Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Inovativní nástroje pro obrábění zápichů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Inovativní nástroje pro obrábění zápichů

Firma Paul Horn, kterou na českém a slovenském trhu zastupuje společnost SK Technik, přichází na trh s novinkami a inovacemi svých produktů v oblasti zapichování, upichování, soustružení závitů a podélného soustružení.


Pro axiální zapichování u průměrů od 38 do 1 000 mm nabízí firma Horn nové varianty držáků systému S224. (Zdroj: Horn)

Zapichovací systémy 32T a S224 přinášejí nové možnosti aplikací, vylepšení a zvýšení produktivity výroby.


Firma Horn doplňuje se systémem 32T nabídku tříbřitých destiček o malé rozměry. (Zdroj: Horn)

Zapichovací systém 32T

Firma Paul Horn představuje nástrojový systém 32T, který nachází uplatnění především na dlouhotočných automatech a při operacích zapichování a upichování na menších soustruzích. Firma Horn nyní rozšiřuje tento systém nástrojů o nové varianty destiček pro soustružení závitů, podélné soustružení, zapichování, jakož i zapichování s plným rádiusem. Centrální upínací šroub a přímé upínání v sedle destičky nabízejí vysokou opakovatelnou přesnost při jejich výměně. Kromě toho již nejsou zapotřebí žádné další upínací prvky, které by mohly negativně ovlivňovat odvod třísky. Hlava upínacího šroubu také nevytváří rušivé obrysy, což umožňuje zapichování a upichování přímo u vřetena stroje. Přesně sintrovaná břitová destička je vyrobena jako neutrální a může být použita jako levá i pravá.
Nabídka systému 32T se nyní rozšiřuje o menší rozměry destiček. Maximální hloubka zápichu je v tomto případě 4 mm a šířka břitu (w) je od 0,5 mm do 2,5 mm. Pro zapichování jsou k dispozici destičky s rovnou řeznou hranou nebo s plným rádiusem, pro upichování pak se zkosením 15 stupňů. Spolehlivý odvod třísek zajišťuje broušená kruhová geometrie utvářeče. U substrátů tvrdokovu si uživatel může vybrat mezi třídou EG35 (pro skupiny materiálů P a M) nebo EG55 (pro skupinu materiálů P). Držák destičky je dodáván se čtvercovým průřezem o rozměrech 8 x 8 mm, 10 x 10 mm, 12 x 12 mm nebo 16 x 16 mm. Všechny verze jsou vybaveny vnitřním přívodem chladicí kapaliny a jsou k dispozici jak v levém, tak i v pravém provedení.


Centrální upínací šroub a přímé upínání v sedle destičky u systému 32T. (Zdroj: Horn)

Axiální zapichovací systém S224

Firma Paul Horn také rozšiřuje své portfolio nástrojů určených pro operace axiálního zapichování. Pro zapichování u průměrů v rozsahu od 38 do 1 000 mm nyní nabízí nové varianty držáků systému S224. S upínacími kazetami dále rozšiřuje Horn myšlenku modulárního konceptu. K jednomu základnímu držáku tak lze upnout různé varianty kazet. Ty jsou opatřeny vnitřním přívodem chladicí kapaliny, který umožňuje přímé ochlazení kontaktní zóny a současně zvyšuje životnost nástroje. Vysoký tlak chladicího média navíc zajišťuje zlepšený odvod třísek z drážky. Díky široké nabídce různých geometrií utvářečů a substrátů lze dvoubřitý nástrojový systém S224 snadno přizpůsobit požadavkům obrábění i materiálu, který má být obráběn.


Detail držáku s upínací kazetou a břitovou destičkou zapichovacího systému S224. (Zdroj: Horn)

Firma Horn nabízí axiální držáky v následujících variantách: levý vnější, pravý vnější, levý vnitřní a pravý vnitřní. Maximální hloubka zápichu (tmax) je 14 mm. Šířky břitu (w) jsou 3 až 6 mm. Přívod chladicí kapaliny probíhá přes rozhraní na základním držáku. Nové kazety však lze použít i na starších základních držácích, které nejsou vybaveny chlazením.

Luděk Dvořák

www.sktechnik.cz

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: