Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Řízená lubrikace_Technology days

Řízená lubrikace_Technology days


19.05.2020

Online webináře letos nahrazují konferenci zaměřenou na technologie zpracování plechů tvářením nazvanou Technology days, jejímž pořadatelem je společnost Exinco.

Dnešním setkáním účastníky online webináře provázela Silvia Bersani, obchodní zástupkyně společnosti DieTronic. Italská společnost DieTronic je výrobcem a implementátorem systémů pro řízenou lubrikaci. Úvodem své přednášky paní Bersani vyjmenovala rizika spojená s neprofesionálním mazáním při procesech tváření plechů. Jsou jimi zejména nečistota pracovního prostředí a s ním spojená možnost úrazu, nízká kvalita vyráběných dílů, snižování životnosti tvářecích nástrojů i samotného zařízení a s tím spojené vysoké náklady na lubrikanty a údržbu výrobních strojů. Naopak využíváním řízené lubrikace lze všem těmto rizikům předejít. Výhody využívání systémů pro řízenou lubrikaci paní Barsani prezentovala na příkladu jednoho ze svých zákazníků, u kterého se podařilo vyčíslit výši úspor nákladů po zavedení přesného dávkování lubrikantu při procesech tváření na hodnotu přesahující 138 000 eur za rok (cca 60 % úspor).


Prezentace probíhají v anglickém jazyce s českým překladem.

V druhé části své prezentace představila tři základní řady z produktového portfolia společnosti DieTronic. Jedná se o zařízení s označením Speed MCL, které je určené zejména pro vysokorychlostní lisování. Zařícení Sagoma (Strip and Sectoral), které umožňuje nanášení lubrikantu podle aplikace v pruzích či sektorově a zařízení Combi, které kombinuje kartáče pro čistění plechu před tvářením a přesný systém nanášení lubrikantu. Poslední jmenované je tzv. OEM řešením aplikovaném zejména v automobilovém průmyslu.

Pro více informací navštivte stránky výrobce DieTronic.

Poslední z online webinářů nazvaných stejně jako konference Technology days proběhne ve čtvrtek od deseti hodin a posluchače jím bude provázet Francesco Falgmera z italské společnosti Iron. Pro účast na webináři kontaktujete řečníka (viz program níže).

-EB-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: