Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nový upichovací systém pro dlouhotočné soustruhy
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nový upichovací systém pro dlouhotočné soustruhy

Upichovací procesy hrají zejména ve velkosériové výrobě důležitou roli. Jednou z hnacích sil je tendence k miniaturizaci i složitých geometrií součástek, a to hlavně v oblasti upichovacích a zapichovacích nástrojů.

Společnost Walter se již několik let úspěšně v této oblasti prosazuje jako dodavatel s vynikajícím technologickým know-how. Markus Stumm, produktový manažer pro upichování, k tomu říká: „V uplynulých letech jsme svůj sortiment značně rozšířili a v roce 2020 své aktivity v této oblasti ještě více posílíme. Nyní na trh uvádíme nástroj Walter Cut DX18 s inovativním upnutím, který stanoví zcela nový standard.“


Walter Cut DX18 – prizmatické spojení přihlášené k patentování předchází nesprávnému upnutí zejména u malých upichovacích šířek. (Zdroj: Walter)

Prosazování inovativních řešení na konzervativním trhu

Uživatelé jsou při upichování obzvláště konzervativní. Jak vysvětluje Markus Stumm: „Pokud při velkosériové výrobě procesy běží přiměřeně dobře, výrobci zřídkakdy přistupují ke změnám v nástrojovém systému. Abychom k jejich strojům získali přístup, musíme nabízet jasné výhody s ohledem na produktivitu a úsporu nákladů. Příležitost pro nás tak představují problémy se spolehlivostí u stávajících nástrojů nebo změny obráběcí strategie.“

Parametry, na jejichž základě se činí rozhodnutí ohledně upichovacích procesů a odpovídajících nástrojů, jsou doba chodu stroje, životnost nástroje a spolehlivost procesu. Typicky problémovými oblastmi, zejména během obrábění, při kterém se zapichuje hlouběji do obrobku, jsou stabilní upínání vyměnitelných břitových destiček, lámání třísek a chlazení. Uživatelé, kteří chtějí postupovat bezpečně, proto snižují řezné parametry pod doporučené hodnoty. Kdo by chtěl riskovat, že bude muset zastavit výrobní proces, když dojde k záseku třísky, chvění nástroje nebo zlomení řezné hrany?

Právě zde vstupují na scénu odborníci na upichování ze společnosti Walter, která se svou nabídkou upichovacích nástrojů zajišťuje širokou škálu upichovacích procesů. Walter Cut DX18 je systém se dvěma břity pro zapichování a upichování, určený zejména pro automatické soustruhy švýcarského typu nebo vícevřetenové stroje. 


U systému Walter SmartLock je upínací šroub umístěn na boku nástroje. Díky tomu je možné břitovou destičku vyměnit rychle a snadno zejména u dlouhotočných soustruhů a vícevřetenových strojů. (Zdroj: Walter)

Walter Cut DX18 – maximální stabilita a pohodlná výměna destiček

Systém Walter DX18 je vhodný pro upichování při průměru až 35 mm. Pomocí tohoto inovativního systému přihlášeného k patentování vývojáři firmy Walter reagují na hlavní problémy s úzce dimenzovanými upichovacími nástroji: stabilita a manipulace s břitovou destičkou. Při konvenčním upnutí pomocí šroubu působí řezné síly takovým způsobem, že svěrná síla není dostatečná, což má negativní dopad na kvalitu obrábění a spolehlivost procesu. Díky své nové geometrii Walter Cut DX18 břitovou destičku bezpečně uzamkne pomocí prizmatického spojení. Další inovací je systém SmartLock, který významně zjednodušuje výměnu břitových destiček. U konvenčního šroubového upnutí musí obsluha stroje za tímto účelem demontovat celý nástroj, a to ve stísněném a ne vždy příjemném prostoru stroje promazaného olejem. U systému Walter SmartLock je upínací šroub umístěn na boku nástroje – stačí jednoduše přiložit šroubovák, povolit šroub a vyměnit břitovou destičku. Díky prizmatickému polohování se nová břitová destička nastaví stoprocentně správně, a to i při velmi malé upichovací šířce.

Potenciál nového systému byl úspěšně demonstrován při testu životnosti na automatickém soustruhu švýcarského typu. Test zahrnoval upichování s vnějším průměrem 12 mm z materiálu 1.4057. Šířka řezné hrany byla 2 mm. Markus Stumm k tomu dodává: „S novým systémem Walter Cut DX se dvěma břity jsme v porovnání s jednobřitým konkurenčním nástrojem schopni více než zdvojnásobit životnost nástroje, a to s maximální spolehlivostí a produktivitou. Zákazníkům se zamlouvalo zejména to, že nemusejí při výměně břitové destičky demontovat celý nástroj.“ 


Zapichovací a upichovací nástroj G4014-P/DX18 používaný na automatickém soustruhu švýcarského typu. (Zdroj: Walter)

Spolehlivost v centru pozornosti: systémy Walter Cut GX a MX

Nový systém DX představuje poslední inovaci společnosti Walter v oblasti zapichování a upichování. Vývojoví inženýři již prostřednictvím stávajícího systému Walter Cut GX34 ukázali, jaký potenciál pro optimalizaci spočívá v cílených technických vylepšeních. Od svého uvedení na trh si tento systém získal pověst spolehlivého řešení pro upichování dílů o průměru až 65 mm. Příkladem může být dobře známý dodavatel z automobilového průmyslu, který opakovaně narážel na velké problémy se spolehlivostí procesu při upichování hnacích hřídelí (nitridovaná ocel, průměr 60 mm). Markus Stumm spolu se svým týmem dostal příležitost vyzkoušet na tomto stroji systém Walter Cut GX34 se dvěma břity. Díky designu optimalizovanému tak, aby byla zajištěna stabilita dlouhé břitové destičky, systém od firmy Walter výrazně snížil vibrace, ke kterým dříve během obrábění docházelo. Posuv během upichování tak mohl být navýšen o 30 % a životnost nástroje se prodloužila dvojnásobně. Další ekonomická výhoda pramenila z využívání destičky se dvěma břity namísto jednobřitého konkurenčního výrobku.


Samovyrovnávací, vysoce přesné tangenciální šroubové upínání u systému Walter Cut MX zajišťuje optimální pohlcování sil a přívětivost pro uživatele. (Zdroj: Walter)

Také systém Walter Cut MX se čtyřmi břity se ukázal být mimořádně spolehlivý, vysoce přesný a cenově úsporný při výrobě malých přesných dílů s hloubkou zápichu až 6 mm a upichovací šířkou mezi 0,8 mm a 5,56 mm. Samovyrovnávací, tangenciální upínání systému a zalícování kolíku v lůžku destičky zajišťuje vyšší opakovatelnost, stabilitu a spolehlivost procesu. Speciální geometrie vyměnitelné břitové destičky rovněž zaručuje, že ji nelze osadit nesprávně. Během testu životnosti ve velkosériové výrobě na automatickém soustruhu švýcarského typu systém ohromil výrazně delší životností nástroje. Úkolem bylo upichování přesných nerezových trubek s vnějším průměrem 5 mm z materiálu 1.4301. Šířka břitu byla 1 mm. Výsledek ukázal, že životnost nástroje lze více než ztrojnásobit – a to s naprostou spolehlivostí.


Stabilní široké kontaktní plochy držáku nástrojů Walter Cut MX bez ohledu na šířku břitu zaručují nízké náklady. (Zdroj: Walter)


Produktové video, příručku pro upichování, on-line katalog a další informace najdete zde.

Walter CZ

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: