Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Středicí svěrák s rychlovýměnným systémem čelistí
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Středicí svěrák s rychlovýměnným systémem čelistí

Nový středicí svěrák Garant Xtric s rychlovýměnným systémem čelistí zkracuje časy na přípravu při upínání polotovarů i hotových dílů.

Garant Xtric – tak se jmenuje nový středicí svěrák od Hoffmann Group. Svěrák je vybaven novým rychlovýměnným systémem čelistí, který umožňuje pomocí mechanismu zaklapnutí nekomplikovanou a rychlou přestavbu bez použití nástrojů a také přesnost výměny v řádu mikrometrů. Nástavbové čelisti otočné o 180 stupňů zajišťují velký rozsah upínání a vysokou variabilitu při fixaci konstrukčních dílů. Pro upnutí pomocí několika svěráků Garant Xtric lze přesně nastavit střed tak, aby bylo dosaženo nejvyšší přesnosti. Protože maximální upínací síla až 25 kN fakticky působí až na konstrukční díl a nedochází tak ke zdvihu čelistí nebo dílu, je Garant Xtric vhodný jak pro upínání polotovarů, tak i hotových dílů. Předvytlačení konstrukčních dílů není nutné a je tak možná až 50% úspora času na přípravu.


Nový středicí svěrák Garant Xtric s rychlovýměnným systémem čelistí je vhodný pro upínání polotovarů i hotových dílů.

Výměna čelistí systémem „click and clamp“

U nového svěráku Garant Xtric lze nástavbové čelisti vyměnit nebo otočit o 180 stupňů jen několika málo pohyby rukou – a to vše bez jakýchkoliv nástrojů. Nástavbové čelisti se zasunou do rybiny a přes dvě pružinové destičky se zatlačí směrem dolů, až zapadnou na své místo. Matici vřetena rovněž není třeba sundávat a opět ji našroubovávat. S tímto unikátním systémem zaklapnutí „click and clamp“ může Garant Xtric významně přispět ke snížení nákladů na přípravu. Díky svým otočným nástavbovým čelistem nabízí mimořádně široký rozsah upínání od 0 do 144 milimetrů u modelu 80S a od 0 do 194 milimetrů u modelu 80M. Na veletrhu EMO bude uveden na trh další model s šířkou čelisti 125 mm. Všechny modely jsou alternativně k dispozici také s kyvnými čelistmi, které přispívají k významnému zvýšení procesní spolehlivosti.


Nový středicí svěrák Garant Xtric nabízí mimořádně široký rozsah upínání díky nástavbovým čelistem otočným o 180 stupňů.

Upínání dílů a polotovarů

U svěráku Garant Xtric působí upínací síla 25 kN přímo na konstrukční díl. Středicí svěrák je tak vhodný i pro upínání polotovarů. Je-li použita čelist Gripp s tvarem zubů Garant, lze upustit od předvytlačení. Pro zákazníky, kteří již používají systém Lang, jsou k dispozici odpovídající nástavbové čelisti s tvarem zubů System Lang. Nástavbové čelisti jsou dodávány v provedení jak s povlakem, tak i bez povlaku.
Rychlovýměnný systém čelistí „click & clamp“ s mechanismem zaklapnutí umožňuje rychlou výměnu čelistí bez použití nástroje.

Pro upnutí větších obrobků pomocí několika středicích svěráků lze u Garant Xtric nastavit střed upínání s přesností na mikrometry a v případě potřeby posunout na každou stranu až o 0,5 mm – tedy celkem o jeden milimetr. Jediné, co je třeba udělat, je povolit boční šroub, nově nastavit střed pomocí plochého klíče na matice s čelními otvory a poté šroub znovu utáhnout.

Příslušenství

Součástí sortimentu jsou podélné drážky pro přesné vyrovnání na stole stroje, otvory pro polohovací systém Lang a adaptérové desky pro upnutí na systém s nulovým bodem Garant Zero Clamp. Je možná také adaptace na jiné upínací systémy s nulovým bodem.

Nový středicí svěrák Garant Xtric lze objednat prostřednictvím e-shopu Hoffmann Group a také prostřednictvím nového katalogu 2019/2020. Tento i jiné inovativní produkty si můžete prohlédnout na MSV v Brně ve dnech 7.–11. 10. 2019.

Hoffmann Group

D.Sieberova@hoffmann-group.com

www.hoffmann-group.com
 

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: