Témata
Reklama

Jít za svým přesvědčením

Steven M. Kille, prezident a výkonný ředitel DesignWerkes, zahájil své podnikání původně jako soukromý konstruktér. Později začal vyrábět zařízení pro zkoušky trvanlivosti. Zákazníci je používali k destrukčním zkouškám automobilových součástí, které vyráběl on i jiní dodavatelé. A nakonec se začal zabývat navrhováním, konstruováním a sestavováním složitých, elektromechanických subsystémů určených např. pro hybridní vozy hromadné veřejné dopravy. Je to muž vyznávající cestu propracovaných procesů, která jediná vede k udržení výrobních firem ve Spojených státech z dlouhodobého hlediska.

Na první pohled vypadá firma DesignWerkes jako běžný dodavatel obráběcích produktů, který se nijak neliší od tisíců jiných dílen vybavených stroji Haas ve Spojených státech. Ale DesignWerkes je jiná v tom, že si 95 % vyrobených produktů sama také navrhuje. „Nejsme tedy typická dílna,“ zdůrazňuje zakladatel a majitel Steve Kille. „Předtím než jsem si v roce 2002 koupil svůj první stroj Haas VF-3, jsem ve skutečnosti nic nevyrobil. Byl jsem jen projektant mechanických produktů.“ Konkrétně Steve Kille navrhoval elektromechanické automobilové systémy, např. spínací jednotky, které jsou před použitím důsledně testovány. Když musí automobilka stáhnout produkt kvůli předčasné závadě, potenciální náklady se mohou vyšplhat hodně vysoko. „Jako produktový konstruktér musím dílnám vysvětlovat, jak takové zkušební zařízení dát dohromady. Jednoho dne mě napadlo, že je to trochu postavené na hlavu: my jsme firma, která se zabývá mechanickými konstrukcemi, a hotové návrhy předáváme dalším lidem, kteří vyrábějí produkty a zkušební zařízení.“ Uvědomil si, že by mohl přidat významnou hodnotu, kdyby pouze nenavrhoval produkty, ale zároveň navrhoval a stavěl zkušební zařízení a zajišťoval výstupní kontrolu konečného produktu pro zákazníka.

Reklama
Reklama

Zúročené zkušenosti

Během dlouhého působení u společnosti GE a na dalších místech Steve Kille vedl velké CNC dílny, takže získal dostatek praktických zkušeností s obráběním. „Když jsme se rozhodli pustit do obrábění kovů, hledali jsme vhodné stroje. Rychle jsme si uvědomili, že Haas poskytuje absolutně nejlepší hodnotu za vynaložené peníze. Zpočátku jsem se díval na použité i nové stroje a přitom jsem si všiml, jak si stroje Haas drží hodnotu. Proto jsem se rozhodl obrátit se na firemní prodejnu Haas v New Hampshiru a podívat se na několik různých modelů. Zašli jsme tam jednou večer po práci a oni nám předvedli ukázku. Vzal jsem s sebou tehdejší zaměstnance a shodli jsme se na tom, že bychom potřebovali centrum VF-3.“

Obr. 1. Steven M. Kille, President a CEO společnosti DesignWerkes koupil svůj první Haas stroj v roce 2002. Jednalo se o vertikální obráběcí centrum VF-3. „Ekonomika je prostá“ říká. „Investicí do nákupů strojů Haas mám konkurenční výhodu oproti druhému, jenž si pořídil jiný stroj od jiného výrobce o 50 tisíc dolarů dražší“.

O rok později Steve Kille pořídil centrum VF-2 a soustružnické centrum SL-10. „Koupil jsem ještě centrum VF-3, potom přišel hospodářský útlum, tak jsme chvíli zpomalili. Jakmile se ekonomika začala znovu zvedat, objednávali jsme postupně další centra.“ Kille je přesvědčen, že pořízení vysokorychlostních strojů Haas bylo pro firmu přelomem. „Nemyslím si, že ještě někdy koupíme něco jiného než stroje Haas Super Speed,“ dodává. „Věřím, že s těmito stroji jsme dosáhli přibližně 20% zvýšení produktivity ve srovnání se standardními stroji. Navíc 90 % vyráběných produktů je z hliníku, a proto je pro nás velmi důležité vřeteno s otáčkami 1 200 min-1.“

Snížení nákladů

Buňka vysokorychlostních strojů Haas je srdcem obrábění ve firmě DesignWerkes: přesně vyladěný, integrovaný výrobní proces, na který je Steve Kille patřičně hrdý. „V této buňce provádíme 19 operací na 4 součástech. Jsou to trvale nastavené operace, a proto jsme velmi efektivní.“ Dodavatelskou základnu integrovali přímo do jejich výrobního plánu, aby se buňka mohla spouštět pětkrát denně. Dodavatel vozí materiál každé úterý a čtvrtek a každé ráno přijíždí firma, která zajišťuje pokovování, vyzvedne pět sad součástí a další den je přiveze zpět. Tento způsob organizace znamená nízké provozní náklady.

Obr. 2. Vysoce rychlostní stroje s otáčkami vřetene 1 200 min-1 jsou ideálními zařízeními včleněnými do výrobní linky společnosti DesignWerkes.

Kille je pevně přesvědčen, že nákladově efektivní CNC obrábění není o tom, kde se firma nachází, nebo o pouhém snížení nákladů na pracovní sílu. „Samozřejmě že jsou určité věci, které v této zemi již nemůžete vyrábět, například obvodové desky. U obrábění součástí na CNC stroji však podle mě není rozdíl v tom, kde vaše firma sídlí. Princip spočívá v ekonomickém využití práce. Nemůžete utratit miliony za automatizaci výroby, protože se vám nevrátí zpět. Ale když si koupíte správné vybavení a budete dílnu provozovat efektivně, potom vám přesun do Číny nebo Indie nepřinese žádnou výhodu. I když jsou vaše výrobní náklady srovnatelné se zdejšími, stále ještě musíte připočítat náklady na dopravu. V automobilovém světě je čas klíčovým pojmem. Nechcete, aby se vám součásti v průběhu expedice hromadily ve skladu. Vyrábíme součásti, které budou odeslány a sestaveny od teď za dva týdny, a proto si jednoduše nemůžeme dovolit žádná zpoždění.“

Obr. 3. DesignWerkes v současné době provozuje na 14 CNC obráběcích strojů značky Haas. Jsou provozovány ve dvou směnách po 10-ti hodinách.

Stroje Haas v DesignWerkes jedou na dvě směny, celkem 20 hodin denně. Minulý rok v listopadu a prosinci stroje jely 24 hodin denně, aby splnily termíny dodávek zákazníkům. Dá se říct, že osm týdnů vůbec nezamykali dveře!

Obr. 4. Multiobrábění zvyšuje produktivitu výroby a zároveň snižuje náklady na provoz.

Design a výroba

Steve Kille se zaujetím znovu opakuje, proč jeho firma není pouhou obráběcí dílnou. „Žádná z velkých konstrukčních firem v Bostonu nedělá to co my,“ říká. „My navrhujeme věci, ale zároveň známe i všechny výrobní procesy, například vstřikování plastických hmot. Proto můžeme navrhovat produkty, vytvářet prototypy a zkoušet produkty, které vyrábíme. Nemůžete být dobrým konstruktérem, když nevíte, jak se vaše produkty sestavují. Když při zkoušení narazíme na závadu, začnu pátrat, analyzuji celý proces, abych zjistil, proč k závadě došlo, a nakonec udělám změnu po poradě se zákazníkem. Opravdu poskytujeme skvělé poradenské služby. Dříve byla naše činnost rozdělena na 60 % projektování a 40 % výroby. Nyní se to obrátilo.

Ilustrační snímek

Důvěra v zákazníka

Cítí, že velkou příležitostí do budoucna pro jeho podnikání jsou ekologické technologie. Konečný produkt může být nový, ale nároky zůstávají stejné. „Jednotka pro přenos výkonu, kterou vyrábíme, je určena pro hybridní pohonný systém příměstských autobusů. Zákazník si mě najal jako konzultanta, abych jim pomohl vyřešit problémy. Zanalyzoval jsem jejich konstrukční návrhy a zjistil tři hlavní problémy, na které naštěstí přišli i oni sami. Tím jsem si získal vysokou důvěryhodnost. Navíc jsem identifikoval další tři problémy, o kterých vůbec nevěděli, a zdůraznil nutnost jejich nápravy. Potom byl chvíli klid a za několik týdnů mi zavolali a zeptali se, jak bych postupoval, kdybych měl systém navrhnout úplně od začátku. Postavili jsme tedy několik prototypů tohoto systému, abychom viděli, jak naše jednotka obstojí ve zkouškách ve srovnání s jejich. Podařilo se nám vyřešit všechny jejich problémy a tak výrazně snížit výrobní náklady produktu, že naše náklady na přepracování konstrukce se zaplatily z úspor, kterých jsme dosáhli.“ Tato objednávka utvrdila firmu v rozhodnutí investovat do buňky Haas Super Speed.

Ilustrační snímek

Steve Kille nechce příliš konkretizovat jejich výrobní čísla, ale jen pro tohoto zákazníka vyrobili minulý rok stovky těchto systémů. Jejich plánem pro letošní rok bylo zdvojnásobit výrobu, ale ve skutečnosti ji téměř ztrojnásobí! V současnosti projednávají výrobní objemy pro příští rok a právě zakoupili další dva stroje Haas VF-2SS. Chtějí ještě pořídit centra VF-6 a VF-3SS a do konce roku se tak dostanou na 14 strojů. „Ekonomická čísla hovoří jasně,“ tvrdí Steve Kille. „Investice do strojů Haas nám přináší obrovskou konkurenční výhodu nad firmami, které kupují podobné stroje, ale za cenu o 50 000 USD vyšší než my.“ A hodně štěstí tomu, kdo se snaží namluvit si něco jiného.

Matt Bailey

michal@mbmc-uk.com

Zde naleznete krátkou reportáž z návštěvy firmy s českými titulky.

Reklama
Vydání #3
Kód článku: 120327
Datum: 13. 03. 2012
Rubrika: Výroba / Obrábění
Autor:
Firmy
Související články
Je zaškrabávání nezastupitelná metoda?

V minulém vydání jsme uvedli 1. díl pohledu do minulosti i současnosti řemeslné výroby obráběcích strojů. Nyní vám přinášíme pokračování tohoto článku o unikátní metodě – technologii zaškrabávání.

Léčivá mračna

Oftalmologie je lékařský obor, který se zabývá anatomií, fyziologií a nemocemi očí. V Indii je šedý zákal nejčastější příčinou slepoty, jíž by šlo zabránit, a jistá firma vyrábí potřebné zařízení, které oční lékaři potřebují a používají k léčbě postižených.

Jaký byl Metav 2012

V Německu běží veletržní dění na plné obrátky. Hannoverské výstaviště je "sotva" uklizené od pozůstatků veletrhu EMO (viz. náš poslední díl profesního seriálu v tomto vydání na str. xx) a již byly o necelých 300 kilometrů na jihozápad otevírány brány výstaviště v Düsseldorfu. Je možné, aby německý trh vstřebal takovouto nadílku veletrhů týkajících se výrobních strojů a výrobní techniky, jejichž náplní jsou zejména obráběcí stroje?

Související články
EMO 2011 Hannover, Část 7 - Soustružnické stroje

Veletrh EMO konaný v září 2011 v Hannoveru přinesl v oblasti soustružnických strojů širokou prezentaci mnoha různých řešení. Představila se kompletní světová špička i mnoho menších výrobců. Hlavními tématy v konstrukci soustružnických strojů jsou produktivita a přesnost. Především požadavek na vyšší produktivitu vede na integraci automatizace do všech typů soustružnických strojů a růst možností frézování poháněnými nástroji v revolverových hlavách.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
EMO Hannover 2011 - Part 2. MM Award - ocenění pro nejlepší exponáty

MM Award, udělovaná časopisem MM MaschinenMarkt, je již mnoho let doprovodnou akcí řady veletrhů pořádaných na území Německa. Protože MM je značka s celosvětovou působností, jsou obdobná ocenění udělována na veletrzích i v dalších zemích, kde si časopis vydávaný s tímto logem vydobil renomé. V domovském Německu, mezi místními strojírenství znalými lidmi, MM Award udělovaná na EMO má rozhodně velkou prestiž, stejně jako EMO samotné.

Aktuální přístupy ke zvyšování produktivity třískového obrábění

V každé výrobní technologii neustále klademe nové požadavky na zvyšování produktivity, přesnosti, jakosti, efektivity, spolehlivosti apod. Produktivita je jedním z důležitých parametrů, na jejichž základě lze technologie mezi sebou srovnávat. Třískové obrábění si z pohledu produktivity neustále udržuje významné postavení, neboť je schopno zajistit všechny výše uvedené požadavky i pro velmi přesné dílce. Výše celkové produktivity a samozřejmě i ostatních parametrů je dána každým článkem z tohoto řetězce: zvolený nástroj – upnutí nástroje – řezné podmínky – upnutí dílce – zvolená strategie obrábění – NC kód (vazba na CAM a postprocesor) – možnosti stroje z pohledů parametrů pohonů a též jeho technologické konfigurace (multifunkčnost) – řídicí systém.

Digitalizujeme svět obrábění

Digitalizace v oblasti obráběcích strojů je poměrně nový fenomén. Svět digitalizace se stává svébytným ekosystémem a Siemens jako jediný má pro jeho vytvoření a fungování potřebnou škálu nástrojů – od simulačních programů pro plánování a virtuální zprovoznění strojů, výrobků i procesů přes řídicí systémy a další prvky průmyslové automatizace po monitoring a sběr dat, cloudová úložiště i manažerské nadřazené systémy. Jaké výhody digitalizace přináší, ukázal Siemens na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně mimo jiné také na prototypu multifunkčního obráběcího centra MCU450 společnosti Kovosvit MAS.

Silná geometrie s měkkým řezem

Existují prezentace produktů, které je potřeba přečíst si několikrát, než je člověk pochopí. Tato prezentace k nim ovšem nepatří. S-Cut SC-UNI je fréza, jejíž funkční princip lze přes její unikátní provedení, nebo právě proto, velmi snadno vysvětlit. Její břity ve tvaru S a extrémně nestejné dělení potlačující chvění vyvolané procesem obrábění vytvářejí z této frézy vysoce kvalitní nástroj, který v rámci veškerých srovnávacích testů poráží porovnávané frézy.

Toolmanagement do moderní výroby

Každá firma, která realizuje technologii obrábění, spravuje svůj nástrojový park a příslušná data. Disponuje určitým nástrojovým managementem např. v podobě výdajových karet či vytvořený v běžně dostupných počítačových programech, např. MS Excel. Otázkou pak je, zda mu tento stávající systém plně vyhovuje nebo ho hodlá změnit a nalézt profesionálnější řešení.

Nové multifunkční centrum

Multifunkční soustružnicko-frézovací centrum Multicut 630 je novinkou a zároveň vlajkovou lodí ve výrobním sortimentu společnosti Kovosvit MAS, a.s., kde rozšiřuje stávající řadu multifunkčních center již zastoupenou strojem Multicut 500. Jedná se o první sériově vyráběný multifunkční stroj v České republice, který disponuje oproti standardním technologiím soustružení a frézování i technologií vrtání, vyvrtávání a soustružení hlubokých otvorů.

Otočný CNC stůl s karuselovací funkcí

Zvyšování flexibility technologických aplikací patří v současnosti k jednomu z výrazných trendů vývoje strojů. TOS Kuřim - OS se rozhodl vývojem CNC otočného stolu s karuselovací funkcí proniknout i do oblasti svislého soustružení a nabídnout zákazníkům možnost doplnit tradiční stojanová, nebo portálová obráběcí centra o další volitelný prvek výbavy. Projekt vývoje otočného stolu byl řešen s podporou programu TIP Ministerstva průmyslu a obchodu.

Dřevěné kůlny a rámy Featherbeds

Enzo Ferrari v 50. letech minulého století hovořil o mladých britských týmech formule 1 jako o garážistech a povýšeně navrhoval, že by tyto týmy, jako skromní obyvatelé garáží, neměly být brány tak seriózně jako stáj z Maranella, která se ráda pasovala do role aristokracie v automobilových soutěžích, modré krve ve sportu zbohatlíků s utěrkami od oleje. Bylo by však přesnější, kdyby tento "starý muž" nazval své závodní soupeře jako kůlnaře.

Zkušenosti Made in Siemens v aplikacích firmy ČKD Blansko - OS

ČKD Blansko-OS, a.s. patří mezi přední české strojírenské společnosti. Již od roku 1951 se specializuje na vývoj, konstrukci, výrobu a montáž těžkých svislých soustruhů, tzv. karuselů, v jednostojanovém nebo dvoustojanovém provedení. Za dobu svého působení dodalo více než 730 strojů do 30 zemí světa. Letošní obrat by měl činit 350 mil. Kč. Tentokráte jsme se v rámci našeho seriálu putování po tuzemských výrobců s firmou Siemens vypravili ne jen tak k ledajakému jak po historické stránce, tak i velikostních řad. Karusely ČKD Blansko si poradí s obrobkem do průměru 16 metrů, výšky 6,5 metru a hmotnosti úctyhodných 450 tun.

Trendy ve světě přesné měřicí techniky

Požadavky kladené na kontrolu kvality se rok od roku stále zvyšují. S tímto trendem se musejí vypořádat všichni výrobci měřicí techniky. Shodně je tomu i u firmy Mitutoyo, která se snaží šíří svého sortimentu maximálně vyhovět požadavkům pro dílenskou kontrolu, měrové laboratoře i procesní kontrolu, ale zároveň neopomíjí současný trend - Průmysl 4.0 a IoT - požadavek na inteligentní komunikativní měřidla a přístroje.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit