Témata
Zdroj: ČSJ

Konference pro příznivce kvality a zlepšování

Připojte se k nám na tradiční podzimní setkání plné inspirace a nových perspektiv v oblasti kvality a zlepšování! Dny kvality jsou po roce zpět, připravovaný ročník konference se uskuteční ve dnech 6. a 7. listopadu 2023. Setkání proběhne v kongresovém centru hotelu Clarion v Praze 9.

Reklama

Těšit se můžete na odborníky z různých odvětví, kteří budou diskutovat o nejmodernějších přístupech v oblasti kvality a zlepšování. Program konference je koncipován tak, aby oslovil účastníky z výrobních i nevýrobních podniků. Své zkušenosti budou sdílet špičkoví manažeři a také významné osobnosti, které dodají konferenci unikátní rozměr.

První den je program složen ze série přednášek a uzavře ho slavnostní galavečer, kde budou oceněni ti nejlepší v oblasti kvality.

S kým se zde potkáte?

První den konference se můžete těšit na Petra Máru, českého influencera, podcastera, youtubera a technologického evangelistu. Ve své činnosti se zaměřuje hlavně na technologické novinky, biohacking a zdraví, a též na produkty firmy Apple. Kromě toho radí firmám a podnikatelům s využíváním technologií, efektivitou a produktivitou.

Na téma umělé inteligence v řízení kvality vystoupí spolupracovnice ČSJ Lucie Nová. Účastníci se v rámci přednášky seznámí mimo jiné se základními koncepty umělé inteligence a jejím významem pro řízení kvality. Prozkoumají reálné příklady toho, jak AI zvyšuje efektivitu, přesnost a předvídatelnost procesů zajišťování kvality.

Aktuální trendy v automotive průmyslu představí zástupce Sdružení automobilového průmyslu Tomáš Jungwirth. O tom, jak si stojí malé a střední podniky z pohledu ESG a udržitelnosti, promluví ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků Eva Svobodová. O trendech v oblasti alternativních potravin bude hovořit Rudolf Ševčík z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.

Dny kvality se uskuteční ve dnech 6. a 7. listopadu 2023. Setkání proběhne, stejně jako úspěšný loňský ročník, opět v kongresovém centru hotelu Clarion. (Zdroj: ČSJ)

Kdo budou letošní ocenění?

První den konference zakončí galavečer České společnosti pro jakost, kde budou předány ocenění vyhlašovaná ČSJ. Dozvíme se jména vítězů personálních i firemních ocenění, jako jsou Cena Anežky Žaludové, Manažer kvality roku, Ambasador kvality ČR, Manažer kvality roku 2023, Cena za návrat do života nebo studentská Cena Františka Egermayera.

Druhý den nabídne setkání v paralelních sekcích, které se zaměří na specifická témata a umožní hlubší interakci s odborníky. Na programu jsou sekce zaměřené na témata Kvalita v automobilovém průmyslu, Nejlepší praxe v kvalitě a udržitelnosti a sekce Pro auditory v systémech managementu.

Reklama
Reklama

Kvalita v automobilovém průmyslu

Nacházíme se ve fázi transformace automobilového průmyslu. Ta klade na automobilky a jejich dodavatele nové požadavky. V rámci sekce zazní klíčová témata jako například přístupy k řízení tvorby a schvalování softwarů používaných v automobilech, nové a aktualizované požadavky a postupy automobilek v rámci systémů řízení kvality, témata spojená s uplatňováním právních požadavků v oblasti automotive. Vystoupí zástupci společnosti Škoda Auto, TÜV SÜD, Trask Solutions nebo Porsche Engineering Services.

Prostřednictvím konkrétních příkladů, dobrých praxí, ale i výzev budou opět představeny aktuální trendy v kvalitě a udržitelnosti. (Zdroj: ČSJ)

Nejlepší praxe v kvalitě a udržitelnosti

Prostřednictvím konkrétních příkladů, dobrých praxí, ale i výzev budou představeny aktuální trendy v kvalitě a udržitelnosti. S účastníky budou sdílet zkušenosti ze své praxe řečníci ze Saint-Gobain Adfors CZ, Ortopedické protetiky Frýdek-Místek, Satturn Holešov nebo České spořitelny.

Pro auditory v systémech managementu

Část věnovaná auditorům kvality v systémech managementu se bude věnovat požadavkům na implementace a rozvoj integrovaných systémů managementu, které kombinují různé oblasti, jako jsou kvalita, bezpečnost a životní prostředí.

Konferenci zakončí přednáška Miloše Čermáka, novináře, podcastera a komika na téma „Proč AI zlepší náš život a možná zachrání svět? Pohled optimisty“. Jak autor píše v anotaci příspěvku: „Ano, žijeme díky pokroku AI v převratné době. Ale jak tvrdil William Gibson, budoucnost je sice už tady, ale různí lidé ji mají k dispozici v různém množství. Komu AI změní život, jak moc a jak rychle?

Srdečně vás zveme na Dny kvality 2023. Věříme, že v programu najdete témata, která vás zaujmou, ale také si vychutnáte sdílení zkušeností a navážete cenné kontakty. Program konference najdete zde. Organizátorem této prestižní události je již tradičně Česká společnost pro jakost.

Související články
Czech Made: Důkaz kvality v průmyslu

Již 30 let podnikatelům slouží značka kvality s nejdelší tradicí v republice Czech Made. Spotřebitelům totiž usnadňuje orientaci na trhu, přináší jim jistotu vysoké jakosti výrobků a služeb, zvyšuje důvěryhodnost brandu v očích široké veřejnosti. Firmám tak dává nástroj, jak prokázat, že je jejich produkce skutečně česká a splňuje ty nejvyšší standardy.

Czech Made i pro průmysl

Značka kvality Czech Made má své držitele i mezi průmyslovými podniky. Výborným příkladem jsou české společnosti Union Lesní Brána, výrobce izolací, Transbeton, výrobce betonu, Solodoor, výrobce dveří, nebo Rataj, výrobce bezosých spirálových dopravníků. Ačkoliv se tyto firmy značně liší svým zaměřením, je jim společná maximální orientace na kvalitu své produkce a s tím spojená spokojenost zákazníků. O značce Czech Made jsme hovořili s manažerem značky Štěpánem Smejkalem.

Kvalita a inovace jako cesta z krize

Česká společnost pro jakost každoročně oceňuje organizace a osobnosti, které kvalitou žijí, kvalitu šíří, aktivně se zasazují o její zavádění ve firmách a její propagaci. Soutěže jsou cestou, jak zviditelnit a nechat vyniknout kvalitu ve všech podobách. Takovými soutěžemi jsou Ambasador kvality České republiky nebo Mezinárodní cena inovací.

Související články
Hledáme nové Ambasadory kvality

Česká společnost pro jakost vyhlašuje nový, již 5. ročník soutěže Ambasador kvality České republiky. Účast v soutěži nabízí všem organizacím nezávislé posouzení jejich přístupu ke kvalitě, a je tak vítanou a vhodnou zpětnou vazbou pro její vedení, že je na dobré cestě k úspěchu. To platí zvlášť pro současné turbulentní období. Soutěž je určena nejen firmám, ale také organizacím veřejného sektoru, jejichž aktivní zájem a ochota poměřit své výsledky je příjemným překvapením.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Ti, kdo tvoří skutečnou kvalitu

Česká společnost pro jakost je nejen uznávaným vzdělávacím centrem a autoritou v oblasti systémů managementu. Jejím posláním je také oceňovat organizace, které kvalitu šíří, kvalitou žijí a aktivně se zasazují o její implementaci.

Jak ušetřit za energie: 10 kroků k vyšší efektivitě

Ačkoli se zdá, že největší vlna zdražování energií už začíná opadat, potřeba energetických úspor v průmyslu je stále velice naléhavá, a v příštích desetiletích tato naléhavost ještě poroste. Příčinou není jen rostoucí tlak na snižování finančních nákladů na výrobu, ale zejména nutnost omezovat její negativní dopady na životní prostředí, a to při očekávaném zvyšování celkové produkce. Abychom si zajistili udržitelný rozvoj, musíme už nyní hledat možnosti, jak zvýšit energetickou účinnost výroby, a těchto možností využívat.

Cesta k budoucímu růstu vede přes investice

Rok 2020 by se dal přejmenovat na Rok černých labutí. Ekonomové k těmto původem australským ptákům přirovnávají události, které nikdo nečeká a které hluboce zasáhnou samotné základy hospodářství. Tak jako to dokázala pandemie nového typu koronaviru. Ze dne na den donutila vlády, aby vypnuly na několik měsíců nejen českou, ale také další klíčové ekonomiky pro české exportéry.

Marketing v 21. století

Budování značky pomocí moderních marketingových nástrojů je podle Tomáše Keprty, šéfa marketingového oddělení ve společnosti ČKD Blansko, v dnešní době zcela klíčové a nezbytné pro propagaci českého strojírenství a inženýringu ve světě. V následujícím rozhovoru vysvětluje, proč a co může přinést za výhody, obchodní příležitosti i konkrétní zakázky.

Ambasadory kvality za rok 2022 už známe!

Česká společnost pro jakost je známá jako vzdělávací centrum a autorita v oblasti systémů managementu. Jejím posláním je však také oceňovat subjekty – tj. jednotlivce i organizace – které kvalitu šíří, kvalitou žijí a aktivně se zasazují o její implementaci. Každoročně proto uděluje tituly Ambasador kvality České republiky, Manažer kvality roku, Cenu za návrat do života, Cenu Františka Egermayera či Cenu Anežky Žaludové.

Konference Dny kvality 2022

Tradiční podzimní setkání „kvalitářů“ a všech příznivců moderních přístupů v oblasti kvality a zlepšování proběhne letos 7. a 8. listopadu v rámci Dnů kvality 2022. Po dvouleté pauze, kdy bylo možné se scházet pouze v online prostředí, budou mít účastníci akce příležitost potkat se společně na konferenci i na slavnostním večeru České společnosti pro jakost v prostorech Clarion Congress Hotel Prague v Praze 9.

Soutěž Ambasador kvality ČR

Česká společnost pro jakost vyhlašuje nový, již 4. ročník soutěže Ambasador kvality ČR. Díky spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR se do soutěže bude moci zapojit daleko více firem než dosud. Soutěž původně určená pouze firmám neušla pozornosti veřejného sektoru, což bylo jasným signálem k modifikaci kritérií, které tak byly samostatně nastaveny nejen pro podnikatelský, ale i pro veřejný sektor. Účast v soutěži nabízí všem organizacím nezávislé posouzení, a je tak vítanou a vhodnou zpětnou vazbou pro vedení organizace, že je na dobré cestě k úspěchu. Toto platí zvlášť pro současné krizové, nebo snad už pokrizové, období.

Automatizace plug and play bez programování

Automatizace má za úkol usnadnit život lidem pracujícím u obráběcích center a samozřejmě zvýšit produktivitu, zajistit stabilní kvalitu výroby a stát se úsporným opatřením v nelehkých časech. Pokud se podíváte správným směrem, nemusí být robotizace frézky nikterak nedosažitelná, i když jste třeba společnost skromnějších poměrů.

Průmysl 4.0 v praxi

Reflexe současného poznání s aplikací prvků Průmyslu 4.0 do praxe byla předmětem odborné konference, kterou společnost Ceratizit společně se svými partnery připravila pro téměř stovku účastníků z řad výrobních společností ve svém Technickém centru. Od původního teoretizování o aspektech Průmyslu 4.0 jsme se nyní dostali již k praktických zkušenostem.

Je něco shnilého ve státě dánském

Historička ekonomie Antonie Doležalová tvrdí, že to, co prožíváme, je příležitostí. Čas prý ukáže, jestli bude promarněná, nebo využitá. My Češi jsme byli obdivováni pro svůj podnikatelský zápal. Jak jsme pilní a pracovití. Jak jsme jednotní a soudržní. Jak umíme odhodit své osobní zájmy ve prospěch celku. Jak jsme kulturní a vzdělaní. Jaká je ale současná realita?

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit