Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Lithium-iontové technologie v manipulačních vozících DACHSER

Lithium-iontové technologie v manipulačních vozících DACHSER


25.01.2019

Mezinárodní logistický provider DACHSER oznámil, že plánuje nahradit veškerou svoji pozemní manipulační techniku v Evropě, která čítá přibližně 6 000 kusů, technikou na energeticky úsporné lithium-iontové baterie. Stát se tak má do konce roku 2022.

Lithium-iontové baterie mají delší životnost a výrazně kratší nabíjecí časy, mají tedy flexibilnější využití a odpadá nutnost speciálních nabíjecích prostor. Neobsahují také jedovatý těžký kov – olovo a šetří energii, čímž ušetří také cca 1600 kg CO2 na manipulační vozidlo a rok.
 
DACHSER chce všechny pobočky pozemní logistiky v Evropě převést na nové technologie do roku 2022. Realizace bude probíhat krok za krokem, pobočky nebudou pracovat s oběma technologiemi zároveň. Lithium-iontové technologie už byly úspěšně zavedeny na pobočkách v Radeburgu a Erlensee (pobočka pro Food Logistics) v Německu, následovat budou nové stavby a přístavby, jako například na pobočkách ve Freiburgu či Mnichově, ve kterých už je předem počítáno s potřebnou elektrickou infrastrukturou.DACHSER bude i nadále spolupracovat s různými dodavateli manipulační techniky. U bateriových technologií, dobíjecí infrastruktury a softwaru pro management energií sází DACHSER na společnost Triathlon jako svého preferovaného dodavatele.

Přechodem na lithium-iontové technologie však projekt nekončí: „Společně s našimi partnery budeme vývoj manipulační techniky posouvat dál. Cílem je zvýšit užitkovost této techniky tak, že budou vyvinuta menší, lépe manévrovatelná vozidla s nižší hmotností,“ uzavírá André Bilz.

Zdroj: Tisková zpráva DACHSER

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Ekologie
Logistika/ manipulační/ dopravní technika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: