Témata
Reklama

Technologie pro vyšší efektivitu vysokozdvižných vozíků

Přímé spojení mezi managementem a provozem vozového parku vytváří v dnešní době vybavení vysokozdvižných vozíků mobilními zařízeními. K tomu může firmám významně pomáhat zařízení Panasonic Touchbook.

Reklama
Reklama

Řidiči mohou v reálném čase generovat přesné výpočty zásob, snadno a bez papírových kopií získávat zpětnou vazbu o dokončení zakázky, zobrazovat živé aktualizace o přidělování zakázek a změnách v plánu a snižovat čas a chyby během kontrol zboží.  Správná volba technologií, hardwaru i softwaru tady může skladům pomoci dosáhnout vyšší efektivity jejich vozového parku, snížit prostoje a získat cenné informace pro chytřejší provoz.

Přední britský distributor paletového zboží společnost The Pallet Network (TPN) proto osadil své vysokozdvižné vozíky ve třech svých britských skladech 150 novými tablety Panasonic Touchbook se systémem Android (Zdroj: Panasonic)

Jak vybrat to pravé zařízení

Sklady mohou být pro mobilní výpočetní techniku náročným prostředím, ať už kvůli extrémním teplotám a prachu, či škrábancům při používání v blízkosti vysokozdvižných vozíků a těžkého nákladu. Pro zajištění návratnosti investice je proto důležitý výběr správného zařízení pro vysokozdvižné vozíky. Je třeba vybrat takové zařízení, které je odolné a certifikované tak, aby odolalo extrémním povětrnostním a provozním podmínkám.

Přední britský distributor paletového zboží společnost The Pallet Network (TPN) proto osadil své vysokozdvižné vozíky ve třech svých britských skladech 150 novými tablety Panasonic Touchbook se systémem Android, přičemž jedním z hlavních zájmů bylo snížit poškození zařízení a celkové náklady na vlastnictví.

Vzhledem k tomu, že obsluha vysokozdvižných vozíků pracuje rychle, rychloupínací bezpečnostní pásy způsobovaly vážné poškození starých zařízení, protože odskakovaly a narážely do obrazovek. Investicí do odolných zařízení si společnost ušetřila nespočet oprav a hodin mimo provoz. Každý aspekt řešení, od dotykových obrazovek zařízení až po specializované doky a držáky připevňující tablety k vysokozdvižným vozíkům, by měl splňovat vysoké požadavky na odolnost. V případě společnosti TPN pracovaly její vysokozdvižné vozíky uvnitř i venku za každého počasí. Součástí řešení jsou tak kryty pro dokovací jednotky na vysokozdvižných vozících.

 Pro zvýšení produktivity bylo také flexibilní dokování namísto pevných mobilních počítačových zařízení na vysokozdvižných vozících. Když je vysokozdvižný vozík s pevným počítačem vyřazen z provozu z důvodu neplánované údržby nebo servisu, je ze skladové haly staženo i plně funkční zařízení. Stejně tak jakákoli nezbytná údržba pevného počítače vyžaduje, aby byl připojený vysokozdvižný vozík odstaven z provozu. Flexibilní dokovací řešení zajistí, že investice do mobilních počítačů může být použita vždy, když je potřeba – pěšími pracovníky i vysokozdvižným vozíkem.

Nová řešení dále využívají co nejvíce stávající infrastruktury. To se týkalo konzol a konektorů, což ušetřilo peníze a zajistilo, že nově nasazované řešení bylo plug and play.

Kromě snadného používání zařízení pro operátory je důležité, aby řešení byla bezpečná a snadno spravovatelná pro IT tým. Před koupi zařízení se systémem Android je třeba se ujistit, že výrobce nabízí služby komplexní podpory pro své produkty. (Zdroj: Panasonic)

Dokonalá viditelnost a překonání slabých míst

Pro to, aby práce s mobilním zařízením byla dostatečně snadná, je klíčová velká obrazovka a dobře čitelný displej na sluníčku. Řidič tak snadno a rychle uvidí, které palety je třeba přesunout a kam, podle toho uzpůsobí i svou cestu po skladu.

Podstatné je také udržování propojení mezi zařízením a podnikovými systémy při pohybu po skladu a nakládacích plochách. V minulosti se společnost TPN potýkala s „problematickými místy“ v konektivitě, což vedlo ke snížení produktivity. Díky vestavěným možnostem konektivity zařízení Panasonic Touchbook byl tento problém rychle vyřešen.

Kromě snadného používání zařízení pro operátory je důležité, aby řešení byla bezpečná a snadno spravovatelná pro IT tým. Před koupi zařízení se systémem Android je třeba se ujistit, že výrobce nabízí služby komplexní podpory pro své produkty. Mezi ně patří například systém Panasonic Compass (Complete Android Services and Security), který nabízí firmám kompletní kontrolu a přehled na všech zařízeních, od průběžných bezpečnostních záplat a aktualizací firmwaru až po správu vzdáleného přístupu.

__________________________________________________________________________________________________

Zdroj: Tisková zpráva agentury PRAM. Zpracováno redakcí.

Související články
Auto jako digitální platforma

Každý druhý vůz na evropských silnicích by v polovině příštího desetiletí mohl být autonomní. Studie společnosti Ericsson se zabývá tím, co všechno by takový systém zahrnoval, včetně infrastruktury podél silnic založené na konceptu IoT a neustálé vzájemné komunikace nejen mezi auty samotnými, ale s celým dopravním ekosystémem.

Technologické trendy 2021 #7 Restart digitálního pracoviště

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu je i letos. Dnes se zabýváme sedmým trenden, který je věnovaný přerodu digitálního pracoviště. 

Technologické trendy 2021 #6 Zero Trust

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. V pořadí již šestý trend se zabývá tzv. Zero Trust, tedy nulové důvěře, a to k čemukoliv. 

Související články
Technologické trendy 2021 #5 Revoluce strojových dat

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. Pojďme se dnes zaměřit na pátý trend, který se týká problematiky správa strojových dat.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Technologické trendy 2021 #3 Transformace dodavatelských řetězců

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. Pojďme se dnes zaměřit na třetí trend, který práve nyní v době pandemie koronaviru hraje jednu z klíčovích rolí a to transformace dodavatelských řetězců.

Technologické trendy 2021 #2 Revitalizace core systémů

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. Pojďme tentokráte nahlédnout do druhého trendu a to Revitalizace core systémů.

Technologické trendy 2021 #1 Vliv technologií na obchodní strategie

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. Pojďme postupně nahlédnout na vybrané trendy 2021.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit