Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nové nástroje pro hrubování a obrábění načisto

Nové nástroje pro hrubování a obrábění načisto


15.11.2017

Obrábíte litinu?
 
Kennamenal nabízí dva nové nástroje pro hrubování a obrábění načisto, které umožňují dosáhnout nižších nákladů na obrobek a konzistentně vynikající kvality při obrábění litiny.
 
Litina je všude. Turbíny v těchto velkých větrných elektrárnách se objevují na mnoha místech na celém světě. Bloky motorů, skříně převodovek a turbokompresorů. Čerpadla, která dopravují vodu až k vašemu kohoutku a hydraulické systémy, „svaly“ stavebních strojů. Bez litiny by nic z toho nebylo možné. To je důvod, pro firma Kennametal tolik usiluje o to, aby vyráběla nástroje, jež umožní obrábět litinu levně a efektivně a přitom budou jednoduše použitelné.
 
Jeden významný krok tímto směrem byl učiněn před více než rokem, kdy firma Kennametal uvedla na trh své čelní frézy Mill 16, novou generaci hrubovacích nástrojů určených speciálně pro rychlý úběr velkého objemu litiny, které nabízejí nejvyšší produktivitu a nejmenší náklady na obrábění při hrubování a středním dokončování.

Na základě dosavadního úspěchu fréz Mill 16 Kennametal nyní dále rozšiřuje jejich sortiment uvedením nových typů frézovacích těles, nových geometrií výměnných břitových destiček a prstencovou konstrukcí frézovacích těles pro velké průměry, jež snižuje zatížení ložisek vřetene.
 
Tyto nové přírůstky v sortimentu umožní nástroje použít pro jakékoliv operace čelního frézování litiny. Od fréz s malou roztečí břitových destiček s klínovým upínáním pro nejvyšší produktivitu a velmi výkonné stroje po frézy se střední a hrubší roztečí břitových destiček s upínáním šroubkem pro obrábění na strojích s omezeným výkonem. Od obrábění malých komponent až k velmi velkým obrobkům.
 
 
 
                                                                                                                
Složená konstrukce prstencové frézy Mill 16 je skutečně chytrý koncept. Největší těleso prstencové frézy váží jen 20,4 kg                                      
                                       
Frézovací tělesa s klínovým upínáním nebo s upínáním šroubkem a s jemnou, střední i hrubou roztečí břitových destiček pokrývají všechny požadavky na hrubování a střední dokončovací operace při obrábění litiny.
 
Složená konstrukce tělesa fréz Mill 16 umožňuje vyhovět opravdu náročným požadavkům na frézování. Těleso frézy s klínovým upínáním (wedge-style) má v průměru 300 až 500 mm. A pro ty, kteří se bojí tak ohromný nástroj upnout na své vřeteno, je tu dobrá zpráva: největší fréza Mill 16 se složeným tělesem má hmotnost jen 20,4 kg, téměř třetinovou ve srovnání s podobnými nástroji, ale stále je schopná dosáhnout rychlosti až 2 800 otáček za minutu (tj. obvodová rychlost je více než 76 m/s)!
 
A je zde ještě více dobrých zpráv. Všechny frézy používají stejné, inovované vícebřité destičky. Břitová destička s šestnácti břity dosahuje nejnižších nákladů na obrábění vztažených na jeden břit.
                                      
Oboustranná šestnáctibřitá výměnná břitová destička umožňuje dosáhnout nejnižší ceny obrábění vztažené na jeden břit.
 
Frézy řady Mill 16 jsou použitelné pro všechny operace od těžkého hrubování po střední dokončování. Ale co obrábění litiny načisto?

Zdroj: Tisková zpráva Mepax.

Zpracováno redakcíNomenklatura

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: