Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nové li-ionové BT Levio LWI160 od Toyoty ohromí nejen bezkonkurenčními rozměry
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nové li-ionové BT Levio LWI160 od Toyoty ohromí nejen bezkonkurenčními rozměry

Nový elektrický nízkozdvižný paletový vozík BT Levio LWI160 s nosností 1 600 kg je prvním v historii, který je kompletně postaven na platformě unikátní modulární li-ionové baterie Toyota. Jde o velmi kompaktní, lehký a provozně úsporný vozík, který znamená nový kvalitativní standard v tomto segmentu strojů pro horizontální přepravu.

Vylepšená energetická účinnost

Levio LWI 160 je moderní, vysoce kvalitní a výkonný stroj s vestavěnou li-ionovou baterií a integrovanou telematikou ve standardní výbavě. Novinka pro horizontální manipulaci má nízké, krátké a lehčí šasi bez jakýchkoli kompromisů ve výkonosti. Ve srovnání s předchozím modelem je o 12 cm kratší, o 8,5 cm nižší a dokonce o 50 % lehčí než Levio s olověnou baterií.Tyto vlastnosti ve spojení s modulární li-ionovou baterií přinášejí velmi nízkou spotřebu a novou úroveň energetické účinnosti 24 V vozíků. BT Levio LWI160 nabízí pro zákazníky důležitou flexibilitu při výběru kapacity baterie. Tři úrovně - 50, 105 a 150 Ah - umožňují snadné a rychlé nabíjení a možnost volby ideálně podle nároků různých aplikací. Zákazníci si také mohou vybrat mezi externím nabíjení, vestavěnou nabíječkou nebo palubním nabíjením přímo na korbách nákladních vozidel. Komfort a rychlost nabíjení dále umocňuje široká škála nabíječů s různou kapacitou nebo nový vylepšený nabíjecí konektor s pohodlnějším a snazším připojováním. 

 

Plynulé manévrování bez námahy

Bez ohledu na náročnost a intenzitu provozu je nový model Levio LWI160 s rychlostí pojezdu až 6 km/hod. ideálním nástrojem pro horizontální transport na krátké, střední i dlouhé vzdálenosti a manévrování v těsných prostorách obchodů a supermarketů, nakládku a vykládku vozidel nebo horizontální manipulaci v dílnách, skladech a výrobních provozech. Malé rozměry ho přímo předurčují pro pohodlné polohování na palubě nákladních vozidel. Hmotnost pouhých 269 kg se středně výkonnou baterií 105 Ah usnadňuje obsluze ovládání vozíku ve všech situacích a znamená lepší přístup na místa s omezenou nosností, jako jsou například výtahy, galerie nebo ložná plocha kamionů a nákladních vozidel.

Bezpečná a uživatelsky příjemná práce s vozíkem

Komfort a bezpečnost řidiče zajišťuje intuitivní ovládání, perfektní výhled na vidlice díky malé výšce šasi s centrálně umístěnou řídicí ojí, nízká hlučnost nebo snadné programování výkonových parametrů podle dovedností řidiče. LWI160 je také vybaveno automatickým plynulým omezením rychlosti při zatáčení podle úhlu natočení řídicí oje, což je neocenitelné při převážení vysokých nebo nestabilních nákladů. Snímač řízeného kola neustále monitoruje úhel natočení řízení snižuje riziko poškození nohou. Unikátní mikropojezd (click-2-creep) umožňuje obsluze pracovat s vozíkem i s ovládací ojí ve vzpřímené poloze, takže vozík pracuje efektivně i ve skutečně těsných prostorách.


Díky svým vlastnostem, parametrům a unikátnímu kompaktnímu designu, který nemá ve své třídě konkurenci, získalo Levio LWI160 cenu iF Design Award 2020.

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Další články

Automobilový průmysl
Ekologie
Logistika/ manipulační/ dopravní technika
Převody/pohony/ložiska/spojky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: