Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Technologie pro výrobu přesných nástrojů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Technologie pro výrobu přesných nástrojů

Na veletrhu EMO v Hannoveru představí skupina Walter a Ewag (WE) řadu zajímavých novinek.

Návštěvníky veletrhu tak čeká:

  • světová premiéra nového stroje 2 v 1 spojujícího technologii broušení a erodování – Helitronic Vision Diamond 400 L –, který je vybaven novým robotickým zakladačem RL25, speciálně vyvinutým pro nástroje s hmotností do 20 kg a průměrem do 320 mm;
  • světová premiéra integrovaného vrchního podavače nástrojů pro stroje Helitronic Vision 400 L a Helitronic Vision Diamond 400 L. Jeho umístění v pracovním prostoru stroje umožňuje flexibilní automatizaci v rámci původní zástavby stroje bez dalších nároků na prostor mimo stroj;
  • Helitronic Tool Studio 3.0 – nová verze softwaru pro broušení a erodování nástrojů s řadou nových funkcí a pomůcek pro snadnější, rychlejší a pohodlnou práci se stroji;
  • nový kamerový systém, který slouží k zaměření chladicích otvorů u mikronástrojů pro stroj Helitronic Micro;
  • Laser Line Precision – laser na výrobu nástrojů s novým výkonnějším zdrojem rozšiřujícím technologické schopnosti stroje;
  • představení doplňkové šesté osy pro stroj Compact Line, rozšiřující jeho flexibilitu a univerzálnost;
  • na stánku s virtuální realitou bude zákazník moci nahlédnout do vnitřního prostoru stroje Laser Line Ultra a tím se lépe seznámit s laserovou technologii použitou při výrobě nástrojů;
  • společnost Ewag představí nový kamerový měřicí systém, který přispěje ke zlepšení komfortu obsluhy. Tento systém je určen pro stroje WS11 a RS15.

Zákazníci ze střední a východní Evropy budou moci některé z těchto novinek vidět také na veletrzích Toolex v Sosnowci v Polsku od 3. 10. do 5. 10. 2017 a na MSV v Brně v České republice od 9. 10. do 13. 10. 2017.

Compact Line – šestiosá CNC bruska s vysokou přesností

Compact Line je vysoce přesná a flexibilní šestiosá nástrojová bruska určená pro výrobu vyměnitelných břitových destiček z karbidu wolframu, cermetu, keramiky, PCBN a PKD, která díky své výkonné technologii v minimálním prostoru nastavuje nový standard ve výrobě tvarově složitých břitových destiček. Vytvoření negativních fazetek na řezných hranách břitových destiček je umožněno novou optimalizovanou kinematikou stroje a nově vyvinutou C osou. Vedlejší časy jsou minimalizovány díky krátkým posuvům v osách a zabudovanému robotu od firmy Fanuc. Plně integrovaný šestiosý robot podporuje obratné zacházení s polotovary a nabízí vysoký stupeň flexibility pro autonomní manipulaci se složitými profilovými destičkami. O perfektní geometrii brusného kotouče a vysokou opakovatelnost procesů se stará orovnávací jednotka „tři v jednom“. Ta umožňuje na tomtéž místě orovnávat, regenerovat a profilovat. Uživatelsky orientovaný software ProGrind je dokonale sladěn s řídicím systémem Fanuc. Všechny programy broušení lze rychle a snadno vytvářet a používat prostřednictvím dotykového panelu.

Šestiosá CNC nástrojová bruska Compact Line

 

Nový robotický podavač nástrojů

S novým robotickým podavačem rozšiřuje společnost Walter Maschinenbau stávající paletu typů podavačů o nový model pro nástroje s celkovou hmotností do 20 kg a průměrem do 320 mm. Nový robotický podavač 25 (Robot-Lader 25) je určen pro brusku Helitronic Vision 400 L a nový erodovací a brousicí stroj Helitronic Vision Diamond 400 L.

Robotický podavač 25 je vybaven robotem Fanuc M-20iB25 a inovativním, nově vyvinutým softwarem s možností „chaotického“ zakládání nebo odebírání nástrojů a polotovarů v upínači HSK až do sedmi úrovní palet. Díky tomu robotický podavač 25 nyní nabízí větší flexibilitu také pro výrobu nástrojů s velkým průměrem a velkou hmotností. Na paletách může být uloženo až 21 nástrojů s průměrem do 320 mm, nebo 28 nástrojů s průměrem do 220 mm, nebo 70 nástrojů s průměrem do 105 mm.

Jako příslušenství je k dispozici také automatický výpočet průměru, který zaručí plynulý automatický průběh výroby.

Robotický podavač 25 pro Helitronic Vision 400 L a Helitronic Vision Diamond 400 L

Nový horní podavač

Společnost Walter nabízí od veletrhu EMO 2017 pro nové stroje typu Helitronic Vision 400 L a Helitronic Vision Diamond 400 L horní podavač (Top-Lader). Toto prostorově úsporné automatizované řešení s nízkými pořizovacími náklady je integrováno přímo do pracovního prostoru stroje a nepotřebuje proto žádnou další plochu navíc. V pracovním prostoru tímto v porovnání se strojem bez horního zakladače nevznikne žádné omezení.

Horní podavač je vybaven pneumatickým výkyvným ramenem s jedním párem čelistí a používá běžné robotické palety Walter – vždy jednu pro polotovary a jednu pro hotové nástroje. V závislosti na průměru nástroje lze na tyto palety umístit až 500 nástrojů. Rovněž je možné automatické zakládání hřibových nástrojů o průměru do 35 mm. Výměna nástroje trvá pouhých 27 sekund. Elektrický „dotyk“ umožňuje automatické nastavení palet s nástroji, čímž se minimalizuje přípravný čas.


Horní podavač pro Helitronic Vision 400 L a Helitronic Vision Diamond 400 L

Virtuální realita – Laser Line Ultra

Návštěvníci stánku společnosti Walter na MSV v Brně i na EMO v Hannoveru budou moci poznat stroj Laser Line Ultra zevnitř, prostřednictvím virtuální reality. Uvidí výrobní proces s laserovou technologií při výrobě nástrojů tak, jako by stáli uvnitř stroje a vše se odehrávalo kolem nich. Poznají, jak funguje robotický podavač a jak laserový paprsek prochází strojem ze svého zdroje k obráběnému nástroji.
 


Návštěvníci stánku společnosti Walter budou moci poznat stroj Laser Line Ultra prostřednictvím virtuální reality.


Něco navíc

Videopozvánku na prohlídku stroje Laser Line Ultra můžete zhlédnout zde:

  Walter, umístění na EMO: hala 11, stánek B24, umístění na MSV: pavilon P. stánek 86

Georgi.Zilev@walter-machines.de

www.walter-machines.com

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: