Věděli jste, že společnost Heidenhain je mimo jiné také výrobcem vysoce přesných ložisek i snímačů? A proto dokáže nabídnout snímač, který integruje obě tyto části. Jedná se o úhlové snímače Heidenhain MRP.
Hrotová bruska Quickpoint od společnosti Junker přesvědčí excelentním výkonem a flexibilitou díky kompletnímu obrábění na jedno upnutí. Firma Sisamex obrábí převodové hřídele s nejvyšší úrovní přesnosti, zároveň zkracuje neproduktivní časy a zajišťuje efektivní výrobu s minimálními nároky na manipulaci.
S našimi vysokorychlostními brousicími stroji Quickpoint dosahuje společnost Sisamex v Mexiku ročního objemu výroby až 160 000 kusů převodových hřídelí.
Francisco Vélez García, procesní manažer ve společnosti Sisamex, potvrzuje: „Tento stroj kombinuje přesnost s maximální flexibilitou, protože hrotová bruska je všestranná a má mimořádný výkon.“
Výrobní závod se nachází ve městě Cd. Grál. Escobedo, N.L., jednom z největších průmyslových center v Mexiku.
Jednou z mimořádných technických výhod je broušení převodové hřídele na jedno upnutí. Společnost Sisamex investuje do ekonomického procesu broušení, který šetří čas a náklady. Při obrábění vnějších průměrů a rovinných ploch je převodová hřídel upnuta mezi hroty. Koník CNC se pro obrábění vnitřního kužele zasouvá, zatímco převodová hřídel je udržována a vedena lunetou. Výrobní společnost obrábí na stroji Quickpoint různé skupiny obrobků převodových hřídelí a dokazuje, že brousicí stroj od firmy Junker je velice všestranný.
Pan Vélez García vysvětluje: „Několikrát denně se střídají různé typy obrobků. Brousicí stroj dokážeme flexibilně přestavět na nové požadavky ve velmi krátké době. Teplota v halách je regulována na 23 až 26 °C a používané procesní systémy měření od společnosti JUNKER zajišťují stabilní proces broušení. Použitím brousicího stroje Junker je dosaženo vysoké procesní schopnosti (CpK).“
Brousicí stroj je vybaven vnitřním portálovým zakladačem pro automatickou výměnu obrobků. Přechod na nové typy obrobků je se strojem Quickpoint možný bez velkého úsilí, což snižuje neproduktivní časy na minimum.
„Brousicí stroj Quickpoint je srdcem výroby, a proto je pro nás rychlý servis velmi důležitý. Díky technické podpoře společnosti Junker se výrazně zkrátily prostoje,“ říká pan Vélez García.
Komponenty použité v brousicím stroji jsou individuální, variabilní a nejvyšší kvality. Junker tak eliminuje dodatečné náklady na údržbu.
Pan García dodává: „Díky brousicímu stroji od společnosti Junker jsme snížili výrobní náklady a optimalizovali proces broušení.“
Obchodní partnerství se datuje od roku 2012. Společnost Sisamex disponuje specialisty na broušení s neuvěřitelným technologickým know-how. To obě společnosti propojuje a usnadňuje plánování, zpracování a následnou realizaci.
V tomto vydání MM Průmyslového spektra se věnujeme mimo jiné tématu automatizace obslužných procesů. Proto jsme s anketní otázkou oslovili zástupce výrobců a dovozců v této komoditě.
Tlak na zvyšování produktivity a další faktory související s cenou práce či nedostatkem pracovní síly přiměly mnoho výrobců automatizovat své výrobní procesy. Většina obslužných procesů, jako je upínání, paletizace, kontrola kvality a další úkony (třídění, odvoz, balení), probíhá ve vedlejších časech.
I tyto procesy lze optimalizovat, zefektivnit anebo částečně automatizovat. Jaké produkty, systémy či služby zvyšující efektivitu obslužných výrobních procesů nabízí vaše společnost?
Mezi starší generací strojařů pravděpodobně není nikoho, kdo by neznal původem škodováka Josefa Bernarda z Jičína. Tento strojírenský nadšenec příští rok oslaví své sedmdesátiny. Před třiceti lety po odchodu z místního Agrostroje položil základy společnosti Vapos, která dává perspektivní práci patnácti desítkám lidí z Jičína a blízkého okolí.
Spojením zlatých českých ručiček a německé organizace vzniká ve společnosti JULI Motorenwerk půl milionu elektromotorů ve více než šedesáti modifikacích ročně a všechny do jediného končí pouze a výhradně v manipulační technice mateřských společností Jungheinrich a Kion group, do které patří i např. firma Linde. Více než dvacet pět let staré výrobní prostory v Moravanech u Brna procházejí posledních několik let rozsáhlou transformací automatizace výrobních procesů. Automatické linky na výrobu rotorů a statorů dodala divize MAS Automation společnosti Kovosvit MAS.
Od 16. do 21. září 2019 se uskuteční 22. ročník největšího světového veletrhu zpracování kovů EMO. Megaakce se koná opět v Německu, které je po Číně a USA třetím největším trhem obráběcích strojů na světě. Veletrhu se účastní téměř 2 100 vystavovatelů ze 47 zemí světa. Z České republiky se očekává účast 28 firem na ploše necelých 1 700 m2. Na minulý veletrh v roce 2017 přijelo do Hannoveru z České republiky přes 2 200 odborníků.
V předvelikonočním týdnu se v Pekingu uskutečnil veletrh obráběcích strojů CIMT 2019. V asijském regionu se jedná o obdobu veletrhu EMO Hannover. A stejně jako EMO je velkou měrou národní výstava německé výrobní techniky, tak CIMT je převážně čínský. V tomto prvním vstupu se podíváme na letošní ročník trochu s odstupem, aniž bychom se zaměřili na konkrétní exponáty.
Zaměstnanec v socialistickém strojírenství, poté na vedoucích místech v První brněnské strojírně Velká Bíteš a Ekol Brno. Před odchodem do důchodu se věnoval konzultační činnosti v energetice. To lze stručně říci o Ing. Lubomíru Doležalovi. O tom, že prosazovat inovativní změny za socialismu nebylo nic snadného, by mohl psát romány...
Mezinárodní harmonizace norem a pravidel pro svařování je důležitá z mnoha důvodů. Primárním důvodem je skutečnost, že svařování je považováno za "zvláštní proces" (EN ISO 9001), při kterém nelze zcela zjistit jakost po skončení procesu inspekcí, ale jakost musí být sledována před i v průběhu celého procesu svařování.
V letošním roce uvedla První brněnská strojírna Velká Bíteš (PBS) na trh nový turbínový motor PBS TJ150. Jedná se o proudový motor, u kterého se výkon, resp. tah motoru uvádí v jednotkách Newton. Maximální tah tohoto motoru činí 1 500 N. Je to již pátý typ proudového motoru, který tato exportně orientovaná firma dodává na zahraniční trhy.
Další z již tradičních setkání odborníků (nejen) z oblasti výroby – podzimní Strojírenské fórum – se odehrálo 8. listopadu, tentokrát v prostorách Ústavu výrobních strojů a zařízení a RCMT FS ČVUT v Praze.
Jubilejní, již pátý ročník soutěže o Putovní pohár partnerských škol Siemens - Sinumerik Cup se letos konal v Mohelnici, v prostorech zdejší Střední školy technické a zemědělské a stejně jako před třemi lety, kdy tato škola byla hostitelem, i letos zdejší ředitel Jiří Ženožička se svým týmem organizaci pojal velmi profesionálně.
Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem.
Proč jsme nejlepší?
a mnoho dalších benefitů.
... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou