Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Správné praní pracovních oděvů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: Renovace a údržba

Správné praní pracovních oděvů

Stejně jako jiné oděvy, tak i pracovní kalhoty, bundy nebo trička musejí být pravidelně čištěny. Jednoduchý pracovní oděv mohou sice vyprat zaměstnanci doma v pračce, ale vzhledem k různým druhům znečištění to není vždy vhodné. Optimální výsledky v této oblasti přináší průmyslová péče.

Je-li pracovní oděv znečištěn rozpouštědly, barvami, laky, olejem, dehtem nebo chemikáliemi, může kontaminovat i části osobního prádla. Z tohoto důvodu by neměl být pracovní oděv prán společně s osobním oblečením. Výkon domácí pračky také často nestačí k tomu, aby byly odstraněny odolné průmyslové nečistoty. To je úkolem velkých pracích linek ve firmách poskytujících praní textilií. Zde nabízí optimální řešení firma Mewa, která se praním textilií zabývá.


Čisticí výkon domácích spotřebičů často nestačí k odstranění hrubé nečistoty. Průmyslové stroje to mohou udělat lépe nebo mohou také v případě potřeby oblečení impregnovat.

Úsporná a ekologická technika praní

Nejmodernější metody praní v počítačově řízených pracích linkách ve společnosti Mewa nabízejí hygienické praní s jistotou zachování barev a příjemné hebkosti pro pokožku. Dosahuje se toho složením a množstvím pracích a pomocných prostředků, jakož i odladěným dávkovacím a řídicím systémem upraveným podle stupně znečištění. Tím je dosaženo bezvadných výsledků a ve srovnání s běžnými pracími metodami až o 85 procent nižšího zatížení životního prostředí. K dalším procesům úpravy patří sušení a kontrola kvality. Zde se kontroluje, zda jsou části oděvů opět připraveny k použití. Oděvy se zbytkovým znečištěním jsou odeslány do prádla podruhé, drobná poškození se opraví v šicí dílně. Program péče o pracovní oděvy firmy Mewa představuje účinný ekologický způsob údržby textilií.


Profesionální péče zajišťuje neomezený a trvalý ochranný účinek ochranného oděvu.

Ochranný oděv patří do rukou profesionálů

Zvláštní pozornost je věnována ochrannému oděvu. Musí splňovat bezpečnostní vlastnosti a musí být odborně udržován, aby si dlouhodobě uchoval svou ochrannou funkci. U výstražného ochranného oděvu musí být například zaručena trvalá stálost výstražných barev a reflexní účinek. Mewa nabízí svým zákazníkům velmi kvalitní ochranné oděvy, jejich odborné ošetřování a kontrolu oděvů před dodáním zpět zákazníkovi. Ochranné funkce, které se mohou u osobních ochranných prostředků každodenním používáním v průběhu času měnit, podléhají v nájemním servisu pravidelné kontrole.


Profesionální vybavení od hlavy až k patě

Od 1. září je k dispozici nový značkový katalog ochranných pracovních pomůcek 2018/2019. V katalogu naleznou profesionálové a nákupčí vše, co je nutné pro zajištění bezpečnosti práce u osob v provozu a dílně – od ochranného vybavení přes funkční oděvy až po výrobky na ochranu pokožky. Rozmanitý sortiment čítající více než 1 300 druhů zboží je přehledně rozdělený a umožňuje tak rychlou orientaci v pěti kategoriích: bezpečnostní obuv, pracovní rukavice, oděvy, ochrana pokožky a hygiena a ochrana dýchacích cest, zraku, sluchu a hlavy. Do katalogu byly zařazeny nové špičkové výrobky od renomovaných výrobců, jako jsou Puma, Elten, Base a Dickies Workwear. Mimořádný komfort do sortimentu bezpečnostní obuvi přináší inovativní technologie tlumení WellMaxx od firmy Elten – díky revolučnímu jádru podešve zažijí zákazníci při chůzi zcela nové pocity.


Nový značkový katalog ochranných pracovních pomůcek Mewa 2018/2019.

Sortiment se zaměřuje na obory, v nichž musejí být zajištěny ochrana a bezpečnost, jako je například automobilový průmysl, stavebnictví a domovní technika, kovodělný průmysl, strojírenství a výroba strojů. Požadované výrobky lze najít rychle a snadno, neboť hledání usnadňuje seskupení bezpečnostní obuvi podle značek, tříd bezpečnosti a cen. Kdo chce vybrané zboží opatřit logem, může si zároveň objednat potisk nebo výšivku. Pro poskytnutí osobního poradenství jsou k dispozici odborníci ze společnosti Mewa na bezplatné telefonní lince.

Podle hesla „vše z jednoho zdroje“ doplňuje pestrý výběr produktů na ochranu při práci nabídka služeb společnosti Mewa v oblasti pronájmu oděvů a provozních textilií. Katalog si nyní můžete objednat na webových stránkách společnosti Mewa, všechny výrobky rovněž naleznete ve firemním e-shopu. V Německu je lze dodat do 24 hodin, po celé Evropě do 72 hodin.


Mewa

mpeterka@mediatrust.cz

www.mewa.cz

www.pracovnipomucky.mewa.cz

Další články

Renovace a údržba

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: