Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nové tvářecí technologie
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nové tvářecí technologie

Válcováním lze vyrobit podélně profilovaný plech

Rozměrné ocelové díly se dají při příznivě ceně vyrábět procesem Tailor Rolled Blanks. Plechy o různých tloušťkách mají potenciál v mnoha průmyslových odvětvích v oblasti cen a hmotnosti. Tloušťka při procesu Tailor Rolled Blanks se podélně mění a dociluje se toho během válcování otevíráním či uzavíráním válcovací vůle. Použití je možné všude tam, kde mohou lehké konstrukce nahradit těžké. Výrobcem svitků je firma Mubea. Změna tloušťky ve směru válcování je možná až o 50 %. Proces má 100% kontrolu. Mubea vyrábí svitky o tloušťce 0,7 až 7 mm o šířkách až 750 mm. Pro jejich výrobu se používají za tepla válcované svitky.

Zdroj: Blech Rohre Profile 2012, č. 3, str. 14, 15.

Flexibilní zpracování svitků

Lisování ze svitků přináší řadu výhod. Firma Dimeco Alipress je schopna na novém lisovacím elektrickém lisovacím automatu lisovat i z tabulí. Použití má pro výlisky pro stavbu budov, nábytek, osvětlení, rozvodné skříně, jejichž délka odpovídá šířce svitku. V porovnání s CNC lisovacími automaty a laserovými stroji jsou časy k založení nebo vyložení svitků extrémně krátké. Zejména se to projevuje u velkosériové výroby, kde může obsluha ošetřovat více linek. Pro komplexní díly vyvinulo Dimeco CAM Tool, který z DXF dat automaticky generuje tabulky pro Simotion řízení. Tato flexibilita umožňuje zpracování různých délek a šířek přímo ze svitku, při vyráběném množství od 1 ks. Instalace elektrického lisovacího automatu v porovnání s hydraulickým je jednodušší a lépe přístupná.

Zdroj: Blech Rohre Profile 2012, č. 3, str. 26, 27.

Servolisy se již etablovaly

V současné době lze investice do nové tvářecí techniky realizovat investicemi do servolisů. Oproti mechanickým lisům se servolisy dají použít zejména v případech použití nových materiálů. Redukcí kontaktních rychlostí v nástroji lze docílit významného zvýšení životnosti nástrojů.

Zdroj: Blech Rohre Profile 2012, č. 3, str. 32 až 35.

Kompletní články, jejichž anotace jsme vám poskytli, získáte kontaktováním příslušného vydavatelství či návštěvou odborné technické knihovny, kde jsou bezesporu vydání Blech Rohre Profile k dispozici. Nebo je naleznete v publikacích České společnosti pro výzkum a zpracování plechů. Více těchto anotací naleznete na

www.mmspektrum.com/tvareni-v-praxi.html.

 

Zpracoval doc. Ing. Jan Šanovec, CSc.

jan.sanovec@fs.cvut.cz

Další články

Výzkum/ vývoj
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: