Témata
Zdroj: EZset

Měřicí a seřizovací přístroje
za příznivou cenu

Aktuální doba přináší velký tlak výrobních firem na inovativní a spolehlivé produkty a především na dobré vyhodnocení a porovnání poměru mezi cenou a výkonem. Měřicí a seřizovací přístroje EZset jsou cenově výhodné, mnohokrát osvědčené v praxi a maximálně spolehlivé. Díky správně změřeným a seřízeným nástrojům se sníží prostoje obráběcích strojů, zamezí se výrobě zmetků či nabourání strojů a produktivita strojů se zvýší přibližně o 15 %. Takto se přístroj EZset amortizuje ve velice krátké době.

Reklama

Měřicí a seřizovací přístroje EZset jsou k dispozici v několika velikostech a provedeních. To umožňuje zvolit vhodné individuální řešení s ohledem na každý požadavek výroby.

Měřicí a seřizovací přístroj EZset IC2 420. (Zdroj: EZset)

Optimální řešení pro každé použití

Elektronické řídicí systémy EZset ImageControllerbasic, ImageController1 a ImageController2 nabízejí různé softwarové i hardwarové funkce a lze je libovolně kombinovat s přístroji velikostních řad 350, 420 a 600. Každá obrobna si tak podle svých podmínek může vybrat ideální měřicí a seřizovací přístroj.     

ImageControllerbasic je vstupní model s uživatelský přívětivým otočným tlačítkem EZclick a funkce v menu jsou znázorněny jednoduchými symboly, které uživatele navádí přímo k cíli.  

ImageController1 je verze, kterána 13,3“ dotykovém monitoru EZtouch nabízí intuitivní grafické ovládání. Všechny funkce lze rychle a jednoduše vybrat dotykem prstu.

ImageController2 lze zvolit ve velikosti 13,3“ nebo také ve velikosti 24“ (opce) a nad rámec již uvedených vlastností nabízí možnost ukládat nástroje do databáze včetně nominálních hodnot a tolerancí nebo zasílat změřená data do řídicíchsystémů obráběcích strojů. Jako opci lze dodat i motoricky řízené vřeteno, umožňující zaostřovat nebo měřit břity nástrojů zcela nezávisle na obsluze.

Reklama
Reklama

Funkce pro bezpečné měření

Standardem u všech řídicích systémů ImageController je dynamický nitkový kříž, automatické rozeznání tvaru břitu a například i kontrola nulového bodu. Díky kontrole nulového bodu se zamezí výrobě zmetků nebo nabourání strojů. Inspekce břitu nabízí kontrolu kvality břitu v násvitu – lze tak zjistit případné poškození nebo opotřebení řezné hrany nástroje. Automaticky i manuálně regulovatelné prstencové LED osvětlení garantuje výborné nasvícení nástroje.  

Řídicí systém EZset ImageController2 s 24“ obrazovkou. (Zdroj: EZset)

Unikátní funkce Elephant, která je součástí řízení ImageController1 a ImageController2, navádí uživatele krok po kroku ke správnému a procesně bezpečnému změření nebo seřízení nástrojů. To minimalizuje nároky na školení a přináší přesné výsledky měření.

Reklama

Všestranné použití

Flexibilita přístrojů EZset zajišťuje univerzální využití pro každý typ výroby s obráběcími stroji, a to jak pro frézování, tak pro soustružení. Použít lze všechny běžně používané upínací systémy, jako jsou například systémy SK, HSK, CAPTO a VDI.

Pro změření a kontrolu středu osy při obrábění soustružnických nástrojů nabízejí přístroje EZset volitelnou kameru EZturn, která umožňuje bezdotykovou kontrolu břitu ve dvacetinásobném zvětšení.   

Zkrácení přípravných časů je enormní zejména u seřizovatelných nástrojů, jako jsou hrubovací nebo přesné dokončovací vyvrtávací tyče – měřicí a seřizovací přístroj EZset je zde nepostradatelným pomocníkem.

Inspekce břitu nástroje. (Zdroj: EZset)

Společnost EZset nabízí měřicí a seřizovací přístroje jako ucelený balíček, jako souhru hardwaru a softwaru. Inovativnost a vysoká hospodárnost jsou ceněny jak menšími, tak i většími firmami. Vlastní vývoj a konstrukce, německá výroba typu „vše pod jednou střechou“, použité kvalitní komponenty od renomovaných světových výrobců nebo vlastní software garantují spolehlivost a dlouhou životnost. Plná česká podpora včetně vlastního servisu je zase garancí pro české a slovenské zákazníky, že se jim vždy dostane rychlé a kvalifikované odpovědi.

Vydání #9
Kód článku: 210910
Datum: 15. 09. 2021
Rubrika: Produktový článek / Měření
Autor:
Související články
Strojírenské fórum 2017: Digitalizace - cesta ke zvyšování efektivnosti výrobníc

Tři významná města – tři zajímavé konference. To bylo Strojírenské fórum 2017. První setkání (nejen) českých (nejen) strojařů se konalo letos v květnu v Ostravě a neslo téma aditivní technologie ve strojírenství. Druhé fórum se sešlo v září v Brně. Zde se hovořilo především o aspektech rodinných firem a generační obměně ve vedení firem. Poslední z letošních konferencí z cyklu Strojírenské fórum proběhla 15. listopadu. Místem konání se stala budova Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky – CIIRC ČVUT v Praze. Tématem, o němž se hovořilo tentokrát, byla dnes tak často skloňovaná digitalizace.

Cena MM Award na EMO

Ocenění MM Award od našich německých kolegů z časopisu MM MaschinenMarkt je specialitou veletrhů pořádaných nejen v Evropě, ale po celém světě. Nejinak tomu bylo i na letošním hannoverském EMO, kde proběhlo slavnostní předání exponátům, které odbornou porotu zaujaly. Ceny jsou udělovány ve spolupráci se svazem VDW. Protože se jedná o jediné oficiální ceny udělované na veletrhu EMO a značky MM, VDW a EMO jsou dobře známé v oboru výrobní techniky, věnujeme jim svoji pozornost v retrospektivě veletrhu.

Měření v rámci celého výrobního řetězce

Na cestě k aplikaci konceptu Průmyslu 4.0 se měřicí a kontrolní technologie čím dál víc používají jako řídící nástroj ve výrobě. V rámci plnění této nové role ale potřebují pružněji a rychleji zachytit kvalitativní údaje na různých místech: v měřicí laboratoři, v těsné blízkosti výrobní linky, stejně tak jako přímo v ní.

Související články
Trendy ve světě přesné měřicí techniky

Požadavky kladené na kontrolu kvality se rok od roku stále zvyšují. S tímto trendem se musejí vypořádat všichni výrobci měřicí techniky. Shodně je tomu i u firmy Mitutoyo, která se snaží šíří svého sortimentu maximálně vyhovět požadavkům pro dílenskou kontrolu, měrové laboratoře i procesní kontrolu, ale zároveň neopomíjí současný trend - Průmysl 4.0 a IoT - požadavek na inteligentní komunikativní měřidla a přístroje.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Plná digitalizace v systémech zajištění kvality

V posledních době se pojem Průmysl 4.0 stal běžnou součástí našeho života. Co se však za tím skrývá? Cílem této velké změny je vytvořit plně „digitalizovaný systém“, který umožní flexibilní výrobu v celém jejím cyklu. Bude minimalizovat lidské vlivy a optimalizovat na základě získaných dat všechny složky výrobního procesu. To znamená počínaje vývojem a konstrukcí počínaje přes předvýrobní etapy a nákup materiálu až po samotnou výrobu vč. zajištění kvality a distribuci finálních produktů.

Měřicí technologie pro Průmysl 4.0 v Nitře

Průmysl 4.0 závisí na propojení systémů schopných spolu komunikovat, schopných získávat, vyhodnocovat a sdílet data a na takto zpracované informace reagovat v reálném čase. Údaje z měření jsou nezbytné pro shromažďování informací, které mají být použity při inteligentním rozhodování za účelem zabránit nežádoucím procesním změnám.

Analýza ozubení rychlostí světla

Nároky na ozubení v automobilovém, leteckém a kosmickém průmyslu, ale i v oblasti klasických průmyslových převodovek neustále rostou. Jednou z výzev je kromě snížení ztrát způsobených třením v převodovce také zvyšující se požadavek na nehlučnost. To se týká zvláště hybridních vozů a elektromobilů. Je pochopitelné, že u součástek těchto převodovek stále roste důležitost vlastností povrchu při kluzném a valivém tření. Jednou z hlavních součástí převodovky jsou ozubená kola.

Pozvánka na uživatelskou konferenci HxGN Local Česko a Slovensko

Společnost Hexagon vás srdečně zve na letošní uživatelskou konferenci, která se koná ve dnech 19.-20. června 2019 v zámeckém hotelu Valeč na Vysočině. Letošní ročník je úspěšným pokračováním mezioborové konference technologického koncernu Hexagon, kterou pořádají divize Manufacturing Intelligence, Safety & Infrastructure, PPM a tento rok i nově vzniklá divize Geospatial.

Veletrh obrábění v novém pojetí

Máme za sebou (doufejme) vynucené období veletržního půstu. Mezi průkopníky, kteří se v oblasti strojírenství rozhodli nepříjemnou realitu téměř roku a půl změnit, patří společnost Ceratizit, která se svými partnery uspořádala v technickém centru třídenní akci nazvanou Veletrh obrábění. Pojďme se podívat, jak to zde vypadalo.

MM Podcast: Glosa - Podvrtnutý kotník českého Honzy

Dostali jsme se do slepé uličky. Inflační spirála roztočila míru požadavků na valorizaci mezd v komerční sféře, která bohužel aktuálně při snižování subdodavatelských marží není možná. To vše je přikrmováno neustálým zvyšováním platů ve státní správě na úkor většího zadlužování státu v době krize. Kdo by měl v komerční sféře v pozici řádného hospodáře odvahu na takovéto populistické činy? 

Automatizace výroby a kontrola kvality

Stejně jako rostou požadavky na přesnější a efektivnější výrobní procesy, rostou velmi výrazně i požadavky na kvalitu produktu. Kvalita produktu je sledována již od prvopočátku, kdy je za každý vstupní komponent zodpovědný výrobce a dodavatel.

Soumrak strojírenských bohů

Až do nedávné doby, dalo by se říci před covidem, bylo jednání některých tradičních firem vyrábějících obráběcí stroje bez pokory, a někdy hraničilo až s arogancí. Jednání bez úcty nejen vůči zákazníkům (což zní přímo drze), ale také vůči partnerům dodávajícím subdodávky, vysokým školám a také spolupracujícím partnerům. Mají za sebou přeci tradici desítek let, kdo jim bude co radit, jak mají jednat a dělat. Nikdo přeci. A nyní? Padla kosa na kámen a otupila se, možná se i pokřivilo ostří.

Fórum výrobních průmyslníků

Jakým způsobem se po 15 měsících od vypuknutí pandemie koronaviru tento stav projevuje ve vaší společnosti – jak z pohledu objemu zakázek, jejich realizace a ekonomiky jako takové (např. vlivem navýšení cen vstupních materiálů, nedostatku některých komponent)? Dokážete predikovat, jak se bude situace ve vaší komoditě vyvíjet ve druhé polovině roku, na čem bude záviset?

Názorové fórum odborníků

Respondenty jsme požádali o jejich názor na podobu budoucích technologií. Současná situace přinesla mnoho omezení, mezi jinými postihla také dodavatelské řetězce, znemožnila včasné dodávky do výrobních podniků a přinesla vyšší nároky na bezpečnost zaměstnanců. Jaké nové technologie podle vás mají v současné situaci největší potenciál se prosadit?

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit