Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Vyměnitelná vrtací korunka šetří náklady na obrábění a eliminuje výrobní operace

Vyměnitelná vrtací korunka šetří náklady na obrábění a eliminuje výrobní operace


11.09.2020

Kennametal rozšířil svou nabídku vyměnitelných destiček pro řadu modulárních vrtáků KenTIP FS o nové vrtací korunky FEG pro výrobu otvorů s rovným dnem. Vrtací korunky FEG jsou určeny pro aplikace v ocelích, litinách a nerezových ocelích, kde odstraňují nutnost následného frézování stopkovou frézou a umožňují úlohu dokončit v jediné operaci při úspoře času a nákladů na nástroje.

Vrtání otvorů s plochým dnem je výzvou, podobně jako vrtání na šikmé nebo zakřivené ploše, vrtání křížících se otvorů, vrtání desek ve vrstvách a odlitků nebo jiných hrubých povrchů. Nyní už ale nikoliv. Na základě úspěchu svých modulárních vrtáků KenTIP FS vyvinul Kennametal vyměnitelné vrtací korunky s unikátní geometrii (FEG), které zefektivňují mnoho z těchto typů aplikací a zjednodušují vrtání válcových zahloubení, jakož i pilotních otvorů.

„Vrtací korunky FEG jsou tak univerzální, že je můžete použít pro téměř všechny vaše aplikace vrtání,“ říká Georg Roth, globální produktový manažer Kennametalu pro výrobu otvorů modulárními vrtacími nástroji.


Nejnovější člen rodiny KenTIP FS: vrtací korunka FEG odstraňuje při výrobě otvorů s plochým dnem potřebu vrtání a následného frézování – namísto toho lze úlohu dokončit v jediné operaci. Zdroj: Mepax

Dostáváme se na špici

Koncepčně je geometrie destiček FEG jednoduchá: obsahuje řeznou hranu s úhlem špičky 180° a kuželový vodicí hrot, který působí jako pilot pro dosažení mimořádné přesnosti polohy a přímosti. Rohová sražení slouží k ochraně řezných hran a ke snížení tvorby otřepů. Čtyři fazetky poskytují stabilitu u přerušovaných řezů a křížících se otvorů. Řezný materiál KCP15A od Kennametalu, který využívá nanokompozitní povlak AlTiN a jemnozrnný karbidový substrát, poskytuje jak tuhost, tak otěruvzdornost při vrtání ocelí, nerezových ocelí a litin.

K dispozici je rozsah průměrů 6,0–26,0 mm (0,236–1,024 in.) a hloubek vrtání až do 12xD v závislosti na použitém typu těla modulárního vrtáku KenTIP FS.


Kromě vrtání otvorů s plochým dnem v jediné operaci exceluje KenTIP FS-FEG při vrtání křížících se otvorů, u výstupů do šikmých ploch a jako pilotní vrták v aplikacích hlubokého vrtání do 12xD. Zdroj: Mepax

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy společnosti Mepax.Nomenklatura

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: