Témata
Reklama

Huawei a ČVUT FEL zahajují spolupráci

Společnost Huawei, přední světový poskytovatel telekomunikačních služeb a řešení, podepsala s Fakultou elektrotechnickou Českého vysokého učení technického (ČVUT FEL) v Praze dohodu o vzájemné spolupráci. Předmětem této spolupráce je vybavení laboratoře nejnovějšími datovými prvky a poskytování školení pro obchodní partnery společnosti Huawei.

V rámci podepsané dohody o spolupráci poskytne společnost Huawei Katedře telekomunikační techniky ČVUT FEL vybavení moderní výukové laboratoře. Jedná se o nejnovější zařízení z produkce Huawei – novou generaci přepínačů z rodiny Sx7, třetí generaci pobočkových směrovačů AR1200V a bezpečnostní produkty z rodiny Eudemon. Řešení Eudemon je založené na licencíchpředního hráče na poli bezpečnosti, společnosti Symantec. Díky takto vybavené laboratoři se studenti budou moci seznámit se síťovými technologiemi a infrastrukturoupoužívanou telekomunikačními operátory a podnikovou klientelou a v budoucnu získané znalosti využít v rámci svých profesí.

Osobně mám z nastartování spolupráce velkou radost a věřím, že se bude jednat o dlouhodobou a oboustranně přínosnou spolupráci, která by se do budoucna mohla i dále rozšiřovat,“ uvádí Zbyněk Pardubský, zástupce generálního ředitele české pobočky Huawei. Boris Šimák, vedoucí katedry telekomunikační techniky FEL ČVUT v Praze dodává: „Jsem rovněž rád, že se nám podařilo jednání o spolupráci dovést k uzavření konkrétní dohody. Do budoucna vidím potenciál spolupráce zejména v oblasti technologií mobilních a optických přístupových sítí.“

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Firmy
Související články
Auto jako digitální platforma

Každý druhý vůz na evropských silnicích by v polovině příštího desetiletí mohl být autonomní. Studie společnosti Ericsson se zabývá tím, co všechno by takový systém zahrnoval, včetně infrastruktury podél silnic založené na konceptu IoT a neustálé vzájemné komunikace nejen mezi auty samotnými, ale s celým dopravním ekosystémem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Kyberbezpečnost a vzdělávání zaměstnanců

Z průzkumu, který v České republice pro společnost Kaspersky provedla agentura Ipsos, vyplývá, že jen velmi malé procento českých firem vzdělává své zaměstnance v oblasti kybernetické bezpečnosti. Průzkum se zaměřil na zaměstnance středně velkých firem (se 100 až 499 pracovníky) a v dubnu 2021 se ho zúčastnilo 515 respondentů.

Drony pro humanitární operace

Skupina MRS (Multi-Robot Systems) působící v rámci katedry kybernetiky Fakulty elektrotechnické (FEL) ČVUT v uplynulých týdnech na poušti ve Spojených arabských emirátech testovala let roje dronů. Pro realizaci skupinového letu se vědci inspirovali hejnem ptáků či plovoucích ryb. Drony by pak mohly být zapojeny do humanitárních operací vyhledávání a záchrany osob.  

Vědci a firmy z ČR společně zkoumají vesmír

Čeští vědci a technici se významnou měrou podílejí na vědecké misi Plato, kterou připravuje Evropská vesmírná agentura (ESA). Přípravy probíhají už od roku 2014, vesmírná sonda Plato má být vypuštěna v roce 2026. Jejím úkolem je objevovat a zkoumat planety podobné Zemi v prostoru mimo Sluneční soustavu, tzv. exoplanety.

Absolventi bez praxe – firmy musejí posílit spolupráci se školami

Firmy se již mnoho let potýkají s tím, že ze škol vycházejí absolventi bez potřebných praktických dovedností zejména v technických oborech. Distanční výuka tento problém nyní ještě prohloubila. Více než kdy jindy je nyní důležitá spolupráce firem se školami, která může situaci pomoci změnit.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit