Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Průmyslově montované systémy energetických řetězů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Průmyslově montované systémy energetických řetězů

Díky předsestaveným energetickým řetězům readychain Basic, Standard, Standard Plus a Premium ušetří zákazníci náklady na sestavení, montáž a skladování.

Názvem readychain označuje německá společnost igus předsestavené, na míru připravené systémy energetických řetězů. Díky novým „readychainům“ Basic, Standard, Standard Plus a Premium má firma igus, kterou v ČR zastupuje společnost Hennlich, ve svém programu již čtyři varianty. Zákazníci tak obdrží vše od jednoho dodavatele – od jednoduchých kombinací energetických řetězů a kabelů až po zcela sestavené a smontované systémy energetických řetězů. Není to jen pohodlné, šetří to také provozní náklady.

Předsestavené kompletní systémy

Vedle bezpečných a testovaných energetických řetězů a kabelů pro pohyblivé aplikace dodává firma také předsestavené kompletní systémy. „Právě u dlouhých pojezdů a plněných víceosých systémů šetří toto řešení nejen čas na sestavení a montáž, ale zákazníkům umožňuje také lepší plánování nákladů,“ doplnil Jan Švarc, který má ve firmě Hennlich řetězy readychain na starosti.

Všechny pohyblivé komponenty byly vyvinuty, testovány a vzájemně sladěny ve vlastní testovací laboratoři firmy igus. Díky energetickým řetězům readychain obdrží zákazník bezpečný předmontovaný kompletní systém od jednoho dodavatele, a to vše se zárukou. Současně lze zredukovat počet dodavatelů a objednávek až o 75 %, navíc se zamezí vzniku skladovacích a procesních nákladů.


Hotová řešení pro vedení energie: readychain Basic, readychain Standard a Standard Plus, readychain Premium

 

Jedna objednávka, jedna faktura, jedna dodávka

Projektoví manažeři společnosti igus a Hennlich doprovázejí systémy readychain všemi fázemi projektu. Přitom se dbá i u zákazníka například na místo řezu, připravenost dodávek, proces montáže nebo dráhu pojezdu stejně, jako se dbá na samotný produkt. „V naší montážní hale v Litoměřicích zhotovují specializovaní pracovníci řetězy readychain průmyslově – od jednoduchých až po komplexní systémy s individuálně určenými kabely, hadicemi, konektory, vnitřním členěním, přípojkami a stavebnicovými díly. „Fakticky industrializujeme ruční práci,“ zdůrazňuje Jan Švarc, „protože obrátkovost, kvalita a cena jsou stále rozhodující faktory.

Podle stupně sestavy si může zákazník vybrat, zda aplikuje nesestavené kabely chainflex (readychain Basic), nebo předsestavené kabely readycable do energetického řetězu (readychain Standard). Provedení Standard je k dispozici také jako víceosý systém s plechy (readychain Standard Plus) připravený k montáži, což redukuje zástrčná místa a optimalizuje přípojná místa, eventuálně místa řezu.

Zároveň má uživatel přístup k rozsáhlé nabídce readycable s více než 4 000 různými pohony v sedmi kvalitativních třídách. „Hotové sestavené kabely včetně konektorů jsou u nás připravovány v požadované délce na centimetr přesně, jak je v tomto oboru v současnosti běžné,“ doplňuje Jan Švarc. „Přitom odpadá jakýkoliv příplatek za minimální množství.“

Dodávky sestaveného systému až na stroj

Pro další šetření nákladů zákazníka a současně vysoký komfort poskytuje igus dodávku a montáž zcela sestaveného systému energetického řetězu přímo na stroj (readychain Premium). Přesná transportní konstrukce nosiče pro readychain slouží k bezpečné a rychlé montáži stavebnice na místě. Proto může být sestava uvedena přímo do provozu obráběcího stroje jako „plug & play“. Pro produkt a servis obdrží zákazník jen jedno jediné číslo objednávky za skupinu zboží.

Hennlich

jonas@hennlich.cz

https://www.hennlich.cz/produkty/energeticke-retezy-flexibilni-kabely-readychain-1313.html

Sestavování readychain (video): //www.igus.de/readychain_Konfektionierung

Další články

Elektrotechnika a regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: