Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Chladicí mazivo které vydrží
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: Průmyslové kapaliny

Chladicí mazivo které vydrží

Ve znamení perfektní funkčnosti bylo vyvinuto inovativní chladicí mazivo Mönchengladbach, August 2019 – rhenus TS 440. Díky nové koncepci dlouhodobé stability na základě nejmodernější technologie chladicích maziv je mazivo mimořádně odolné, absolutně nenáročné na údržbu a jednoduchá manipulace s ním usnadňuje práci.

Tím rhenus TS 440 splňuje nejvyšší nároky na kvalitu a bezpečnost výrobního procesu při zároveň nejlepší snášenlivosti pro životní prostředí i lidský organismus. Nové chladicí mazivo bylo vyvinuto pro nejrůznější možnosti používání, a proto je také velmi vhodné pro podniky, které čelí častým změnám zakázek a náročným výrobním podmínkám.

Jako jeden z vyhledávaných partnerů průmyslových podniků je společnost Rhenus Lub dobře informovaná o nárocích moderních výrobních operací. Stále více uživatelů požaduje chladicí mazivo, které je odolné a snadno se používá, ale zároveň je hospodárné a uplatní se i v budoucnu. U maziva rhenus TS 440 se jeho tvůrci podařilo shrnout hlavní účinné faktory do jediného produktu. K tomu dodává Daniele Kleinmannová, vedoucí produktového managementu společnosti Rhenus Lub: „Od začátku pro nás byly při vývoji nejdůležitějšími kritérii jednoduchost, univerzálnost a účinnost. Výsledkem je velice odolný výrobek, který je s touto kombinací na trhu jedinečný. Je to právě odolnost, která usnadňuje práci našim zákazníkům. Chladicí mazivo je nenáročné na údržbu a pomáhá jim plně se soustředit na vlastní klíčovou výrobu.“


Nové chladicí mazivo je velmi vhodné pro podniky, které čelí častým změnám zakázek a náročným výrobním podmínkám.

Flexibilní používání, dobré parametry

Kromě mimořádné funkčnosti patří k základním požadavkům také spolehlivé a flexibilní používání za měnících se podmínek, kterým díky mazivu rhenus TS 440 vychází společnost vstříc svým zákazníkům. Chladicí mazivo mísitelné s vodou lze používat se stále stejnou vysokou kvalitou při broušení, soustružení, vrtání, frézování a závitových operacích. Bylo vyrobeno pro litinu a ocel, ale s úspěchem se používá také na nerezovou ocel, hliník, barevné kovy či plasty. Protože je často potřeba pouze jedno chladicí mazivo, zjednodušuje se tím manipulace, šetří se čas a náklady.Chladicí mazivo rhenus TS 440 je odolné a snadno se používá, ale zároveň je hospodárné a uplatní se i v budoucnu.

Uživatelé kromě toho mohou také těžit z dobrých parametrů produktu. Díky výbornému proplachování a velmi rychlému rozpadu pěny probíhá proces stabilně a je výrazně bezpečnější. Mazivo rhenus TS 440 nezanechává žádné zbytky, takže obráběcí stroje zůstávají čisté a lze efektivně redukovat nákladné čištění.

Díky výbornému proplachování a velmi rychlému rozpadu pěny probíhá proces stabilně a je výrazně bezpečnější.

Zdraví a ekologie bez kompromisů

Jako moderní chladicí mazivo s dobrou perspektivou sází rhenus TS 440 na nový systém konzervování. Nejsou v něm složky se závadným obsahem, jako například sekundární aminy, formaldehydy nebo bor, a přesto je extrémně odolné vůči bakteriím, houbám a kvasinkám. „Tím je zajištěna nejlepší snášenlivost pro lidský organismus při dobré stabilitě a produkt odpovídá s ohledem na ochranu uživatelů, zdraví a životního prostředí aktuálním tendencím, které jsme u firmy Rhenus Lub při vývoji maziva rhenus TS 440 striktně sledovali,“ vysvětluje Daniele Kleinmannová vývoj nového výrobku. „Přitom jsme měli také na zřeteli koncentraci přísad a spotřebu upravovacích prostředků. U těchto ukazatelů dosahuje naše nové chladicí mazivo velmi dobrých hodnot. To napomáhá nejen udržitelnému rozvoji, ale i bezprostřednímu snížení nákladů při výrobě.“


Rhenus Lub

daniel.kriz@ecool-group.com

Další články

Průmyslové kapaliny

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: