Témata
Reklama

Hydromechanické tváření vnějším vodním přetlakem

Vývojová firma HMT Werkstoffverformung GmbH z Leobenu, centra rakouského metalurgického školství a výzkumu, vyvinula a k výrobě tvarově zajímavých aplikaci aplikovala technologii hydromechanického hlubokého tažení využitím vnějšího vodního přetlaku.

Malá inovativní firma, původně založená v roce 1993 jako HMT Umformtechnik Engineering und Produktionsges, se zaměřila na využití vnějšího vodního přetlaku jako přetvárné síly při hlubokém tažení za studena válcových, kuželových, pravoúhelníkových, parabolických, oválných a nekoaxiálních dutých a plochých výrobků.
S výhodou se užívá pro zpracování tenkých plechů z plastických ušlechtilých materiálů, přednostně nerezavějící oceli, žárupevných slitin, mědi, titanu, hliníku, ocelí pro hluboké tažení, pozinkované a hliníkované plechy, plátované oceli, ale i tak exotických materiálů, jako jsou molybdenové plechy na součásti pecí a elektroniku. Tloušťka zpracovávaných materiálů se obvykle pohybuje mezi 0,4 až 1 mm, často do 4 mm, avšak u zvláště plastických materiálů a nehlubokých tahů byly zpracovávány tloušťky až do 12 mm.
Reklama
Reklama

Přednosti techniky HMT

Hlavní výhodou hydromechanického tváření vnitřním přetlakem (HMT) je možnost dosažení lepšího stupně přetváření; zatímco u mechanického hlubokého tažení (HT) se poměr ß (Do/do) dosahuje max. asi 2,2 na jeden tah, u HMT je ß až 3,4. Technologie vyžaduje menší počet tahů, mnoho výrobků lze vyrobit na jeden tah s jedním nástrojem bez mezižíhání a obecně s menším počtem nástrojů (až na cca jednu šestinu) a v mnoha případech vůbec nevyžaduje negativní nástroj. Hloubku tažení lze u HMT zvýšit proti HT až o 130 %.
Při tažení přes vrstvičku vody dochází k nepatrnému (příp. žádnému) tření mezi tažnicí a materiálem, takže nedochází k poškození jeho vnějšího povrchu a je tak možno zpracovávat materiály s povrchovými úpravami od tloušťky vrstvy 3 µm, např. galvanicky a žárově zinkované plechy, svitky s úpravami coil-coating lakováním nebo plastovými povlaky a dokonce i leštěné plechy z nerezavějící oceli opatřené samolepicí ochrannou fólií.
Při HMT se zpracovávaný materiál nachází ve stavu trojosé napjatosti tah-tlak-tlak, jež na rozdíl od běžného hlubokého tažení, kde převládá stav tah-tlak, účinně brání změnám tloušťky stěny, především v kritických místech přechodu do dna max. o 10 %, proti až -35 % u HT. Výhodou jsou rovnoměrná tloušťka stěny, rovnoměrné rozdělení pevnosti a snížení pnutí, nevznikají vrásnění 1. a 2. řádu (vrásnění 2. typu nevznikají ani při větší tažné vůli díky vodnímu přetlaku) a stopy po nástroji. Obecně charakterizuje HMT vysoká rozměrová a tvarová přesnost i při vysoké geometrické komplexitě. Nabízí i finální povrchovou úpravu mechanickým, chemickým a elektrochemickým leštěním.

Nízké náklady na stroje a nástroje

Úspory na nástrojích vyplývají nejen z jejich nižšího počtu, malé tvarové náročnosti, ale i jejich nízkého opotřebení a možnosti užití nástroje vytvořeného technologií rapid prototyping jako sériového pro krátké série. Drobné díly se ekonomicky vyrábějí hlubokým tažením ve vícenásobných nástrojích. Technologie HMT užívá hydraulických lisů z běžné produkce s nutnými úpravami pro řízenou aplikaci vnějšího vodního přetlaku. Proces je ekologický šetrný a obejde se bez použití mazadel.

Příklady aplikací

Z produkce HMT směřuje asi 85 % do automobilového průmyslu, 10 % do techniky pro domácnost a gastronomii a 5 % do elektrotechniky včetně lékařské techniky. Typickými výrobky pro automobilový průmysl jsou části katalyzátoru, nádoby, vany, díly tlakové nádoby hasicího přístroje (Smart), olejové filtry, přechody a koncovky výfukového potrubí (Porsche, VW, BMW), reflektory světlometů a výfuková potrubí s koncovkami pro motocykly (KTM, BMW). Z techniky pro domácnost jsou to nádoby fritéz, kávových automatů, odšťavňovačů a mixerů, nádobí, umyvadla, dřezy aj., převážně vyráběné z nerezavějící oceli. Technologie HMT je vhodná i pro realizaci designérských prací.
-ab-
Reklama
Vydání #1,2
Kód článku: 10187
Datum: 31. 01. 2001
Rubrika: Automobilový průmysl / Automobilový průmysl
Autor:
Firmy
Související články
Skutečný pomocník

Na českém trhu je od září letošního roku k dostání nová generace vozů Opel Vivaro a to ve třech variantách: Van, Crew Van a Combi. První dvě verze jsou určeny především pro převoz nákladu a osob, Combi pak pro převoz větších skupin lidí či sportovních týmů. Všechny vozy pohání turbodieselové motory.

Vozový park pod kontrolou díky moderním technologiím

Mít na starost firemní flotilu není snadné, ale když se nebudete vyhýbat moderním technologiím, ušetříte spoustu peněz, času i stresu.

Fórum výrobních průmyslníků

Jak máte obsazeny výrobní kapacity pro druhé pololetí roku 2021 (příp. ve srovnání se stejným obdobím roku předešlého), co tento stav nejvíce ovlivňuje a jak odhadujete výhledy ohledně svých zakázek pro rok 2022?

Související články
Svět zpoza volantu zatraceně rychlého náklaďáku

Sednout za volant, nastartovat, přidat plyn a ten držet na podlaze, pokud to jde. Šílená rychlost, mraky prachu za autem, to jsou atributy závodění, jak jej vidí spousta příznivců Rallye Dakar. V něm drží nepřehlédnutelnou roli klan Lopraisů. Ti starší si budou pamatovat na Karla Lopraise, Monsignora Dakar, který výrazně vstoupil do davu kamionů a dokázal pokořit i firemní flotily.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
MM Podcast: Glosa - Když se země otřásají v základech

Krize vyvolaná pandemií koronaviru v řadě oborů působí jako urychlovač trendů patrných před jejím vypuknutím. Mnoho odvětví si prochází zásadní strukturální transformací, ale část z nich – které se stát snaží podpůrnými prostředky za každou cenu stále držet nad vodou, zanikne. 

Názorové fórum odborníků

V tomto vydání MM Průmyslového spektra se věnujeme mimo jiné tématu obráběcích strojů. Proto jsme s anketní otázkou oslovili zástupce výrobců a dovozců v této komoditě.
Čas jsou peníze. Každá minuta prostoje výrobního zařízení je nežádoucí, proto se dnes vedle vysoké produktivity u strojů očekává také jejich vysoká spolehlivost.

Názorové fórum odborníků

Respondenty jsme požádali o jejich názor na podobu budoucích technologií. Současná situace přinesla mnoho omezení, mezi jinými postihla také dodavatelské řetězce, znemožnila včasné dodávky do výrobních podniků a přinesla vyšší nároky na bezpečnost zaměstnanců. Jaké nové technologie podle vás mají v současné situaci největší potenciál se prosadit?

Automatizace není odpovědí na všechny otázky

Primárním cílem zavádění automatizace a robotizace je nejen zajistit více času, jak jsme si řekli v minulém díle, ale jejím účelem je také usnadnit lidstvu složité a zdraví škodlivé úkoly. Automatizace se nasazuje v oblastech stereotypní a nebezpečné práce. Motivací firem může být i škálovatelnost, maximalizace zisku a v neposlední řadě nižší počet lidských selhání. Tento díl našeho seriálu Fenomén automatizace se zamýšlí nad tím, proč, kde a jak automatizovat, a dalšími otázkami.

Střídavě stejnosměrné názory na elektromobilitu, 9. a 10. díl: Jak se staví odborníci k e-mobilitě

V minulém díle našeho seriálu jsme dali prostor pověřenci ministra dopravy pro čistou mobilitu Mgr. Janu Bezděkovskému pro vyjádření se k jednotlivým problematickým aspektům, které s sebou přináší deklarovaný úplný přechod na elektromobilitu. V tomto díle jsme s podobnými otázkami oslovili odborné garanty našeho seriálu – prof. Macka a Ing. Morkuse –, již na ně velmi obšírně odpověděli. Zároveň tímto rozhovorem s odborníky, kteří náš seriál dozorovali, připomínkovali jednotlivé díly a motivovali nás k tvorbě dalších, seriál Střídavě stejnosměrné názory na elektromobilitu končí. Snad svůj účel – jímž bylo představit některé problematické stránky úplného přechodu na elektromobilitu a předložit je k další diskuzi – splnil.

Velké výzvy pro malé společnosti

Automatizace je fenomén, který je výsledkem přirozené lidské touhy posouvat technologický pokrok kupředu ve snaze ulehčit si vlastní život. Byť je automatizace skloňována v mnoha odvětvích, je stále v počátcích svého vývoje. To, co určuje stupeň technologické evoluce, je náročnost člověka jako uživatele a zákazníka. Automatizovat se dá prakticky jakýkoli proces. Například i koupě chytrého telefonu je ve své podstatě automatizace určitého procesu. Chytrý telefon dokáže nahradit běžný telefon, diář, hudební přehrávač a mnoho dalších aplikací. To vše lze nosit v jedné malé krabičce, která se vejde do kapsy.

Automatizace je neskutečný fenomén

Když se na nás František Zimmermann poprvé obrátil jako věrný čtenář, myslela jsem, že jde jen o milou pochvalu a zpětnou vazbu, která vždy potěší a kterých si velmi vážíme. V naší vzájemné komunikaci však byla schovaná také nabídka na pomoc se zpracováním aktuálních témat z naší branže. Poté, co jsem pana Františka vyzpovídala, vyšlo najevo, že má opravdu bohaté zkušenosti nejen v oblasti vývoje, zavádění automatizace a robotizace, ale také s vedením týmů operátorů i vývojových pracovníků. V průběhu roku se s vámi, čtenáři, bude dělit o vlastní zkušenosti formou desetidílného seriálu o různých aspektech zavádění automatizace. Prosím, seznamte se s Františkem Zimmermannem.

Ujíždí nám vlak digitalizace?

Rozhovor s Martinem Peňázem ze společnosti Autodesk, nám dává možnost nahlédnout na současnou digitální transformaci optikou, jejichž rámec a obzory se vytvářely dalece před tím, než nás doba covidová naučila přemýšlet a konat jinak a pružněji, než bylo standardem.

Střídavě stejnosměrné názory na elektromobilitu, 8. díl: Jak se vláda ČR staví k e-mobilitě

V minulých dílech našeho seriálu jsme se zabývali dílčími problematickými aspekty předpokládaného úplného přechodu na elektromobilitu. Poukázali jsme kupř. na energetickou i ekologickou náročnost výroby trakčních baterií, na energetickou náročnost hypotetického přechodu na elektromobilitu, na problém energetického mixu, ale i na bezpečnostní rizika a na sociální, ekonomická i politická úskalí takového podniku. V tomto díle přinášíme rozhovor s Mgr. Janem Bezděkovským, pověřencem ministra dopravy pro čistou mobilitu, kterého jsme se na některá z uvedených témat zeptali. Má vůbec smysl v tuzemských podmínkách vést debatu o úplném přechodu na elektromobilitu? Jak se vláda České republiky staví k elektromobilům, jak bude reagovat na nízkou poptávku po tomto typu osobní dopravy a úroveň povědomí o něm? Bude mít fenomén elektromobility dopad i na provoz autoškol? Odpověď na tyto a další otázky nalezne čtenář v následujícím rozhovoru.

Kvalita v automobilovém průmyslu

Co znamená, když se řekne kvalita v automobilovém průmyslu? Proč se na ni tolik dbá zrovna v tomto oboru? To byly otázky, na něž odpovědi zazněly z úst odborníků v rámci webináře Kvalita v automobilovém průmyslu. Ten uspořádala 9. listopadu Česká společnost pro jakost.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit