Témata
Reklama

Jak se stát spokojeným uživatelem CAM systému?

Jaký je rozdíl mezi dobrou a špatnou investicí? Na co si dát pozor, abych mohl být spokojeným uživatelem CAM systému?

Nejspíše už jste slyšeli příběh, který popisuje člověka nadšeného z vysněného nákupu, například jachty, na které si vždy přál trávit volné dny na hladinách přehrad.
Příběh zmiňuje skutečnost, že kupující neměl žádné zkušenosti s vlastnictvím ani s provozem lodi, nepočítal s ničím jiným než se dny zalitými sluncem na klidné hladině přehrady. Místo toho se však musel okamžitě seznámit s veškerými předpisy a pravidly plavby, ale také najít peníze na skladování lodi a na její údržbu. Další náklady vyžaduje doprava a transport lodi. Všechna tato dodatečná zjištění výrazně snižují možnosti využití a počáteční nadšení z nákupu tak opadá. Pointou tohoto příběhu jsou dva šťastné dny v životě onoho člověka. Den, kdy si splnil svůj dávný sen a koupil si vysněnou jachtu, a den, kdy ji s vypětím všech sil prodal.
To samé určitě platí i pro nákup CAM systému (Computer Aided Manufacturing), s výjimkou toho, že v tomto případě budete mít jen jeden šťastný den, a to den nákupu softwaru. Máloco ztrácí hodnotu rychleji a máloco je těžší znovu prodat než použitý CAM software. Není však pravda, že všichni, kteří koupí CAM systém nebo jiné zboží, musí být automaticky zklamaní. Jaké jsou tedy rozdíly mezi dobrou a špatnou investicí? Na co si dát pozor, abych se stal spokojeným uživatelem CAM systému?
V každém případě jsou důležité představy potenciálního kupce o produktu. Když představy vycházejí z reálných předpokladů a znalostí problematiky, je velká šance, že budou naplněny ke spokojenosti kupujícího. V druhém případě, tj. když jsou představy zákazníka nereálné, je téměř jisté, že bude z výsledku nákupu zklamán. Lidskou přirozeností je vždy očekávat velké množství různorodých vlastností, i když o dané problematice potenciální zákazník mnoho neví. Víte, jaké otázky by vás měly zajímat, abyste se dozvěděli, co můžete od daného produktu očekávat? Projděme si teď několik základních témat a otázek, na které je nutno hledat odpovědi při výběru CAM systému.
Reklama
Reklama

Kolik stojí CAM software?

Odpověď na tuto otázku se zdá jednoduchá, ale často tomu tak není. Prodejce CAM systému bohužel netuší, co vy, budoucí uživatelé, přesně potřebujete. Vy zase nedokážete odhalit, co se skrývá pod jednotlivými nabízenými softwarovými moduly a pod rozšiřovacími opcemi. Nejlepší tedy bývá určit váš nejtypičtější obráběný dílec a ten zkusit vyřešit společně s prodejcem CAM softwaru. Takto lze odhalit skutečné požadavky vašeho provozu a objednat jen takové softwarové moduly a opce, které potřebujete.

Kolik stojí aktualizace softwaru?

Většina firem vyvíjejících CAM software se snaží mít stále dokonalejší produkty. Většina uživatelů CAM systémů by ráda okamžitě využívala nových nabízených vlastností jednotlivých modulů. Jsou různé možnosti, jak je získat. Jedni výrobci nabízí stávajícím uživatelům slevy na nové, rozšířené verze, druzí zvolili cestu "předplacených" upgradů, tj. např. ročních poplatků umožňujících získat vždy aktuální verzi CAM systému. Obě varianty jsou vhodným řešením. Vám však musí být od začátku jasné, za jakých podmínek můžete od výrobce získávat nové verze.

Kolik stojí proškolení a trénink?

Tuto otázku je vhodné ještě doplnit: Jaké školení moji zaměstnanci skutečně potřebují a za jakou dobu jsou schopni osvojit si vlastnosti systému? To, že získáte softwarový nástroj, ještě neznamená, že umíte s tímto nástrojem zacházet. Je vhodné předem se seznámit s náročností zaškolení na nový produkt. "Snadné k naučení a snadné k používání!" Při výběru CAM softwaru by neměl zájemce na tuto skutečnost zapomenout.
Neplánujte si jako první práci nějakou hodně důležitou zakázku hned na den, kdy očekáváte zásilku objednaného CAM systému.

Kolik stojí telefonická podpora?

Komu můžete zavolat, vyskytne-li se nějaký problém? Telefonická, ale i e-mailová podpora je velmi efektivní řešení, jak udržet produktivitu práce. Vždy je však potřeba předem znát časové i vědomostní schopnosti poskytovatele telefonické podpory. Výhodou lokálních prodejců je to, že znají lépe váš provoz, vaše potřeby, ale většinou zase mají mnohem méně času. Pouze velké prodejní organizace dokáží zaměstnávat odborníka, který je neustále k dispozici. Pokuste se spojit s jinými uživateli, kteří využívají CAM systém, o který máte zájem. Zeptejte se jich, jak dlouho čekávají na odpovědi a kolik je to stojí.

Kolik stojí a jak je náročné zasíťování řídicích systémů?

A také kdo to udělá? Téměř všichni uživatelé vyžadují zapojit řídicí systémy obráběcích strojů do společné sítě s PC technologa. To je vyžadováno z důvodu snadných přenosů NC kódů mezi jednotlivými pracovišti. Najít vhodná řešení pro jednotlivé provozy bývá závislé na typech řídicích systémů používaných v daných provozech. Vždy je snazší zapojovat řídicí systémy typu "PC based", jako je Acramatic2100, z důvodu PC kompatibility.

Jak je to s postprocesory?

Postprocesory jsou součástí CAM softwaru a slouží k vytváření NC kódů pro řídicí systémy obráběcích strojů. Existují stovky rozdílných formátů NC kódů, které závisí na typu řídicího systému CNC a na obráběcím stroji, ale i na rozdílných programovacích stylech jednotlivých technologů, programátorů. Při výběru CAM systému je tedy vhodné nechat si vyjasnit i následující otázky: Kolik postprocesory pro jednotlivé stroje stojí? Jak je mohu získat? Je možné vyžadovat speciální formát NC kódu? Je možno věřit generovaným NC kódům, nehrozí kolize obráběcího stroje? Mohu si postprocesory upravovat sám? Jsou postprocesory zadarmo?
Poslední dvě otázky je nutno doplnit. Většina zájemců o CAM software nemá takové znalosti o svých řídicích systémech a obráběcích strojích, aby dokázala napsat bezchybný postprocesor. Technolog je specialista na přípravu výroby a svoji práci určitě zvládá lépe a rychleji než přípravu speciálních částí softwaru. Určitě existují lidé, kteří tomuto způsobu dávají přednost, ale jste to zrovna vy? Ještě krátce k otázce "postprocesory zadarmo". Ano, většinou lze získat skupinu univerzálních postprocesorů v ceně CAM systému. Vyberete si ten, který generuje NC kód nejblíže vašim požadavkům. Pravdou zůstává, že dodatečná editace, úprava NC kódů je ztráta času a peněz! Vyžadujte postprocesor, který odpovídá vašim požadavkům, podílejte se na jeho odladění a ve finále zjistíte, že cena za jeho úpravy není velká v porovnání s ušetřeným časem.
Tím, že získáte odpovědi na předcházející otázky, dokážete si udělat jasnou a pravdivou představu o nabízeném produktu a vaše očekávání tak budou reálná. Nesnažte si něco namlouvat, vždy je lepší ještě jednou se zeptat nebo si nechat vše předvést. To jsou předpoklady, aby den, kdy pořizujete požadovaný CAM software, byl pro vaši firmu jedním ze šťastných dní.
Reklama
Vydání #4
Kód článku: 10434
Datum: 11. 04. 2001
Rubrika: Trendy / Obrábění
Autor:
Firmy
Související články
CNC řízení pro rychlostní a multifunkční obrábění

Výsledek obráběcího procesu v parametrech přesnost/rychlost/povrch je dán mnoha faktory na straně stroje, nástrojů, způsobu programování a upínání, přičemž může existovat i více cest k jednomu stanovenému cíli. V tomto článku bychom se chtěli zaměřit na CNC řídicí systém, který je dnes bezpochyby podstatnou a nenahraditelnou složkou tohoto procesu. Řídicím systémem přitom většinou rozumíme jak vlastní řídicí počítač, tak i pohony os a vřeten a systémy odměřování polohy.

Virtuální stroj pomáhá vyhnout se poškození

Kolize během obrábění jsou vždy nákladnou záležitosti. Tím, jak se výroba vybavuje stále vyšší úrovní automatizace a s rozšiřováním aplikací internetu věcí (IIoT) nabývá prevence chyb na složitosti i časové náročnosti. Japonský výrobce CNC strojů Okuma , který si jako jediný na světě vyrábí veškeré klíčové komponenty obráběcích strojů sám, vyvinul digitální řešení, které slouží k přípravě, simulaci a otestování celého procesu obrábění před jeho zahájením. Během vlastního obrábění provádí systém Collision Avoidance Systém (CAS) velmi přesnou virtuální simulaci s předstihem v řádu milisekund před vlastním řezáním. Jakékoli kolize, které by mohly nastat, jsou tak zablokovány předtím, než mohou způsobit vážná poškození - šetříc čas a peníze provozovatele stroje.

Digitalizujeme svět obrábění

Digitalizace v oblasti obráběcích strojů je poměrně nový fenomén. Svět digitalizace se stává svébytným ekosystémem a Siemens jako jediný má pro jeho vytvoření a fungování potřebnou škálu nástrojů – od simulačních programů pro plánování a virtuální zprovoznění strojů, výrobků i procesů přes řídicí systémy a další prvky průmyslové automatizace po monitoring a sběr dat, cloudová úložiště i manažerské nadřazené systémy. Jaké výhody digitalizace přináší, ukázal Siemens na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně mimo jiné také na prototypu multifunkčního obráběcího centra MCU450 společnosti Kovosvit MAS.

Související články
Větší řádkování při obrábění načisto

Při použití fréz s optimálně zakřiveným břitem pro frézování vnějších povrchů je možné časy na dokončovací obrábění značně snížit. Docílit toho lze vzájemnou souhrou stroje, nástroje a softwaru, jak ukazuje následující příklad.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Silná geometrie s měkkým řezem

Existují prezentace produktů, které je potřeba přečíst si několikrát, než je člověk pochopí. Tato prezentace k nim ovšem nepatří. S-Cut SC-UNI je fréza, jejíž funkční princip lze přes její unikátní provedení, nebo právě proto, velmi snadno vysvětlit. Její břity ve tvaru S a extrémně nestejné dělení potlačující chvění vyvolané procesem obrábění vytvářejí z této frézy vysoce kvalitní nástroj, který v rámci veškerých srovnávacích testů poráží porovnávané frézy.

Zubní náhrady aneb strojírenství i v dentálním průmyslu

Zubní náhrady se vyrábějí již od dob egyptských faraonů téměř stejným způsobem. Pouze materiály a metody se za tu dobu vyvinuly na úroveň 21. století.

Software MSP - dva nástroje k bezchybné výrobě na 5osých centrech

V jednom z předchozích článků jsme se zabývali obslužným SW pro spínací dotekové měřicí sondy. Ukázali jsme, že běžná měřicí doteková sonda je vlastně jenom opakovatelný spínač a že použitelný výsledek nám dá až software v řídicím systému. Ať už pracujeme s makroprogramy přímo v paměti CNC nebo tvoříme vlastní cykly na úrovni CAD, výsledkem jednoho měření je obvykle údaj o jednom geometrickém prvku, maximálně vztah několika prvků (nový počátek nebo úhel natočení obrobkových souřadnic, průměr a osa díry, šířka drážky apod.). Také obslužný software skenovací sondy, která obvykle sbírá mnohem větší množství bodů než sondy spínací, většinou směřuje k hodnocení daného prvku nebo pravidelného geometrického tvaru.

Toolmanagement do moderní výroby

Každá firma, která realizuje technologii obrábění, spravuje svůj nástrojový park a příslušná data. Disponuje určitým nástrojovým managementem např. v podobě výdajových karet či vytvořený v běžně dostupných počítačových programech, např. MS Excel. Otázkou pak je, zda mu tento stávající systém plně vyhovuje nebo ho hodlá změnit a nalézt profesionálnější řešení.

Otočný CNC stůl s karuselovací funkcí

Zvyšování flexibility technologických aplikací patří v současnosti k jednomu z výrazných trendů vývoje strojů. TOS Kuřim - OS se rozhodl vývojem CNC otočného stolu s karuselovací funkcí proniknout i do oblasti svislého soustružení a nabídnout zákazníkům možnost doplnit tradiční stojanová, nebo portálová obráběcí centra o další volitelný prvek výbavy. Projekt vývoje otočného stolu byl řešen s podporou programu TIP Ministerstva průmyslu a obchodu.

Nové multifunkční centrum

Multifunkční soustružnicko-frézovací centrum Multicut 630 je novinkou a zároveň vlajkovou lodí ve výrobním sortimentu společnosti Kovosvit MAS, a.s., kde rozšiřuje stávající řadu multifunkčních center již zastoupenou strojem Multicut 500. Jedná se o první sériově vyráběný multifunkční stroj v České republice, který disponuje oproti standardním technologiím soustružení a frézování i technologií vrtání, vyvrtávání a soustružení hlubokých otvorů.

Nástroje v rámci čtvrté průmyslové revoluce

Abychom mohli vyrábět součásti hospodárně, je potřebné rozšířit proces o výměnu informací. Důležitou roli při tom hraje management nástrojů, neboť pokud chybí nástroj, výroba stojí.

Je zaškrabávání nezastupitelná metoda?

V minulém vydání jsme uvedli 1. díl pohledu do minulosti i současnosti řemeslné výroby obráběcích strojů. Nyní vám přinášíme pokračování tohoto článku o unikátní metodě – technologii zaškrabávání.

Interaktivní programování CNC strojů

Proces obrábění není zdaleka tak jednoduchý, jak se v mnoha případech jeví. Současné obráběcí stroje jsou obvykle vybaveny pro volbu několika způsobů přípravy programů. Dialogový způsob programování má stále svou nezastupitelnou pozici.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit