Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nový robot pro klasickou i digitální výrobu
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: Automatizace, regulace

Nový robot pro klasickou i digitální výrobu

Společnost KUKA uvádí na trh novou řadu robotů KR Iontec, která je nástupcem úspěšné série robotů KR 60-3. Nové roboty splňují vysoké standardy flexibility v kategorii střední nosnosti a jsou navrženy pro provoz v klasické i digitální výrobě. Vynikají zejména rozšířeným pracovním rozsahem, což je řadí k nejlepším ve své třídě.

Maximální flexibilita a kompaktní robotické buňky

Snížené prostorové nároky s o 30 procent menším půdorysem robota a o 10 procent efektivnějším obrysem navíc umožňují kompaktnější konstrukci buněk. „Nový KR Iontec je výkonný, štíhlý, flexibilní a vhodný pro svět digitální výroby budoucnosti,“ říká Gustavo Moscardo, obchodní ředitel společnosti KUKA Robotics. „S jeho uvedením dodáváme přesně to, co trh očekává od robota v kategorii střední nosnosti. A ještě mnohem víc.“

S malými náklady hodně muziky

Robot KR Iontec má ve své třídě nejnižší požadavky na údržbu. Ty jsou sníženy například tím, že postačuje méně náhradních dílů a výměna oleje je nutná pouze po každých 20 000 hodinách provozu. Díky snížené spotřebě energie v důsledku vylepšené technologie pohonu a nižší hmotnosti robota jsou menší i provozní náklady. V porovnání s předcházejícím typem má nový robot rovněž vynikající TCO a vyšší účinnost životního cyklu. Technická dostupnost je přes 99 procent a průměrná doba mezi poruchami je přibližně 400 000 hodin provozu.Robot KR Iontec spojuje kompaktní design s největší pracovní obálkou ve své třídě pro optimální využití prostoru při minimálním montážním půdorysu. (Zdroj: KUKA CEE GmbH, odštěpný závod)

Připraven pro výrobu budoucnosti

  • KR Iontec je díky svému vybavení různými pohybovými režimy (MotionModes) připraven k použití ve výrobě dneška i zítřka. Těmito softwarovými doplňky lze robot stisknutím tlačítka flexibilně přizpůsobit různým výrobním procesům:
  • režim výkonu (Performance Mode) zajišťuje standardně vysoký výkon, dynamiku a efektivitu;
  • dráhový režim (Path Mode) umožňuje přesný nepřetržitý pohyb při všech rychlostech s absolutní přesností;
  • dynamický režim (Dynamic Mode) lze použít k minimalizaci doby cyklu.
  • KR Iontec je k dispozici od ledna 2020.

 


KUKA

www.kuka.com

Více o produktu: https://1url.cz/DzWDl

Další články

Automatizace, regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: