Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nové simulační nástroje pro konstruktéry
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nové simulační nástroje pro konstruktéry

Návrh nových strojů je nyní nutné provádět rychleji a finančně efektivněji, než tomu bylo ještě v nedávné minulosti. Aby konstruktéři udrželi svou konkurenční výhodu v neustále se měnícím prostředí, využívají stále sofistikovanější software pro celý proces konstrukce. Umožňuje jim to nacházet nové konstrukční alternativy, mohou zvážit více parametrů a tím zkracují dobu, za kterou se produkty dostanou na trh.

SKF nyní pracuje se dvěma novými softwarovými nástroji. První z nich je SimPro Quick, simulační software, který už nyní používají konstruktéři českých průmyslových firem, ale vhodný je i pro vysoké školy technického zaměření. Druhý softwarový nástroj – SimPro Expert – je určen pro velmi pokročilé uživatele a využívají jej tak pro své zákazníky především aplikační inženýři SKF.

Simulační software SimPro Quick

SKF SimPro Quick je simulační software pro aplikace s jednou hřídelí, který je určen k rychlému posouzení návrhu uložení ložisek a jejich provozní výkonnosti na základě požadavků a podmínek aplikace. Cílem nástroje je poskytnout větší rozsah technických znalostí SKF a zajistit samostatnost v zájmu urychlení procesu návrhu a optimalizace volby ložisek. Mezi největší výhody tohoto programu patří přímé využití technických znalostí SKF a podrobných údajů o výkonnosti výrobků, snadnější a rychlejší komunikace a podpora vzhledem k tomu, že nástroj využívají i aplikační inženýři SKF. Program se spouští na místním počítači, bez nutnosti odesílat důvěrná data modelu nové konstrukce do SKF. Program umožňuje rychlejší provedení více konstrukčních iterací před ukončením fáze vývoje, stejně tak možnost vytvoření podrobné zprávy o ověření konstrukce jedním kliknutím.
 


Ukázka simulace v programu SimPro Expert

SimPro Expert

SKF SimPro Expert je pokročilý simulační softwarový nástroj, který společnost vyvinula za účelem maximalizace podpory svých uživatelů a spolupráce s nimi. Program SimPro Expert dává uživatelům větší svobodu a flexibilitu při výběru ložisek SKF pro jejich konstrukční návrhy, ale zejména jim poskytuje prostředky pro hodnocení výkonnosti uspořádání ložisek SKF do nejmenších detailů v celé řadě aplikací a provozních podmínek virtuálního světa. Program SimPro Expert umožňuje efektivní přístup k rozsáhlým inženýrským znalostem SKF a představuje tak velmi přesný prostředek pro hodnocení výkonnosti ložisek v libovolném modelu stroje.
Program SimPro Expert řeší mnoho různých aspektů použití valivých ložisek v návrhu stroje a umožňuje simulaci velmi široké řady provozních parametrů a servisních podmínek provozu ložisek včetně nepřesného uložení, zatížení, momentů, tření, napětí na kontaktních plochách oběžných drah, únavové životnosti, mazání a mnoho dalšího. Software vytváří modely, které uvažují teplotu, otáčky, druh maziva, úroveň znečištění, vlastnosti materiálů atd. Umožňuje také spustit 3D animace těchto modelů.

SKF CZ

veronika.krizkova@skf.com

www.skf.com/cz

Další články

CAD/CAM/CAE/CIM
Převody/pohony/ložiska/spojky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: