Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nové rozšíření řady WTX vrtáků
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nové rozšíření řady WTX vrtáků

TK vrtáky typu WTX jsou již dlouhá léta stálicí na trhu. Pod produktovou značkou WNT nabízí Ceratizit Group prémiovou řadu vrtáků WTX z produktové kategorie Perfomance. Díky realizovaným inovacím se v nedávné době podařilo výrazně zvýšit výkonnost a životnost u řady vrtáků WTX Feed a WTX Speed. Do rodiny WTX vrtáků od ledna přibude další výjimečný a jedinečný nástroj, a to TK vrták se čtyřmi břity.

Díky podstatně optimalizovaným výkonovým parametrům patří nyní oba TK vrtáky WTX Feed a WTX Speed k prvotřídním produktům v oblasti vysokovýkonných vrtáků. Jak zmiňuje produktový manažer pro oblast TK vrtáků ve společnosti Ceratizit, o přednostech obou výše uvedených optimalizovaných nástrojů se již mohla přesvědčit celá řada zákazníků. Díky inovativní změně geometrie vrtáku WTX Speed se podařilo výkonové parametry vysokorychlostního vrtáku ještě zvýšit. A pro světový trh jsme tak vyvinuli snad nejlepší Speed vrták.

 
Vylepšený tvar a provedení řezné hrany vedlo u vrtáku WTX Speed k neuvěřitelnému zvýšení řezných parametrů. Vedle delší životnosti garantuje tento vysokovýkonný vrták i maximální produktivitu a procesní bezpečnost.

Když se vyžaduje rychlost

Extrémně vysoké řezné rychlosti a velmi dlouhá životnost, které garantuje vrták WTX Speed, jsou skutečně úžasné vlastnosti. Při přímém srovnání s konkurencí mají tyto parametry dvojnásobné. Vedle optimalizovaného tvaru řezné hrany a provedení rohu břitu disponuje vrták WTX Speed dodatečně jedinečným, precizně broušeným profilem drážky, který umožňuje rychlejší odvádění třísek. Dalším bonusovým atributem je nově vyvinutý povlak Dragonskin DPX14S se zvláště nízkým koeficientem tření a vysokou odolností. Díky všem těmto přednostem lze realizovat takto vysoké řezné rychlosti, dosahovat vysoké produktivity, spolehlivosti i životnosti. Tyto vlastnosti katapultovaly vrták WTX Speed do čela pomyslného žebříčku vysokovýkonných vrtáků.


Nový „zlatý“ povlak Dragonskin umožnil u vrtáku WTX Feed ještě bezpečnější proces vrtání a podstatné prodloužení životnosti. Tříbřitý vrták se navíc vyznačuje dvojnásobně až trojnásobně větším posuvem než u konvenčních vrtáků.

Pro velké posuvy

Výrobní podniky, které v případě vrtání požadují vysoké posuvy, se podle názoru aplikačních techniků bez vrtáku WTX Feed neobejdou. S touto inovovanou řadou lze dosahovat dvojnásobných až trojnásobných posuvů v porovnání s konvenčními vrtáky. Tříbřitý vrták se navíc vyznačuje „agresivním“, samostředicím příčným břitem, který garantuje maximální přesnost při zavrtání a při navrtávání za ztížených podmínek. Vrták WTX Feed nyní disponuje legendárním povlakem Dragonskin DPX74S, stejně jako náš osvědčený univerzální vrták WTX UNI. Změnou povlaku a menší úpravou v geometrii nyní vrták dosahuje takových parametrů a životnosti, které lámou veškeré dosavadní rekordy.


WTX HFDS – první a jediný vysokovýkonný vrták se čtyřmi efektivními břity – v nabídce společnosti Ceratizit bude od ledna 2020.

První čtyřbřitý vrták

Na optimalizaci vrtáků WTX Speed a WTX Feed navazuje další vysokovýkonný vrták WTX HFDS – první a jediný vysokovýkonný vrták se čtyřmi efektivními břity. Řezná síla se rozkládá na čtyři břity, čímž lze dosáhnout vyšší stability a přesnosti. Čtyři chladicí kanálky ve spirále zaručují optimální přívod ke každému břitu a výrazně se podílejí na bezpečném odchodu třísek a delší životnosti. Vrták WTX HFDS je nástrojem zcela nové dimenze v oblastech kvality vrtání, tolerance otvoru i přesnosti při najíždění do polohy. Rekordních hodnot rovněž dosahuje s ohledem na kvalitu obrobku, životnost a parametry posuvu. Tento nástroj bude k dispozici na jaře 2020 a aplikační a prodejní technici se již těší, až představí tuto žhavou novinku u svých zákazníků a ukážou naživo přednosti tohoto výjimečného vrtáku se čtyřmi břity.Ceratizit Česká republika

Lucie Filová

Lucie.Filova@ceratizit.com

www.ceratizit.com

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: