Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> 900 000 nástrojových datových záznamů navíc
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

900 000 nástrojových datových záznamů navíc

Nové rozhraní výrazně rozšiřuje datovou nabídku pro uživatele systému TDM. Ti mají nově k dispozici nástrojová data od více než 40 výrobců, tedy téměř pro každou obráběcí operaci.

Společnost TDM Systems, která se zabývá digitalizovanou správou nástrojů, nyní implementovala rozhraní k ToolsUnited, které je k dispozici pro všechny uživatele TDM od verze TDM 2018. Ve formě volitelné přídavné funkce jej mohou využívat i uživatelé hybridní verze TDM Global Line a starších verzí TDM.

Rozšířená nabídka nástrojových dat

Od nynějška mohou uživatelé TDM využívat přes 900 000 datových záznamů od více než 40 výrobců v databázi ToolsUnited. Jako oficiální partner nabízí TDM Systems svým uživatelům možnost získat pracovní plochu ToolsUnited. „Díky této spolupráci výrazně rozšiřujeme nabídku dat pro naše uživatele. Nyní jsme schopni nabídnout nástrojová data pro téměř každou obráběcí operaci,“ říká Uwe Sauer, vedoucí strategických projektů společnosti TDM Systems.

Vlastní řešení TDM sloužící k automatickému vytváření dat nástrojů, jako jsou například TDM WebCatalog nebo generátory dat a grafiky, udržují nároky na vytváření a správu dat již na velmi nízké úrovni. Díky rozhraní k ToolsUnited mohou nyní uživatelé TDM využívat kompletní databázi ToolsUnited společnosti Cimsource. V rámci digitalizace je tak ještě lépe podporována rozsáhlá různorodost dat rozličných obráběcích nástrojů. To přináší mnoho výhod: rozšíření dostupných datových záznamů přispívá k optimalizaci procesů, široký výběr nástrojových dat pak zvyšuje efektivnost obráběcích operací. Přístup k nástrojovým datům od více než 40 výrobců poskytuje vysokou flexibilitu, přičemž je správa nástrojů díky přímému přístupu k datům velmi efektivní

Intuitivní a komfortní ovládání

Kromě výhod, které se projevují přímo ve výrobě, je zajištěno také intuitivní a komfortní ovládání. Výběr nástrojů je prováděn pomocí filtrační funkce ToolsUnited. Datové záznamy jsou shromažďovány v koši ToolsUnited a jsou exportovány v rámci balíčku do TDM. V TDM jsou datové záznamy automaticky zkontrolovány a před uložením do kmenových dat mohou být v případě potřeby editovány.
Partnerství mezi TDM Systems a Cimsource je tak důležitým krokem pro rozšíření a komplexní používání nástrojových dat pro digitální a efektivní výrobu podniků působících v oblasti obrábění.


Rozhraní k ToolsUnited přispívá k další digitalizaci. (Zdroj: TDM Systems)

Legenda k obrázku:

1- Nástroje hledat/vybrat

2 - Export dat z ToolsUnited

3 - Import dat do TDM

 


V databázích ToolsUnited je k dispozici přes 900 000 datových záznamů od více než 40 výrobců. (Zdroj: TDM Systems)

Oldřich Bosman

BTS Technik

TD Systems

Další články

Průmysl 4.0
Informační technologie/E-business
CAD/CAM/CAE/CIM
Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: