Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> ZAT zrekonstruoval výrobu rozvaděčů

ZAT zrekonstruoval výrobu rozvaděčů


11.10.2017

Dalších 12 milionů korun investovala česká společnost ZAT do rekonstrukce výrobního zázemí. Dle slov Iva Tichého, člena představenstav ZAT investovala společnost do výstavby a rekonstrukce svých areálů v Příbrami a Plzni za posledních 10 let přes 350 milionů korun.

Současná investice obsahovala celkovou rekonstrukci prostor pro výrobu a kompletaci rozvaděčů a zázemí pro zaměstnance a návštěvníky. „Ve výrobní hale se rozvaděče nejenom kompletují a procházejí našimi testy, ale slouží i pro FAT zkoušky, které někdy probíhají ve spolupráci s našimi klienty i měsíc. Proto jsme pro ně nově vybudovali vhodné zázemí u výrobní haly, kde FAT testy probíhají,“ říká Jiří Vopička, ředitel divize Výroba dodávek. Rekonstrukce za plného provozu trvala pět měsíců.

Nové zázemí pro zákazníky u výrobní haly


Dalším krokem je digitalizace výrobního procesu. Podle Jiřího Vopičky půjde o digitalizaci všech dokumentů používaných při kompletaci a zapojování rozváděčů.  „Naši projektanti běžně používají návrhový projekční systém s digitálními výstupy, v naší divizi jsme ještě pracovali s tištěnými výkresy. Teď budeme sdílet kompletní data pro kompletaci a v blízké budoucnosti i pro následné zkoušky rozvaděčů,“ doplňuje Vopička. Dokumentace se bude zobrazovat na dotykové obrazovce, přičemž vystrojení rozvaděče bude v 3D provedení. Pracovník si tak bude moci zobrazit výrobek dle potřeb i přiblížit detail. Veškeré změny budou prováděny online s označením změny. „Zvýší se tím kvalita a efektivita práce, zároveň budeme postupovat v procesu digitalizace na všech našich pracovištích. Půjde o další významnou inovaci a investici. S jejím dokončením počítáme v průběhu příštího roku,“ upřesňuje Vladislava Česáková, členka představenstva ZAT.


Zrekonstruované prostory pro výrobu a kompletaci rozvaděčů

Společnost ZAT vyvíjí, vyrábí a dodává vlastní řídicí systémy pro energetiku a průmysl. Tato odvětví kladou přísné podmínky na bezpečnost, bezporuchovost a dlouhou životnost řídicího systému. Proto i jejich výroba splňuje přísná kritéria. Ve všech výrobních prostorách je např. stále měřena vlhkost i teplota a tyto údaje se archivují. Kromě technických parametrů musí firma splňovat i procesní a ISO normy. „Pravidelně podstupujeme náročné audity našich zákazníků především v oblasti jaderných technologií, jako jsou francouzská Areva, ČEZ, Škoda JS či Slovenské elektrárne,“ uzavírá Ivo Tichý.

K příležitosti 55. výročí založení ZAT firma letos v září otevřela také nový showroom, který mapuje průřez její historií. Návštěvníci si tak mohou „osahat“ čtyři generace řídicích systémů vyráběných touto ryze českou společností.


Nový showroom ZAT v Příbrami

Zdroj: Tisková zpráva.

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Průmysl 4.0
Informační technologie/E-business
Elektrotechnika a regulace
Renovace a údržba
Energetické strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: