Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Obrábění, automatizace a konektivita
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Obrábění, automatizace a konektivita

Společnost Makino zveřejnila informace o některých nejnovějších technologiích, které hodlá letos předvést na veletrzích EMO v Hannoveru a na MSV v Brně. Patří k nim pětiosé horizontální obráběcí centrum a500Z, pětiosé vertikální obráběcí centrum L2, drátová řezačka UP6 a hloubička EDAF3 s technologií H.E.A.T.

 V roce svého 80. výročí se společnost Makino zaměřuje na nejmodernější inovativní technologie a nabídku specializovaných řešení pro zákazníky z celé řady průmyslových odvětví. Na veletrhu EMO 2017 v Hannoveru, v hale 12 na stánku B36 s výstavní plochou přesahující 1 200 m2, představí společnost Makino široké spektrum nových technologií od nejnovějších pětiosých a EDM strojů až po nejmodernější řešení v rámci průmyslu 4.0. Na následujícím veletrhu MSV v Brně bude v hale P na stánku 008 vystaveno nové pětiosé horizontální obráběcí centrum a500Z a obráběcí centrum D200Z.

Hlavní témata pro EMO


Hlavní témata, která budou představena v rámci nových technologií na EMO 2017:

  • a500Z – nový standard v pětiosém obrábění;
  • L2-5X – optimální řešení pro velkosériovou výrobu s vyhrazenými specifikacemi pro obrábění oběžných kol a indexované obrábění;
  • vertikální obráběcí centrum V80S – Vývojová koncepce pro nejlepší povrchovou úpravu forem pro vstřikování plastů;
  • UP6 – Funkce řezání závitů za sucha a mokra;
  • EDAF3 H.E.A.T. – čtyřikrát nižší míra opotřebení elektrod díky grafitovým elektrodám;
  • iAssist – autonomní výrobní buňka navržená pro kooperativní pracovní scénář;
  • řešení konektivity prostřednictvím různých otevřených protokolů;
  • monitorování a plná integrace výrobní buňky do systému MES;
  • řešení Makino pro prediktivní údržbu.

Všimněme si blíže alespoň strojů a500Z a L2.

Pětiosé horizontální obráběcí centrum a500Z

Vysoce tuhá konstrukce stroje a nízké setrvačné hmoty modelu a500Z zajišťují stejnou efektivitu tohoto pětiosého horizontálního obráběcího centra, jakou lze běžně očekávat u čtyřosého stroje. Kompaktní odlitek lože, tříbodové uložení a konstrukce s šikmým ložem nabízejí tuhost a vynikající stabilitu. Symetrická šikmá konstrukce, podobná některým strojům řady a1, zajišťuje minimalizaci silové smyčky pro větší účinnost. Díky inovativní technologii společnosti Makino má otočný stůl minimální přesah a vynikající tuhost.


Pětiosé horizontální obráběcí centrum Makino a500Z

 

Model a500Z je vybaven vřetenem Makino HSK-A63 s vysokým krouticím momentem 303 Nm. Špičkoví výrobci se v zakázkové výrobě potýkají s častými výměnami obrobků, krátkými časy přeprogramování a ručním nastavením na stroji. Model a500Z zajišťuje vysokou tuhost díky krátké vzdálenosti mezi otočným bodem osy A a polohou obrobku. Minimalizace výškových rozdílů v místě svarů při indexovém obrábění a schopnost přesouvat těžké obrobky a využít vysokého zrychlení a zpomalení při simultánním pětiosém obrábění dále zkrátí dobu obrábění i prostoje


Unikátní konstrukce pětiosého šikmého stolu společnosti Makino přináší vysokou tuhost a dynamiku

Obráběcí centrum nabízí rozsah v ose X 730 mm, v ose Y 750 mm a v ose Z 700 mm a je určeno pro obrobky o maximální velikosti ø 630 mm x 500 mm s hmotností do 400 kg. Vysokorychlostní automatický výměník palet (APC) stroje a funkce horizontálního zakládání jsou dalšími funkcemi zvyšujícími efektivitu stroje.

Pětiosé vertikální obráběcí centrum L2

Nové pětiosé vertikální obráběcí centrum Makino L2 zajišťuje vysokou přesnost a tuhost na velice kompaktním půdorysu. L2 se dodává ve dvou provedeních určených pro aplikace indexování a obrábění oběžných kol. Obě verze byly zakázkově navrženy pro procesy velkosériové výroby drobných dílů, připravené pro automatizaci. Model L2, jenž spojuje tuhou konstrukci a flexibilní provedení vřetena s ultrakompaktním půdorysem, nabízí vysoce stabilní a spolehlivou platformu stroje pro zcela bezobslužné, nepřetržité zpracování drobných dílů. Malá velikost tohoto stroje znamená, že jej lze efektivně používat v prakticky jakémkoli uspořádání toku obrobků – od ručního přenosu dílů až k automatizované manipulaci s díly v robotických systémech. Stroj vybavený vysoce výkonným vřetenem si dokáže snadno poradit s přesnými úlohami frézování, vrtání a řezání závitů, požadovanými pro různé výrobní části – a jeho rychlost a zrychlení přispějí k mnohonásobnému zkrácení doby výrobních cyklů.


Nové pětiosé vertikální obráběcí centrum Makino L2

 

Pětiosý stroj L2 určený pro indexované obrábění se dodává s vysokorychlostním pětiosým indexovým stolem, přizpůsobeným automatizačním upínačem a pětiosými obráběcími funkcemi. Je určen pro různé materiály a obrobky ve velkosériové výrobě dílů v různých průmyslových odvětvích, jako je automobilová a lékařská technika.

Pětiosý stroj L2 specifikovaný k obrábění oběžných kol je určen pro vysokorychlostní obrábění oběžných kol a vyznačuje se dvěma špičkovými prvky – vysokorychlostním simultánním pětiosým stolem a vřetenem s otáčkami až 25 000 min-1.

Makino
umístění na MSV: pavilon P, stánek 8

A.Muckova@makino.eu

www.makino.eu
 

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: