Témata
Reklama

Moderní metody upínání

Správné a rychlé upnutí polotovaru je každodenním tématem strojařů po celém světě. A často také jediným způsobem zefektivnění výroby. I přesto, že trh je nyní nasycen nejrůznějšími upínači a upínacími prvky, velmi často snaha o moderní upínání ztroskotá na přístupu technologů, kteří většinou nejsou ochotni měnit zaběhnuté postupy a sáhnout k novinkám v oblasti upínání. Tato neochota může vyplývat z jejich vlastního nezájmu, nebo naopak z pracovního přetížení, kdy není možnost ani čas hledat efektivnější metodu upínání.

Každý strojař se někdy setkal se strojním svěrákem – obecně je považován za univerzální upínač a lze jej nalézt v každé dílně. Ovšem doba se mění, produktivita roste, a práci, kterou dříve zvládlo pět výrobních strojů, lze dnes provést v jediné operaci. To ovšem vede ke změně přístupu k upínacím systémům. Pokud má technolog dostatek prostoru a chuť zabývat se moderními metodami upínání, může při správně zvoleném řešení ušetřit značnou část nákladů na výrobu. I přesto, že dnešní trh nabízí mnoho moderních a sofistikovaných upínacích systémů, mnoho provozů se stále drží klasických svěráků, které svou vysokou upínací silou u mnohých lidí budí pocit jistoty upnutí. Dnes je tento přístup považován za zcela mylný.

Reklama
Reklama
Centrální upínač KASTR CU-T 77

Požadavky na optimální upínač

Při výběru vhodného upínače je nejprve nutné zamyslet se nad tím, co od upínače chceme a vyžadujeme:

• upínač musí jistě a pevně držet obrobek při minimálních deformacích obrobku;
• upínač musí perfektně držet při minimální upínací hloubce, aby byl plně využit potenciál víceosého obrábění a ušetřeny náklady na materiál;
• upínač musí být prostorově nenáročný, aby bylo možné plně využít pracovní prostor stroje.
Zde se objevuje rozpor mezi tím, co chceme, a co děláme. Klasický strojní svěrák vyvíjí vysokou upínací sílu, která může významně deformovat samotný obrobek. Přesto je v příčném směru obrobek držen pouze malou třecí silou, takže svěrák nabízí jen podprůměrnou kvalitu držení a pro víceosé opracování není vhodný.

Centrální upínač KASTR CU-T 77

Pro splnění všech požadavků lze využít upínač KASTR CU-T 77. Je to zvláštní typ centrického upínače s tvrdými zoubkovanými čelistmi, vyvinutý českou firmou Miloslav Kaderka – KASTR. Upínač byl vyvinut z důvodu nedostatečné nabídky upínacích systémů a zdokonalen do aktuální podoby. Díky svým malým rozměrům plně vyhovuje požadavku na prostorovou nenáročnost, ačkoli je schopen upínat i velké a těžké obrobky. Je uzpůsoben k primárnímu upnutí za hloubku 3 mm bez limitování řezných podmínek a možností stroje. Při posledních testech upínač udržel dvacetinásobek své hmotnosti při upnutí za pouhé 3 mm v jakémkoli naklonění při probíhající hrubovací operaci.

Příklad upnutí polotovaruSamozřejmě že podobně koncipovaných upínačů je na trhu více. KASTR CU-T 77 je výjimečný tím, že kvalita jeho držení obrobku je bezkonkurenční, disponuje schopností utlumovat vznikající vibrace, a přitom nevyžaduje žádné dodatečné náklady v podobě hydraulického zařízení na předznačení otisku zoubků. Proto je vhodný i pro upínání rozměrově větších nebo tvarově složitých dílců současně do více upínačů. Konfiguraci pro upínání jednoho dílce více upínači sestavíte velice jednoduše, protože upínač KASTR CU-T 77 lze jako jediný na trhu upnout jednoduše do křížové drážky, aniž by tělo upínače přesahovalo šířku čelistí. Postavit přípravkovou bázi je tak velmi jednoduché.

Příslušenství upínače

Životnost zoubkovaných čelistí při upínání slitin hliníku a mědi je prakticky neomezená. U ocelí do tvrdosti 20 HRC se životnost pohybuje v desetitisících upínacích cyklů. Samozřejmě lze do tvrdých zoubkovaných čelistí bezpečně upínat i nerezové oceli a zušlechtěné legované i nelegované oceli do tvrdosti až 40 HRC.

Dokoupením měkkých čelistí lze také jednoduše vytvořit přesný upínací bod pro upínání za již na čisto opracované plochy, čímž lze upnout i tvarově složité součásti. Lze si tedy zafrézovat jakýkoli tvar či jednoduché osazení.

Bezpečné obrábění na víceosém stroji

Skvělé vlastnosti upínače, ze kterých můžete těžit při upínání velkých obrobků, lze rovněž využít i pro malé obrobky. S originální sadou pro středovou čelist lze jednoduše udělat z jednoho upínače dva.

Otisk čelistí na obráběném dílci

Upínač KASTR CU-T 77 tedy splňuje všechny požadované vlastnosti dokonalého upínače. Proto si společnost KASTR za tímto produktem pevně stojí a věří, že se stane i ostatním českým či zahraničním strojírenským firmám užitečným pomocníkem.

Hana Šutová

Miloslav Kaderka – KASTR

sutova@kastr.cz

www.kastr.cz

Reklama
Vydání #9
Kód článku: 150905
Datum: 01. 09. 2015
Rubrika: Výroba / Obrábění
Autor:
Firmy
Související články
Automatizační řešení navzdory překážkám

Firma Piesslinger se specializuje na povrchovou úpravu hliníku. S automatizací výroby dílů pomohla firma Hermle a prokázala, že různé tolerance a choulostivé povrchy nemusejí být důvodem, proč se vzdát myšlenky bezobslužného obrábění.

Řídicí systém z vlastní dílny, 1. díl: Filozofie jednoho zdroje

V sérii navazujících článků se budeme zabývat systémem OSP - P300A, který v současné době završuje řadu řídicích systémů vyvinutých a vyráběných společností Okuma pro řízení CNC obráběcích strojů rovněž původem z Okumy.

Mít prostor pro obrábění

Dosažení dalšího zvýšení produktivity v sériové výrobě. To byl cíl těch, kdo vyvinuli úspěšnou konstrukční řadu strojů Hyperturn. Jejím přesvědčivým pokračovatelem je nový Hyperturn 65 Powermill.

Související články
Prestižní ocenění Zlatá medaile

Výjimečnost nástroje FreeTurn skupiny Ceratizit potvrdila na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu odborná porota prestižního ocenění Zlatá medaile. Ocenění za inovaci ve zpracovatelské technologii bylo společnosti uděleno za inovativní metodu technologie podélného a čelního soustružení, kdy je hrubování, dokončování a obrábění kontur realizováno pomocí jediného nástroje. Společně s progresivní obráběcí metodou High Dynamic Turning zvyšuje nástroj FreeTurn dynamičnost a efektivnost procesu soustružení.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Důležitá je doba chodu vřetena v řezu

Společnost HZT Honermeier Zerspanungstechnik vyrábí tvářecí nástroje, komponenty, měřidla a prototypy pro strojaře, proto žádné dvě zakázky nejsou stejné. Kvůli flexibilnímu a současně efektivnímu obrábění investovala společnost do pětiosého obráběcího centra s připojenou automatizací od firmy Hermle.

Brousicí centrum pro hospodárnou výrobu

Brousicí centrum UW II F od firmy Saacke v mnoha detailech předčí očekávání svých zákazníků. Z hlediska výkonnosti, velikosti a hmotnosti se řadí mezi již zavedené typy brusek UW I F a UW I D a vytváří tak ideální podmínky pro maximální přidanou hodnotu.

Soustruh s ergonomickým deginem

Na dubnových dnech otevřených dveří mohli zákazníci a obchodní partneři Kovosvitu MAS na montáži poprvé spatřit nový soustruh KL 435. Jde o další stroj z řady KL (Kovosvit Lathe) v níž navazuje na KL 285, který Kovosvit poprvé představil v minulém roce na MSV v Brně. Letos bude mít v Brně výstavní premiéru soustruh KL 435. Výrobní řada KL je evolucí řady produkčních soustruhů SP. Samotný KL 435 tak navazuje na soustruh SP 430. Konstruktéři se při inovaci zaměřili zejména na ergonomii a celkovou přívětivost ovládání stroje.

Produktivní vrtání otvorů do hliníku

Výrobci automobilů produkují čím dále více dílů z hliníku s cílem snížit hmotnost vozidel i spotřebu paliva. S ohledem na tuto tendenci je proto jasné, že vzniká poptávka po vrtácích použitelných pro výrobu otvorů ve součástkách z hliníkových slitin. Musí být zároveň schopny zajistit vysokou produktivitu, nízké náklady na otvor, dlouhou a konzistentní životnost, vysokou opakovatelnost i bezpečnost procesů.

Od tlakové slévárny až po kompletní výrobu

Outsourcing u sléváren a kováren nabývá na důležitosti. Přesun obrábění od OEM výrobců do sléváren vedl k tomu, že se řada tlakových sléváren přeorientovala na kompletní výrobu. Příkladem je závod Ljunghäll v České republice, který s podporou firmy Grob rozšířil výrobu z tlakového lití na dodávky komplexních dílů pro automobilový průmysl.

Automatizované obrábění zápustek

Díky strategii standardizace a obráběcímu centru C 22 UP Hermle zhospodárnila divize výroby nástrojů a forem ve WMF Group svoji výrobu zápustek a nástrojů a vytvořila tak volné kapacity pro služby externím zákazníkům.

Vřetena svislých CNC soustruhů - Část 1

Je-li řídicí systém mozkem obráběcího stroje, pak vřeteno je jeho srdcem. Japonská výrobní společnost Okuma vytváří tyto dva ústřední orgány svých obráběcích strojů s vynaložením veškerého umu, kterého je schopna a s příslovečnou japonskou pečlivostí. Proto si může dovolit se 100% jistotou prohlásit, že její soustružnická i frézovací vřetena budou pracovat bezchybně po dobu 36 měsíců bez omezení a poskytnou uživatelům tříletou záruku.

Upínací sady HSK s výměnným kroužkem

Pro vysoce přesné a spolehlivé upínání nástrojů se používají upínací sady HSK. V tomto prostředí firma Röhm, která se specializuje na upínací technologie a automatizaci, některé z osvědčených výrobků významně optimalizovala.

Automatizovaná výroba implantátů just-in-time

Pro zakázkovou výrobu vysoce přesných implantátů v časovém limitu 24 hodin vsází švýcarský výrobce a poskytovatel zdravotnických prostředků pro osteosyntézu, firma Medartis, na obráběcí centra a robotické systémy Hermle.

Úspora vedlejších časů

V současné době se firmy v České republice potýkají s nedostatkem pracovníků. Obzvláště citelná je tato situace v oblasti strojírenství, kde jsou na pracovníky kladeny vyšší požadavky na vzdělánV současné době se firmy v České republice potýkají s nedostatkem pracovníků. Obzvláště citelná je tato situace v oblasti strojírenství, kde jsou na pracovníky kladeny vyšší požadavky na vzdělání a praxi v oboru. Nelze ani očekávat, že se situace sama zlepší nebo nás zachrání zahraniční pracovníci. í a praxi v oboru. Nelze ani očekávat, že se situace sama zlepší nebo nás zachrání zahraniční pracovníci.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit