Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Představujeme fóliová vrata - od klasických po speciální pro chladírenské provozy
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Představujeme fóliová vrata - od klasických po speciální pro chladírenské provozy

Fóliová nebo také rychloběžná vrata jsou ideální pro provozy s velmi intenzivní dopravou, a to pro vnitřní i venkovní použití. Rolovací vrata tvoří vratové křídlo z fólie, které se navíjí na hřídel a je po celé výšce vedeno v zipové vložce vodící lišty. Konstrukce vrat je z nerezové nebo pozinkované oceli.

KOMERČNÍ ČLÁNEKBarevná škála a prvotřídní materiály rychloběžných vrat

Plochu průmyslových vrat tvoří pevný plast nabízený v osmi základních barvách. Fólie se používá do náročných provozů (skladů, výrobních hal), proto dokáže odolat olejům, tukům nebo UV záření. Vratové křídlo může být dodáno z oknem řešený průhlednou fólií nebo síťovinou.

Rozdělení vrat podle účelu

•    Vrata do exteriéru jsou navržena tak, aby odolala častému používání i nepříznivým venkovním podmínkám počasí. Vrata lze dodat ve třech provedeních se stupňující se odolností proti větru - do 60 km/h, do 100 km/h nebo až do 160 km/h. Maximální rozměry vrat jsou 11000 x 5500 mm.

•    Interiérová vrata se vyrábí ve dvou modelech, které je možné dodat i v provedení splňující vyšší požadavky na hygienu a častější čištění. To je možné díky krytu a utěsnění motoru a hřídele. Maximální rozměry vrat jsou 4000 x 4000 mm.

•    Vrata s únikovým východem se používají v interiéru tam, kde je požadavek na udržení vnitřních podmínek a omezení průvanu, prašnosti nebo změny vlhkosti. V nutných případech lze fólii zatlačením rozevřít od středu do stran a projít na druhou stranu. Rychlost otevírání je 1,2 s a zavírání 0,6 s. Maximální rozměry vrat jsou 5500 x 5500 mm.
 


•    Vrata do chladírenských a potravinářských provozů odolají teplotám až -30°C. Bezproblémovému chodu vrat v těchto podmínkách napomáhají topné kabely, které zabraňují námraze. Vysoká těsnost a rychlost otevírání minimalizují teplotní ztráty. Na vyžádání je možné rychloběžná vrata vyrobit se speciální termoizolační fólií. Maximální rozměry vrat jsou 4500 x 4500 mm.

•    Vrata do míst se zvýšeným požadavkem na čistotu kombinují prvky použité na předchozích typech vrat od těsnosti, přes rychlost zavírání, až po odolnost vůči častému používání. Zavírání dveří je řešeno samospádem, aby bylo docíleno co nejvyšších hygienických standardů. Maximální rozměry vrat jsou 4000 x 4000 mm.

 
Pokud máte zájem o kalkulaci vrat do vašeho provozu, napište si o nabídku zdarma na webu Minirol, značky průmyslových vrat na míru.

 

Další články

Štíhlá výroba a logistika
Stavebnictví & Strojírenství
Průmyslový design
Logistika/ manipulační/ dopravní technika
Automatizace, regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: