou nabytých znalostí vyrazil dobývat svět.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit