Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Technologie napříč textilním průmyslem
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Technologie napříč textilním průmyslem

Horké novinky ze světa technologií pro zpracování textilu a pružných materiálů představí ve dnech 14.–17. května 2019 veletrh Texprocess ve Frankfurtu nad Mohanem.

Přední světoví vystavovatelé zde předvedou své novinky z oblasti strojů a zařízení, zpracování, IT systémů a služeb. Letošní ročník bude komplexnější než kterýkoli předtím díky rozsahu technologií, jako jsou automatizace, individualizace či samotné přizpůsobení a udržitelnost.

„Nadcházející ročník veletrhu jde podstatně dál než ten předchozí. Zatímco se po celém světě mluví o průmyslu 4.0, na veletrhu Texprocess nyní mluvíme o Impact 4.0,“ říká Olaf Schmidt, viceprezident divize textilu a textilních technologií ve společnosti Messe Frankfurt a dodává: „Návštěvníci se u nás seznámí s opravdu impozantní škálou technologií, které mají ve všech ohledech klíčový dopad na postupy výroby a zpracování textilií. Tyto nové technologie se budou v budoucnu stále více prosazovat.“


Představeny budou technologie v segmentu zpracování textilu.

Nové technologie

Představeny budou technologie v segmentu zpracování textilu. Od návrhu až po střihy, výrobu, zdobení, digitální textilní tisk, úpravu povrchových vlastností, konečnou úpravu, logistiku a recyklaci textilu – to vše nabídnou vystavovatelé z 29 zemí světa.

Hlavním tématem veletrhu budou mikropodniky a jejich přístupy k výrobě a zpracování textilu. Tyto přístupy jsou postaveny na principu plného propojení prvků celého procesu, který umožňuje kvalitní a rychlé zpracování produktu. Čtyři mikropodniky ve spolupráci s centrem výzkumu textilu a vláken Denkendorf Institutes for Textile and Fibre Research (DIFT) a partnery z textilního průmyslu představí tři výrobní linky. Návštěvníky bezesporu zaujmou výrobou oděvů, výrobou 3D textilních bot a zpracováním technických textilií, do čehož se řadí materiály pro automobilový nebo nábytkářský průmysl.


Letošní ročník bude komplexnější než kterýkoli předtím.

Pod taktovkou módy

Koncepce „Svět digitální módy“ odhalí systémy určené ke stříhání textilu CAD, automatizované výpočty gramáže či automatizaci práce se střihy. V hale 4.0 bude šest firem předvádět, jak lze kombinovat různé technologické postupy. Samotné postupy se zaměří především na nekonfekční oblečení a módní zboží.

Výrobce hnacích jednotek průmyslových šicích strojů společnost Efka a firma Gemini, expert na CAD, představí možnosti výroby originálních a individualizovaných fotbalových triček. Současně bude představeno také snadné řešení, které většina firem dokáže integrovat při využití stávajících zdrojů a bez nutnosti přestavby výrobních hal.

Více informací o veletrhu naleznete na oficiálních webových stránkách www.texprocess.messefrankfurt.com.

Happy Materials

Anna Roubíková

Lucie.Labudova@happymaterials.com

Další články

Inovace
Novinky z veletrhů a výstav
Nekonvenční technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: