Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Kompletní 5osé automatické centrum pro různorodou nízkoobjemovou výrobu

Kompletní 5osé automatické centrum pro různorodou nízkoobjemovou výrobu


18.12.2018

Yamazaki Mazak VARIAXIS i-300 AWC (automatický výměník) je kompaktní centrum pro simultánní obrábění v 5 osách vyvinuté výslovně pro požadavky různorodé nízkoobjemové výroby například ve zdravotnictví a v leteckém průmyslu.

Kompaktní a vysoce funkční automatický systém vychází z odborných výrobních znalostí, které společnost Mazak rozvíjí řadu let jako součást svého flexibilního výrobního systému (FMS) a nabídek Palletech.

Tento stroj se vyznačuje vysoce přesnou portálovou konstrukcí s vestavěným automatizačním systémem a dodává se s plně podepřeným sklápěcím otočným stolem, ve kterém je vestavěno vysoce tuhé rozhraní HSK-100 pro upnutí obrobku – ideální řešení pro pětiosé aplikace až do velikosti Ø 350 mm × 315 mm.
Stroj i-300 AWC je standardně vybaven hlavním vřetenem s 12 000 ot./min. a, třemi volitelnými variantami vřeten v rozsahu do 30 000 ot./min. Díky tomu lze splnit výrobní požadavky pro široké spektrum materiálů obrobků.

Klíčovým vybavením stroje je vícestupňový automatický výměník AWC. Ten výrobcům umožňuje standardně řídit bezobslužný provoz s kapacitou až 32 držáků obrobků (s maximální kapacitou obrobků 65 kg včetně hmotnosti jednotlivého držáku obrobku), přestože je k dispozici také volitelná varianta držáku pro 40 obrobků. Za účelem dalšího zlepšení schopnosti bezobslužného obrábění je stroj vybaven provozně rozšířitelným zásobníkem, který může pojmout až 505 nástrojů.


VARIAXIS i-300 AWC (automatický výměník) je kompaktní centrum pro simultánní obrábění v 5 osách, jež bylo vyvinuto speciálně pro požadavky různorodé nízkoobjemové výroby.

Značné pozornosti se dostalo ergonomickému řešení, jež nabízí boční vkládání a tak obsluze poskytuje volný přístup zepředu. Toto řešení zaručuje, že tento obráběcí stroj má nejmenší plochu ve své třídě a může představovat funkční řešení pro výrobce, kteří do své výroby chtějí integrovat automatické obrábění malých složitých výrobků v 5 osách, aniž by mu museli vyhradit velkou cennou podlahovou plochu.

Abychom výrobcům pomohli dále snižovat provozní prostoje, softwarová aplikace AWC, která je uceleně integrována do CNC panelu SmoothX, je schopna postarat se o plánování a poskytuje kontrolu zdrojů pro nástroje a programy. To zajistí, že výrobci mají jeden styčný bod pro řízení stroje a automatizaci, což může být volitelně dále rozšířeno vertikální integrací do systémů ERP. SMOOTH CNC zase umožňuje ultra rychlé sdílení dat mezi výrobním střediskem a podpůrnou kanceláří, čímž pomůže výrobcům realizovat postup od automatizované buňkové výroby po továrnu budoucnosti propojenou v Průmyslu 4.0.

Další informace o VARIAXIS i-300 AWC a širší nabídku automatizace Mazak naleznete na webu www.mazakeu.com

Zdroj: Tisková zpráva

Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: