Témata
Reklama

Přípravy na veletržní duo v nejlepším

Na nejdůležitější veletržní termín pro kovozpracující branži v roce 2015 v Německu zve do Lipska od 24. do 27. února veletržní duo Intec a Zuliefermesse. Středobodem výstavní nabídky obou veletrhů, kde je očekáváno dohromady kolem 1 400 vystavovatelů, budou výrobní technologie pro zpracování kovů a subdodavatelský průmysl.a 

Do portfolia vystavovatelů na veletrhu Intec patří v první řadě obráběcí stroje, výrobní automatizace a robotika, laserová a svářecí technika a také přesné nástroje, nástrojařské systémy, měřicí technika a zajištění kvality, jakož i software pro výrobu a obrábění. Na veletrhu Zuliefermesse se představí dodavatelé dílů, komponentů a zástavbových celků, dodavatelé práce, vývojoví a technologičtí partneři a poskytovatelé služeb z Německa i celé střední Evropy.

Reklama
Reklama

Zájem narůstá

Veletrh Intec zaznamenal již půl roku před svým samotným zahájením velký zájem, takže pořadatelé počítají s dalším nárůstem počtu vystavovatelů a dali tak k dispozici adekvátně více plochy na výstavišti. „Více než 85 procent plánované výstavní plochy bylo do dnešního dne závazně objednáno. To ukazuje, jak důležitá je pro tuto branži její přítomnost v Lipsku,“ zdůrazňuje Markus Geisenberger, jednatel Lipských veletrhů. „Intec je v roce 2015 jediným veletrhem v Německu, na kterém je pozornost soustředěna především na obráběcí stroje a celou paletu obráběcích technik,“ podtrhuje Markus Geisenberger. „Navíc můžeme ve spojení s veletrhem Zuliefermesse obsáhnout celý výrobní a zpracovatelský řetězec. I to je zásadní faktor pro tak vysokou atraktivitu této veletržní kombinace.“ Veletrh významně profituje ze síly a inovace strojírenství a dobrých hospodářských výsledků německého průmyslu.

Minulý ročník veletrhů Intec a Zuliefermesse znamenal dosud nejlepší výsledky: celkem 1.352 vystavovatelů z 29 zemí a 21 400 návštěvníků z 27 zemí, z toho 98 % tvořili odborní návštěvníci.

Souběžně s veletrhem Intec se koná mezinárodní subdodavatelský veletrh Zuliefermesse, který se s Intecem perfektně doplňuje. I tento veletrh se koncentruje na průmyslová odvětví, která jsou jak v České republice, tak i v Německu silným motorem hospodářství: strojírenství a automobilový průmysl. Doplňujícími průmyslovými obory budou další oblasti s velkým růstovým potenciálem, jako jsou například technika umělých hmot, lékařská technika nebo výstavba energetických zařízení. Podíl zahraničních vystavovatelů na Zuliefermesse činí dlouhodobě kolem 30 %. V roce 2013 měla největší zastoupení mezi zahraničními vystavovateli Česká republika, následovalo Polsko, Itálie a Rumunsko.

Výstava lehkých konstrukcí

Témata obou veletrhů se dále obsahově prohlubují na speciálních výstavách a fórech přímo ve veletržních halách, na kongresech a workshopech. Tématu lehkých konstrukcí, které představuje důležitý zdroj pro inovativní vývoj klíčových oborů průmyslu, se věnuje speciální výstava s integrovaným odborným fórem pod názvem „Kompozitní struktury směřující do série“. Lipským veletrhům se pro toto téma podařilo zajistit účast významných německých specialistů.

Vystavovatelé a návštěvníci veletrhů mají také možnost navázat nové obchodní kontakty prostřednictvím předem organizovaných B2B meetingů v rámci dvoudenní akce s názvem CONTACT. Tyto meetingy jsou organizované s pomocí European Enterprise Network a IHK Leipzig, kteří s tím mají dlouholeté zkušenosti.

Aktuální on-line seznam vystavovatelů na veletrhu Intec 2015 je již nyní na www.messe-intec.de k dispozici. Potenciální vystavovatelé, kteří mají zájem o vystavovatelskou účast, se mohou orientovat na aktuálním interaktivním plánu hal, poptávat cíleně stávající volné plochy a přihlásit se na veletrh Intec.

Ing. Pavel Pelikán
info@lipskeveletrhy.cz
www.lipskeveletrhy.cz

Reklama
Související články
Evropskou veletržní sezónu 2019 opět zahájí Lipsko

Lipské průmyslové veletrhy Intec a Z otevřou brány výstaviště pro svůj další ročník již ve dnech 5. až 8. února 2019. Výhodný termín konání hned na začátku roku znamená pro vystavovatele a návštěvníky z České republiky ty nejlepší předpoklady pro navázání či prohloubení obchodních kontaktů na mezinárodní strojírenské a subdodavatelské scéně.

Intertool 2014 spojen s automatizací procesů

Tradiční vídeňský veletrh Intertool, letos pořádaný od 6. do 9. května, získal spojením se Smart Automation Austria na dynamice a bezesporu i zájmu návštěvníků.

Komodita Machine Tool je japonskou jistotou. Jak dlouho?

Japonsko. U Evropana tato destinace stále vyvolává pocit neznáma a určitého tajemna. Je to země kruté historie ovlivněné přímo i nepřímo lidskými rozhodnutími, jenž zanechaly v celé řadě generací znatelný šrám projevující se uzavřeností a prvotní osobní nedůvěřivostí a i určité váhavosti projevující se například z obavy ze sdělení negativního názoru spoluřečníkovi, aby se případně necítil uražen. V komunitě Japonců jste pokaždé udivováni obrovskou vzájemnou úctou a respektem. Budiž jejich chování vzorem pro ostatní národy.

Související články
MSV představí svět budoucnosti

Mezinárodní strojírenský veletrh vstupuje do svého již 61. ročníku. Během let se z něj stal nejrenomovanější oborový veletrh. Je tedy jasné, že řídit jej tak, aby renomé neztratil, není nic snadného a vyžaduje to člověka nejen schopného, ale i zkušeného. Současný ředitel, Ing. Michalis Busios, bezesporu splňuje obojí. Dokladem je skutečnost, že pro veletrh úspěšně pracuje již od roku 2008.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Na evropské trhy s finanční podporou

První celoevropsky významná akce v oblasti strojírenství a subdodavatelské branže se v příštím roce koná na lipském výstavišti v termínu 2. až 5. března: veletrhy Intec a Z 2021. Také a možná právě v současných obtížných časech zde čeští vystavovatelé a návštěvníci mohou navázat důležité obchodní kontakty a informovat se o nejnovějších trendech a vývoji v oboru. Vystavovatelé z Česka navíc se státní podporou.

Pod dvou letech opět na EMO do Hannoveru

Od 16. do 21. září 2019 se uskuteční 22. ročník největšího světového veletrhu zpracování kovů EMO. Megaakce se koná opět v Německu, které je po Číně a USA třetím největším trhem obráběcích strojů na světě. Veletrhu se účastní téměř 2 100 vystavovatelů ze 47 zemí světa. Z České republiky se očekává účast 28 firem na ploše necelých 1 700 m2. Na minulý veletrh v roce 2017 přijelo do Hannoveru z České republiky přes 2 200 odborníků.

Příležitost pro české firmy v Lipsku

Již na začátku února 2019 mají české firmy opět možnost účastnit se za velmi výhodných podmínek na strojírenských veletrzích Intec a Z2019 v Lipsku, které se budou příští rok konat v termínu o měsíc dříve, než bývalo zvykem.

AMB 2018: vše ukazuje na expanzi

Na AMB se od 18. do 22. září již po devatenácté sejdou odborníci na třískové obrábění kovů. Více než 1 500 vystavovatelů představí výsledky svého vývoje a inovace na výstavní ploše brutto více než 120 000 metrů čtverečních. Vypadá to dobře, AMB 2018 bude největší veletrh AMB všech dob. „S novou halou Paula Horna (hala 10), speciální prezentací AMB Digital Way a příslušným kongresem jsme vytvořili ty nejlepší předpoklady, aby byl veletrh AMB 2018 ještě větší a ještě lepší,“ vysvětluje Ulrich Kromer von Baerle, mluvčí vedení společnosti Messe Stuttgart.

První významná evropská strojírenská akce v roce 2017

Od 7. do 10. března 2017 se mezinárodní kovozpracující a subdodavatelská branže opět sejde na výstavišti v Lipsku. Úspěšná kombinace veletrhů Intec a Z (mezinárodní veletrh strojů pro nástrojárny, obráběcích strojů a automati-zační techniky a mezinárodní veletrh subdodávek, komponentů, modulů a technologií) nabízí vystavovatelům a odborným návštěvníkům z České repub-liky prostor pro navázání či další prohloubení dlouhodobých obchodních vztahů s partnery z Německa a dalších evropských zemí.

EMO Hannover 2013, část 5 - upínače a vybavení obráběcích strojů

Další část našeho dnešního pohledu na největší světový veletrh v komoditě obrábění - EMO, se věnuje komponentám, jež napomáhají efektivně využívat potenciál stroje nebo obráběcího centra a slouží jako základny pro montážní nebo upínací přípravky.

Metav otevře novou veletržní sezónu

Mezinárodní veletrh výrobní techniky a automatizace Metav se bude konat v polovině března v Düsseldorfu. Již od roku 1980 ve dvouleté periodicitě prezentuje stroje, výrobní systémy, řešení pro kompletní výrobní procesy i doprovázející služby. K jeho stěžejním bodům patří obráběcí a tvářecí stroje, výrobní systémy, přesné nástroje, automatizace materiálových toků, počítačové technologie, průmyslová elektronika a příslušenství.

EMO Hannover 2013, část 2 - MM Award Ocenění pro nejlepší exponáty

I v letošním roce proběhlo z iniciativy německých kolegů časopisu MM MaschinenMarkt udílení ocenění exponátům, které jsou něčím zajímavé a zaujaly odbornou porotu. Protože značky MM, VDW a EMO překročily hranice Německa a Evropy, nelze si dovolit přehlížet ocenění, které společně tyto značky zastřešují.

Lipsko letos jenom digitálně

Tradiční dvojice veletrhů pro oblast strojírenství a subdodavatelského průmyslu Intec a Z v Lipsku se letos uskuteční v termínu 2.–3. března 2021 výhradně digitálně pod názvem „Intec/Z connect“. Společnost Leipziger Messe, pořadatel veletrhu, se takto rozhodla, neboť současný vývoj koronavirové pandemie a s tím spojená omezení neumožňují takto velkou akci smysluplně realizovat klasickou ani hybridní formou

Další veletržní postřehy z EMO 2019

Z pohledu technika lze veletrh EMO v roce 2019 považovat za zdařilý, protože byl více o invenci, kreativitě, vylepšování stávajícího i hledání nových cest. Na veletrhu bylo možné vysledovat několik řekněme fenoménů, které se objevovaly napříč veletrhem. Přitom bych je přímo nepovažoval za trendy, protože obdobné počiny, technika, software i smýšlení byly (u asijských výrobců) k vidění o šest měsíců dříve na veletrhu obráběcích strojů v Pekingu. Nedávám tímto záminku k mezikontinentální diskusi o tom, kdo trendy určuje. V tomto textu zazní několik dalších veletržních postřehů.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit