Témata
Reklama

Prvky pro rozvaděče a kryty průmyslových zařízení

Elesa+Ganter představuje další specialitu normovaného prvku, jaká dosud ještě na trhu nebyla, obloukové madlo s integrovanou západkou. Nový prvek se nazývá GN 115.7 a je k dispozici v mnoha variantách.

Blokování dveří plus obloukové madlo – tuto funkci bylo možné dosud realizovat pouze paralelním zabudováním dvou oddělených prvků, Elesa+Ganter nyní nabízí elegantní a zároveň prostorově úsporné kombinované řešení.

Reklama
Reklama

Normovaný prvek

Normovaný prvek GN 115.7 je jednou z těch inovací, které nenápadně přicházejí, ale pro konstrukční praxi přinášejí enormní ulehčení. Všude tam, kde je vedle mechanického zajištění dveří, poklopu nebo údržbového otvoru vyžadováno ještě také stabilní uchopení, tam je nový prvek GN 115.7 na správném místě.

Západka s obloukovým držadlem GN 115.7

Ergonomicky tvarované obloukové madlo z práškově lakovaného tlakového odlitku zinku je usazeno na straně blokování na válcové základně. Tam je umístěna mechanika, která je ovládána buď přes trojhran nebo čtyřhran, přes klíč s dvojitým zubem nebo drážkou. Odpovídající nástrčné klíče nabízí Elesa+Ganter jako GN 119.2, opticky a ergonomicky v jedné výšce s obloukovým prvkem. Na straně obloukového držadla probíhá upevnění prostřednictvím šroubu ze zadní strany.

Mechanika zajišťuje těsné uzavření bez vibrací, přičemž vlastní západka je díky 22 vzdálenostním variantám kompatibilní s rámy od 4 do 50 milimetrů. Náběžné zkosení na západkách usnadňuje uzavření otočením nástrčného klíče o 90 stupňů. Tento rozsah otočení není obvykle přednastaven z výroby, nýbrž je možno jej nasazením malého nástrčného dílu individuálně snadno měnit ve čtyřech polohách po 90 ° – samozřejmě i po montáži. Protože poloha obloukového madla tím zůstává nezávislá na poloze zástrčky, je celý normovaný prvek možné nasadit nezávisle na poloze montáže nebo dorazové straně dveří.

Pant CFMY

Panty pro odnímatelné dveře

V širokém sortimentu průmyslových pantů společnosti Elesa+Ganter je několik řešení, která umožňují vysazení a nasazení dveří na zařízení bez jakýchkoliv nástrojů. Tenké panty v klasickém tvaru ze Super-technopolymeru, jedná se o panty řady CFMY se samomazným plastovým čepem, montovaným pevně na jeden díl pantu.

Pro lehčí aplikace jsou k dispozici další technopolymerové panty pro odnímatelné dveře: CFN (souosý pant) a CFO (přesazený pant). Základní charakteristikou těchto dvou pantů je plastový čep umožňující vyrovnání nesouoostí dveří a rámů.

Pavel Kozel

Elesa+Ganter
Umístění na MSV: pavilon V, stánek 53
www.elesa-ganter.com
info@elesa-ganter.com

Reklama
Firmy
Související články
Víceúčelová linka chemicko-tepelného zpracování

Mnoho kalíren, ať už zakázkových, či vnitropodnikových ocení kompaktní, univerzální a spolehlivé zařízení pro chemicko-tepelné zpracování ocelí v plynné atmosféře, které umožňuje změnu zakázky z jednoho druhu chemicko-tepelného zpracování na jiný během několika minut a které lze na základě požadavků zákazníků rozšířit o další moduly, a tak pružně rozšiřovat nabízenou paletu služeb.

Kompaktní filtrační jednotka pro nejtěžší aplikace

Pro odsávání olejových aerosolů a emulzní mlhoviny v kovoprůmyslu je dnes k dispozici dostatečné množství různých filtračních systémů.

Zvýšení hodnoty díky softwaru

Vybavit se tím správným softwarem se vyplatí, jelikož zvýší produktivitu i zisk společnosti. Tady je důkaz.

Související články
Cesta k budoucímu růstu vede přes investice

Rok 2020 by se dal přejmenovat na Rok černých labutí. Ekonomové k těmto původem australským ptákům přirovnávají události, které nikdo nečeká a které hluboce zasáhnou samotné základy hospodářství. Tak jako to dokázala pandemie nového typu koronaviru. Ze dne na den donutila vlády, aby vypnuly na několik měsíců nejen českou, ale také další klíčové ekonomiky pro české exportéry.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Tradice a perspektivy slévárenství

Slévárenství je jedním z nejstarších výrobních oborů, odlitky velmi úspěšně nahrazují součásti, vyráběné svařováním nebo obráběním z hutních polotovarů. Slévárenství umožňuje vyrobit velmi složité dílce pro nejrůznější odvětví průmyslu. Odlitky jsou využívány také v lékařství (kloubní náhrady, dentální odlitky a podobně), slévárenské postupy jsou využívány ve šperkařství a dalších výtvarných oborech (drobné plastiky, prsteny, náramky, brože, reliéfy, sochy a podobně).

Energetický management v průmyslové praxi

Téma hospodaření s energií je pro představitele průmyslových podniků zajímavé v každé době. O to více v současnosti, kdy cestou k úspěchu na trhu je hledání úspor ve vlastních provozech. Jednou z možností, jak dosáhnout nejen jednorázových, ale zejména dlouhodobých a trvalých cílů v oblasti snižování spotřeby energií, je energetický management.

Ochrana vodicí dráhy

Od června 2013 je firma TAT – pohonová technika, s. r. o., výhradním obchodním zastoupením italské firmy P.E.I., která je výrobcem ochranné vodicí dráhy. Tímto sortimentem se doplňují komponenty pro výrobce strojů – obráběcích, dřevoobráběcích, laserových –, které již firma dodává: ozubené tyče, kuličkové šrouby, přesné převodovky, lineární vedení.

Filtrace vzduchu při obrábění

V redakci se objevila informace o zajímavém projektu, který vznikl na základě dlouhodobější spolupráce mezi firmami Toshulin (známý a významný výrobce svislých soustruhů a svislých obráběcích center) a Wemac (úspěšná, ryze česká firma, působící v oblasti průmyslové filtrace vzduchu v kovoobrábění) a protože obě společnosti souhlasily se zveřejněním většiny technických detailů, rádi se s vámi o ně podělíme.

Elektrické pohony pro výrobce nápojů

Nový koncept elektrických pohonů VLT FlexConcept od firmy Danfoss nabízí dodavatelům i provozovatelům technologií výroby nápojů flexibilitu ve výběru komponent pohonů.

On-line sledování forem

Zásadní otázka sledování nástrojů se dá zjednodušit na boj mezi manažery projektů a mezi výkonnými pracovníky. Zatímco řídicí pracovníci by chtěli maximum informací pokud možno v reálném čase, výkonní pracovníci jsou časově zaneprázdněni samotnou výrobou a přepisování informací do systému je nijak zvlášť neinteresuje, ba naopak zdržuje od jejich hlavní práce.

Bezpečnost u strojů

Firmy Elesa a Ganter představují nepřetržitě nové produkty. Tentokrát jsou zaměřené na bezpečnost u strojů s vysokou provázaností elektronických okruhů a mechanických dílů.

Odsávání aerosolů u velkých otevřených strojů

Často se setkáváme s tvrzením, že je prakticky nemožné efektivně odsávat velké, otevřené stroje a chránit tak jejich obsluhu před negativními účinky rozptýlené chladicí kapaliny - olejového nebo emulzního aerosolu.

Možnosti technologie CNC ohýbání profilů

Technologie CNC ohýbání za studena v sobě skýtá přesně to, co současné požadavky trhu žádají - umožňuje vytvářet poměrně flexibilním způsobem designově zajímavé tvary ve výborné kvalitě za příznivých nákladů.

Vhodný způsob filtrace v kovoprůmyslu

V nabídce různých odborných firem, které se průmyslovou filtrací zabývají, lze často nalézt filtrační systémy s prakticky identickým výkonem (průtokem), ale jejich cena je přitom výrazně odlišná, rozdíl může dělat i násobek ceny.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit