Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Průmyslová vrata Minirol se vyrábí na míru pro průjezd rozměrných dopravních prostředků
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Průmyslová vrata Minirol se vyrábí na míru pro průjezd rozměrných dopravních prostředků

Náročné provozy by si při svých požadavcích a parametrech nemohly dovolit fungovat pouze s běžnými rolovacími vraty. Na uzavření a zajištění průmyslových, obchodních a dopravních podniků jsou kladena vysoká kritéria – bezpečnost, životnost vrat, odolnost vůči zátěži a odpovídající rozměry pro průjezd velkých nákladních vozidel.

To vše nabízí průmyslová vrata Minirol provozům, jako jsou překladiště, sklady, depa či výrobní haly.

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Dva typy průmyslových vrat

Podle potřeb konkrétního provozu značka Minirol v kategorii průmyslových garážových vrat nabízí dvě varianty.

Rychloběžná fóliová průmyslová vrata

Jsou ideální pro provozy s velmi intenzivní dopravou, a to do exteriéru i interiéru. Speciální variantou jsou vrata do chladírenských a potravinářských provozů s odolností vůči teplotám až -30°C. Bezproblémovému chodu vrat v těchto podmínkách napomáhají topné kabely, které zabraňují námraze. Rychloběžná vrata tvoří vratové křídlo z fólie, které se navíjí na hřídel a je po celé výšce vedeno v zipové vložce vodicí lišty.


Průmyslová lamelová rolovací vrata

Jde o kvalitní, bezpečné a cenově dostupné řešení pro velké prostory s průjezdem rozměrných dopravních prostředků. Tvoří je lamelové křídlo, vodící lišty a konzole s hřídelí, na kterou se křídlo navíjí. Rolovací průmyslová vrata pro komerční využití se skládají z jednostěnných či dvoustěnných lamel, které výrobce válcuje z hliníkového, ocelového plechu, případně z nerezové oceli různých tříd. Lamely mají zpravidla krycí výšku 100 mm, sílu profilu 23 mm a mohou splňovat řadu dalších požadavků. Oba typy vrat lze pohodlně ovládat s pomocí elektrického pohonu.


Průmyslová vrata a jejich technické možnosti

• Vrata s větrnými háky - u vrat nad 6 m šířky zaručuje stabilitu a odolnost vůči extrémním povětrnostním podmínkám

• Těsnící kartáče a lamela - oba prvky se používají pro zvýšení izolačních vlastností vrat, přičemž lamela s pryžovým těsnícím břitem vyplňuje prostor mezi vraty a nadpražím a PVC kluzný profil s kartáčem se používají také do vodicích lišt

• Pojezdová konzola – jako standardní prvek rolovacích vrat Minirol omezuje jejich hlučnost a zvyšuje životnost

• Prosvětlovací lamela – stejně jako u garážových rolovacích vrat lze i u průmyslových použít lamely s okénky sloužící k prosvětlení prostoru

Vrata přesně podle vašich představ

Průmyslová vrata Minirol vyhoví na míru těm nejnáročnějším požadavkům. Výrobce neuvádí na svých stránkách běžný ceník produktů pro koncové zákazníky. Při zájmu o více informací si na www.minirol.cz napište o nabídku zdarma.

Další články

Logistika/ manipulační/ dopravní technika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: