Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Ovládací prvky s drážkou pro pero
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Ovládací prvky s drážkou pro pero

Snahou výrobců průmyslových součástí je především vývoj kompatibilních prvků, které splňují příslušné normy, vyhovují specifikům provozu, v němž jsou používány a jsou kompatibilní s dalšími sériově vyráběnými komponenty. Klientovi tak vycházejí výrobci vstříc také, co se týče ceny a rychlosti dodávky. Společnost Elesa+Ganter se stejným cílem neustále vyvíjí nové produkty anebo další varianty již zavedených výrobků. Příkladem tohoto trendu je rozšíření řady ovládacích prvků o varianty s drážkou pro pero (dle DIN 6885/1).

S drážkou pro pero jsou nyní k dostání všechny ovládací prvky Elesa+Ganter vyrobené z technopolymeru nebo duroplastu. Při jejich objednávce stačí jednoduše uvést označení „K“. Novinkou v této řadě jsou například ruční kola s paprsky a plnou obručí VRTP-P-SST. Jsou vyrobena z technopolymeru, takže i tento model je k dostání ve verzi s drážkou, a to v obou základních variantách – se sklopnou či otočnou rukojetí. Extrémně odolný materiál v černé matné barvě, certifikovaný v souladu s FDA, a design bez prohlubní, v nichž by se mohly usazovat nečistosti, předurčují tyto prvky do provozů s vysokým hygienickým standardem, jako je potravinářství, farmacie nebo lékařství.


Ruční kola VRTP-P-SST s plnou obručí

Kromě ručních kol zahrnuje řada ovládacích prvků Elesa+Ganter také mnoho variant ručních klik – novinkou jsou zde ruční kliky se sklopnou rukojetí GN 472.5 z kombinace hliníku, plastu a nerezové oceli. Rukojeť ruční kliky GN 472.5 je v pracovní poloze zajištěná v kuželovém sedle. Pro sklopení musí být rukojeť nejprve vytažená z kuželového sedla ven axiálním směrem, a teprve potom se sklopí. Stlačená pružina udržuje rukojeť v obou koncových polohách. Po vytažení se rukojeť opět automaticky zasune zpět. Zákazník si může tento prvek vybrat ve stříbrné barvě s povrchovou texturou SR nebo v černém matném provedení s texturou SW.


Ruční klika se sklopnou rukojetí GN 472.5

Elesa+Ganter

Dagmar Krhůtková

dagmar.krhutkova@trueblue.cz

https://www.elesa-ganter.cz/

 

Další články

Průmyslový design
Materiály konstrukční nekovové
Materiály konstrukční kovové
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: