Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nové úhlové převodovky
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nové úhlové převodovky

Výhradní obchodní zástupce společností Neugart a Atlanta pro český trh společnost TAT – Pohonová technika představuje dvě nové úhlové převodovky. Planetová převodovka WPLFE a hypoidní převodovka BV nabízejí mnoho kombinací a technických variant a tím i velkou svobodu při návrzích pohonů.

Dokáže nemožné i ve stísněných podmínkách

Nová úhlová planetová převodovka WPLFE od firmy Neugart je prostorově úsporná a díky malé montážní výšce a velké torzní tuhosti je ideálním řešením přesných pohonů s použitelností v mnoha oblastech. Mezi řadou ekonomických převodovek je zároveň také rozměrově nejkratší planetovou převodovkou a to vše díky unikátní konstrukci, která v porovnání s ostatními planetovými převodovkami vyžaduje až o 30 % méně zástavbových prostor. Tato skutečnost představuje velkou výhodu a svobodu při návrhu pohonů.

 


Díky kompaktní konstrukci je WPLFE nejkratší úhlovou planetovou převodovkou v oblasti ekonomických převodovek Neugart.Řez úhlovou planetovou převodovkou WPLFE Neugart

Standardizovaná příruba (EN ISO 9490-1) zaručuje jednoduchou, bezpečnou a rychlou montáž dalších komponentů. Větší průměr výstupní příruby poskytuje pětkrát vyšší torzní tuhost a tím i větší přesnost polohování celého systému. Tato převodovka je mazána po celou dobu své životnosti, a proto ji lze libovolně namontovat do zástavbových prostor bez nutnosti dalšího přístupu údržby.


„Pro všechny naše zákazníky se snažíme najít optimální řešení. Jsme velice potěšeni, že Vám můžeme nabídnout speciální převodovky: planetovou převodovku WPLFE a hypoidní převodovku BV, které nabízejí mnoho kombinací a technických variant a tím i velkou svobodu při návrzích pohonů,“ říká Ladislav Křížek, ředitel TAT České Budějovice.


Nová měřítka pro průmyslové standardy

Nová hypoidní převodovka řady BV je novinkou a rozšířením stávající nabídky úhlových servopřevodovek od firmy Atlanta. Hypoidní soukolí těchto převodovek nabízí velkou variabilitu a flexibilitu ve volbě výstupních montážních připojení. To znamená, že je možné vytvořit více než 1 000 různých variant připojení.
Díky symetrické konstrukci lze volit směr otáčení volbou výstupní strany převodovky, a to vzhledem ke směru otáčení pohonu. Tím se zároveň eliminují základní nevýhody hypoidního soukolí. Uvedené výhody poskytují velkou variabilitu a široké možnosti při návrzích pohonů.

Hypoidní převodovka BV nabízí více než 1 000 variant připojení.

 

Nejlepší volba mezi převodovkami

Pro společnost TAT je velmi důležitá vysoká kvalita nabízeného zboží. Své dodavatele si pečlivě vybírá, a proto mezi naše spolehlivé partnery patří také výrobci Neugart a Atlanta, jejichž sortiment je na velmi vysoké technické úrovni.

TAT – Pohonová technika, umístění na MSV: pavilon P, stánek 88

Ladislav Křížek

tat@cz.tat.at

www.tat.cz

Další články

Převody/pohony/ložiska/spojky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: