Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Přidejte plyn při broušení profilů

Přidejte plyn při broušení profilů


14.12.2018

Stále rychlejší broušení při současném dosažení nejvyšší jakosti povrchu – hospodárné vysokorychlostní broušení (High Speed Grinding, HSG) s velmi dobrou rovinností je disciplína sama o sobě. Takovýchto výsledků lze dosáhnout jen díky progresivním koncepcím strojů. Příkladem jsou profilové brusky od firmy Okamoto. Typy UPZ 210 Li II resp. 210 Li II-2 umožňují ultrarychlé tvarové broušení s vynikající přesností.

Vysokorychlostní tvarové broušení představuje špičkovou technologii při výrobě nástrojů, strojů a vozidel. Sprinterské tempo však ještě zdaleka neznamená uspokojivou jakost povrchu. Společnost Okamoto záležitost řeší pomocí moderní strojní technologie a pro různé segmenty trhu nabízí kompletní portfolio výrobků pro všechny oblasti techniky broušení.


S typy strojů Okamoto UPZ 210 Li II resp. 210 Li II-2 je možné ultrarychlé tvarové broušení s vynikající přesností.

V případě tvarového broušení je to například koncepce zařízení UPZ 210 Li. Na rozdíl od křivkově řízených strojů se servomotory používá společnost Okamoto pro vysokorychlostní tvarové broušení lineární technologii pro osu stolu a horizontální a vertikální pohyb. To umožňuje výrazně vyšší hodnoty zrychlení a extrémní přesnost opakování. Lineární motory, které se používají v brusce UPZ 210 Li II dovolují rychlost stolu až 50 m.min-1. Při délce zdvihu 20 mm je možných až 250 dvojzdvihů za minutu. Na brusce UPZ 210 Li II lze použít brusné kotouče o velikosti 30 mm s otáčkami vřetene 40 000-1. Tím se umožní dosáhnout poloměrů výběhu 15 mm, a tím výrazně vyšší stability razníků. Technologie řízení a software podporují obsluhu stroje a zkracují doby programování. Kamera CCD s maximálním 300násobným zvětšením automaticky měří obrobky a snižuje počet zmetků na nulu.


S provedením stroje UPZ 210 Li II-2 Double Eagle navíc uživatel zvýší produktivitu a ušetří čas a náklady. Tato mikroprofilová bruska je totiž vybavená dvěma separátními brusnými vřeteny.

S provedením stroje UPZ 210 Li II-2 Double Eagle navíc uživatel zvýší produktivitu a ušetří čas a náklady. Tato mikroprofilová bruska je totiž vybavená dvěma separátními brusnými vřeteny. Díky tomu může uživatel na stroji provádět bez výměny nástrojů broušení nahrubo i broušení načisto.

-EB-Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: