Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Prestižní ocenění Zlatá medaile
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Prestižní ocenění Zlatá medaile

Výjimečnost nástroje FreeTurn skupiny Ceratizit potvrdila na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu odborná porota prestižního ocenění Zlatá medaile. Ocenění za inovaci ve zpracovatelské technologii bylo společnosti uděleno za inovativní metodu technologie podélného a čelního soustružení, kdy je hrubování, dokončování a obrábění kontur realizováno pomocí jediného nástroje. Společně s progresivní obráběcí metodou High Dynamic Turning zvyšuje nástroj FreeTurn dynamičnost a efektivnost procesu soustružení.

Ceratizit Cutting Solutions má silné portfolio řezných nástrojů, příslušenství a technologických řešení od významných značek Ceratizit, Komet, WNT a Klenk, které dohromady tvoří jeden kompaktní tým „Team Cutting Tools by Ceratizit“. Tím má sektor obrábění skutečného kompletního dodavatele, který je připraven pro široké spektrum zákazníků. Tyto čtyři světoznámé značky se zaměřují na to, co umějí nejlépe. Jedná se o řezné nástroje především ze slinutého karbidu, mezi něž patří např. vyměnitelné břitové destičky pro soustružení, frézování, vrtání apod., monolitní vrtáky, frézy a mnoho dalších nástrojů a příslušenství potřebných pro technologii třískového obrábění od automobilového průmyslu až po letectví a kosmonautiku. Tyto vysoce specializované produktové značky nabízejí systémové řešení vedoucí k optimalizaci a efektivitě obráběcích procesů. Tým je schopný dodat perfektní řešení pro všechny požadavky na obrábění. Prostřednictvím nového katalogu, který byl vydán v červenci, je k dispozici až 100 000 položek. Zákazníci mohou také navštívit nový internetový obchod společnosti Ceratizit (on-line shop), kde si mohou prohlédnout celý sortiment a získat přístup ke kompletnímu programu skupiny.


První testy nástroje FreeTurn předčily očekávání a potvrdily dobrou práci vývojářů společnosti Ceratizit. 
HDT soustružení nabízí firmám z oblasti obrábění obrovský potenciál.


Management společnosti Ceratizit Česká republika s oceněním Zlatá medaile, které společnost získala za Inovaci ve zpracovatelské technologii s nástrojem FreeTurn a technologií High Dynamic Turning.

Oceněný FreeTurn

O novém revolučním procesu obrábění se diskutuje už od uvedení tohoto produktu na trh. S nástrojem FreeTurn se váže nová metoda obrábění HDT (High Dynamic Turning), která plně využívá potenciálu moderních strojů a nabízí vysoce výkonné soustružení. Prezentace v médiích, na odborných seminářích či přímo v inovačních centrech skupiny způsobila, že uživatelé již netrpělivě čekají na zavedení tohoto nástroje do jejich výroby. HDT soustružení nabízí obráběcím společnostem obrovský potenciál. Vhodnými stroji jsou soustružnická centra vybavená frézovacím vřetenem – stroje Turn-Mill –, anebo víceúčelová centra – Multitask stroje. Tyto stroje s příslušným operačním systémem nabízí 100% zúročení uvedeného potenciálu. Nástroj FreeTurn využívá volné 360° rotace frézovacího vřetena, což dovoluje nastavit libovolnou polohu břitu a optimalizovat úhel nastavení vzhledem k obrobku. Hlavní předností v porovnání s konvenčním soustružením je, že pro kompletní obrobení dílu si vystačíte s jedním nástrojem a nahradíte tak až čtyři soustružnické nástroje. Z toho logicky vyplývá úspora v nákladech na nástroje a výrazné snížení výrobního času. K výčtu mnoha dalších výhod patří i vyšší posuvy díky nižším řezným silám, které pozitivně ovlivňují také životnost nástroje.

Svoji výjimečnost potvrdil FreeTurn ziskem prestižního ocenění Zlatá medaile na MSV 2019 za inovaci ve zpracovatelské technologii. Toto ocenění bylo společnosti uděleno za inovativní metodu technologie podélného a čelního soustružení, kdy je hrubování, dokončování a obrábění kontur realizováno pomocí jediného nástroje. Společně s progresivní obráběcí metodou High Dynamic Turning zvyšuje dynamičnost a efektivnost procesu soustružení.


Jako technologický leader je skupina Ceratizit a Team Cutting Tools komplexním dodavatelem pro všechny sektory obrábění. Díky svým zkušenostem a znalostem je pro zákazníky nejen obchodním partnerem, ale zároveň odborným a technickým poradcem.

Vše pro zákazníka

Ceratizit na letošních veletrzích představil nejen svoje nástroje, nástrojové systémy, digitalizační řešení a inovace, ale také nabídku svých služeb, koncept Servis2, který hraje klíčovou roli ve vztahu se zákazníkem. Kromě dodávky skladových nástrojů do druhého dne, technologických zkušeností a poradenství, vypracování a realizace projektů, technických školení, nabízí společnost také řadu dalších služeb zaměřených na zákazníka. O všech těchto faktech a přednostech se mohli návštěvníci přesvědčit a více se dozvědět přímo v expozicích firmy v Hannoveru i v Brně.


Co je Zlatá medaile?

Zlatá medaile je ocenění, které je od roku 1964 předáváno v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu a jehož cílem je vyzdvihnout ty nejinovativnější a nejzajímavější exponáty, které se na MSV prezentují. Vyhlašovateli jsou Svaz průmyslu a dopravy a Vysoké učení technické v Brně. Zlatá medaile je udělována v šesti kategoriích – za inovaci v automatizační technice a Industry 4.0, za inovaci komponenty ve strojírenství, za inovaci ve zpracovatelské technologii, za inovaci výrobního stroje, za inovaci v transportu a logistice a za celoživotní tvůrčí technickou práci a dosažené inovační činy.

Ceratizit Česká republika

Ing. Jan Gryč

lucie.filova@ceratizit.com

www.ceratizit.com

Další články

Novinky z veletrhů a výstav
Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: