Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Montážní přípravky a nářadí jako součást programu AIP+

Montážní přípravky a nářadí jako součást programu AIP+


10.05.2016

Společnost NSK přichází s inovovanou sadou nářadí a přípravků pro montáž a demontáž ložisek. S programem AIP+ Added Value Programme včetně.

Mnoho firem nepoužívá pro montáž a demontáž ložisek správné nářadí. Naneštěstí. Důsledkem může být poškození ložisek nebo stroje, mohou to být otlaky na oběžné dráze ložiska, deformace těsnění nebo dokonce praskliny kroužků. Při demontáži může dále dojít k poškození hřídele nebo tělesa stroje, které může způsobit problémy při montáži nového ložiska a náprava takového poškození

Firma NSK nabízí sortiment mechanických přípravků a nářadí určených speciálně pro svá ložiska. Dodává jednoduché hákové klíče pro kruhové matice se zářezy a nástroje pro snímání ložisek z kuželových hřídelí a upínacích pouzder stejně jako kompletní sady přípravků pro montáž ložisek a stahováky. Též nabízí školení, kde se konstruktéři a technici naučí navrhovat správné a efektivní montážní postupy.

Pro uživatele ložisek NSK je důležité používat nářadí a přípravky téže firmy. Jde o jediný způsob, jak zajistit správnou montáž a demontáž.

Uživatelé hydraulických přípravků si mohou dále vybírat ze sortimentu hydraulických lisů, stahováků a lisovacích desek, včetně hydraulických matic, které mohou vyvozovat značnou sílu paralelně s osou hřídele a jsou vhodné pro velká ložiska. K dispozici je také sortiment hydraulických čerpadel.

Pro montáž za tepla dodává NSK sortiment kompaktních a efektivních indukčních ohřívačů v různých velikostech podle požadavků na hmotnost ohřívaného ložiska a požadovaný výkon. Ohřívače se dodávají pro ložiska do hmotnosti 1 200 kg a nabídka zahrnuje ohřívače s teplotním regulátorem nebo časovačem.

-DH-

Zdroj: Tisková zpráva MEPAX

Zpracováno redakcí MM Průmyslové spektrumNomenklatura

Převody/pohony/ložiska/spojky
Štíhlá výroba a logistika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: