Témata

Stroj pro dodávky na hotovo

Velká výrobní hala a v ní (převážně) monumentální slévárenské modely pro výrobu strojních zařízení. Tak na první pohled působí prostory společnosti Mosled, sídlící v Českých Budějovicích. Tato soukromá, ryze česká společnost působí na trhu se strojírenskou metalurgií a to již od roku 1995. Bezmála stovka zdejších zaměstnanců má pro svoji práci k dispozici prostory o celkové rozloze zhruba 5 000 m2. Výrobní haly jsou vybaveny moderní technikou, především CNC stroji. Čestné místo mezi nimi zaujímá v současné době i nový stroj Mazak VTC 820/20.

Hana Janišová

Vystudovala Divadelní fakultu AMU. Většinu svého profesního života pracovala jako redaktorka v rozličných periodikách nebo na PR pozicích ve firmách různého zaměření, naposled z oblasti informačních technologií.
Osobně jí jsou blízká nejen témata týkající se techniky a technologií, ale například také z oblasti sociální nebo školství a další.
Pro MM Průmyslové spektrum pracuje od roku 2017. Její stěžejní mimopracovní aktivitou je ochrana zvířat.

Reklama
„Začali jsme hledat stroj, který by skutečně dokázal splnit naše požadavky. Jako ideální se ukázal právě Mazak VTC 820/20,“ shodují se otec a syn Šímové. (Uprostřed Ivan Šedivec)

Firma se již od svého vzniku zabývá výrobou modelů pro slévárny, a to ze všech druhů materiálů a pro všechny způsoby lití do písku, v požadovaném počtu i sériovosti, od dřeva přes plasty až po kovové modely z oceli. Konkrétní materiál je volen právě s ohledem na tuto specifikaci.

„Naším cílem je dodávat zákazníkům odlitky již kompletně obrobené včetně nátěru neboli ‚na hotovo’,“ říká Ing. Pavel Šíma, syn zakladatele firmy a jednatel společnosti.

„To znamená, že vlastně naši lidé dělají vše – od konstrukce přes výrobu modelu až po výrobu odlitku, včetně opracování a přesné rozměrové kontroly. Tak to děláme od roku 2006, kdy jsme se přestěhovali do těchto nových prostor,“ doplňuje syna Pavel Šíma starší, jednatel firmy. „Před tím jsme obrábění zajišťovali pouze formou kooperace, ale posledních zhruba 14 let disponujeme vlastní strojírnou, takže můžeme dodávat skutečně na klíč.“

Reklama
Reklama
Konstruktér výrobek nakreslí ve 3D a modelář si to může prohlížet v počítači v zobrazení, v jakém potřebuje.

Vybrat nejlepší lidi

Jaká je vlastně historie společnosti Mosled?

„Já jsem vyučeným modelářem,“ vzpomíná Pavel Šíma. „Pak jsem se postupně vypracoval až na vedoucího výroby ve strojírně, bývalé slévárny Škoda České Budějovice. Následně přišla privatizace, a protože jsem nesouhlasil se směrem, kterým se pak firma začala ubírat, řekl jsem si, že se uživím sám. Začal jsem v roce 1996 s jedním důchodcem a dvěma vyučenci. A na podzim téhož roku jsme už dodávali modely do Švýcarska.“

Firma rychle rostla, během roku již měla osm zaměstnanců, během dalšího 16 a v roce 2005 už bylo lidí 50. Práce obecně tehdy bylo víc a víc, a naopak začal být nedostatek lidí, současně řada firem začala kolabovat, včetně některých velkých zavedených výrobních firem. Ty se ve snaze o záchranu v mnoha případech začaly zbavovat modeláren a jejich zaměstnanci byli náhle k dispozici.

„Tak jsme měli najednou možnost vybrat si ty nejlepší lidi, přičemž práce bylo hodně a díky dostatku lidí bylo možné ji kvalitně realizovat. Postupem času pak od zákazníků začaly přicházet i požadavky na dodávky kompletně opracovaných odlitků.“

Aby bylo možné přání zákazníků vyhovět, začalo vedení firmy neprodleně shánět vhodné stroje a také další pracovníky pro jejich obsluhu. Přestože Mosled spolupracuje s místní Střední průmyslovou školou strojní i s odborným učilištěm, a o šikovné mladé lidi tedy obecně nemá nouzi, objevilo se jiné úskalí.

„Problém je s oborem modeláře, protože ten obor se už neučí,“ říká jednatel Pavel Šíma. „Dříve se dělalo jen podle výkresu a ti lidé museli mít absolutní představivost, aby si představili řez, půdorys, nárys, bokorys a v tom různé řezy, a museli si to také umět srovnat v hlavě. Dneska je to jednodušší, protože konstruktér výrobek nakreslí ve 3D a modelář si to může prohlížet v počítači v zobrazení, v jakém potřebuje. Také dříve se složité modely dělaly třeba tři nebo čtyři měsíce, zatímco dnes v polovičním čase. V poslední době už díky tomu dokážeme realizovat veliké zakázky v krátkém čase a naše modelárna patří svou kvalitou a spolehlivostí ke špičce v Evropě.“

Nicméně obecně v ČR je podle jeho slov patrný silný odliv slévárenského průmyslu, který je základem strojírenské výroby, což samozřejmě negativně postihuje i modelárny. Pokud se však Pavla Šímy zeptáte, zda je podle něj na vině také situace kolem covidu-19, uslyšíte, že podle něj jde především o snahu vyvést z Evropy na východ ekologicky škodlivé provozy. Bohužel, dopad podle jeho slov, může být paradoxně negativní právě pro Evropu a její ekonomiku.

Díky dobrým vztahům se zákazníky však Firma Mosled dosud krizi ustála.

„Žádné lidi jsme nepropustili,“ říká Pavel Šíma mladší. „Držíme si je nejen proto, že jsou to na slovo vzatí odborníci a nehodláme o ně přijít, ale i proto, že jsme nyní dostali šanci se podílet na zakázkách pro jednu velkou výrobní firmu z oblasti dopravy.“

Mosled se podílí na zakázkách pro velkou výrobní firmu z oblasti dopravy. Produkty dodává opracované „na hotovo“.

Jak získat toho pravého

Postupně však Mosled chtěl nabídnout oproti původnímu sortimentu produktů něco navíc, aby získal další zákazníky – opracovat produkt „na hotovo“, tedy kompletně.

„Měli jsme různé stroje, které to uměly, ale efektivita nebyla stále taková, jakou bychom potřebovali," říká Pavel Šíma. „Začali jsme tedy hledat stroj, který by to skutečně dokázal. Jako ideální k splnění našich požadavků se ukázal právě Mazak VTC 820/20.“

Bezmála stovka zdejších zaměstnanců má k dispozici prostory o celkové rozloze zhruba 5 000 m2. Výrobní haly jsou vybaveny moderní technikou, především CNC stroji.


„Stroje z řady VTC (Vertical Travelling Column) dodáváme svým zákazníkům takzvaně ‚šité na míru’,“ říká Ivan Šedivec, obchodní zástupce společnosti Mazak. „Je možné je vybavit širokou škálou příslušenství od volby otáček vřetene, počtu nástrojů v zásobníku, automatických sond pro měření obrobků nebo nástrojů, chlazení – vodou/vzduchem – vnější/vnitřní – vysokotlaké chlazení 70 bar přes dopravníky třísek až po SW opce zvyšující efektivitu obrábění. Technologické možnosti strojů můžeme rozšířit použitím různých velikostí otočných stolů a za pomoci osy B (naklápění vřetena) dosáhneme na stroji souvislého pětiosého obrábění.“

Specialitou Mosledu jsou obrovské součásti strojního vybavení, například turbín.

Podle jeho slov jsou stroje VTC v neposlední řadě oblíbené pro svoji flexibilitu, kdy lze využívat celý pracovní prostor (v případě stroje VTC800/30 jsou to 3 000 mm v ose X) nebo pracovní prostor rozdělit jednoduchou montáží tzv. oddělovací přepážky na dva samostatné, plně zakrytované pracovní prostory pro opracování menších dílců. V té chvíli stroj v jedné části obrábí a v překrytém čase lze v druhé části stroje připravovat další kusy.

„A nesmíme zapomenout na řídicí systém strojů Mazak, Mazatrol Smooth. Tento nejnovější řídicí systém vyniká především snadnou obsluhou, pokročilým systémem dílenského programování a obsahuje velké množství ‚asistentů’ pro rychlou tvorbu programů a efektivní využití stroje,“ dodává Ivan Šedivec.

A jak vidí vedení firmy Mosled blízkou budoucnost? Otec i syn Šímovi se v tomto ohledu zcela shodují: „Chceme se nadále věnovat oboru, který opravdu umíme, a fakt, že i v současné těžké době se nám daří získávat zákazníky, napovídá, že se nám to podaří.“

Zdejší lidé dělají vše – od konstrukce přes výrobu modelu až po výrobu odlitku, včetně opracování a přesné rozměrové kontroly.
Reklama
Související články
Technologie pro mistry horkého tváření

Zavítáte-li do části města Olomouc s názvem Bystrovany, bezpochyby vás zaujme architektonicky velmi čistá budova, součástí jejíž fasády je velké plastické červené logo Weba. Když pak vejdete dovnitř, ohromí vás výrobní hala monumentálních rozměrů s množstvím sofistikovaných strojů různých značek – zejména pak značky Mazak. Od loňského roku mezi nimi můžete spatřit i automatickou obráběcí linku se dvěma stroji Mazak Variaxis 1050.

Mouka pro dvě miliardy lidí

Dovolíme si dát vám hádanku – co mají společného čokoláda, cereálie, housky a pivo? Hned však odpovíme: to vše a mnoho dalšího bylo vyrobeno díky produktům společnosti Bühler CZ se sídlem v Žamberku. Zde se vyrábějí (nejen) vysoce sofistikované komponenty do strojů na výrobu potravin, například do třídiček zrn nebo obřích mlýnů. Místní vskutku neuvěřitelný strojový park obsahuje především nejmodernější obráběcí stroje značky Mazak. V dubnu 2020 zde bylo spuštěno i nejnovější obráběcí centrum HCN-8800 se systémem Palletech, které firmě zajistilo nebývalou míru automatizace a umožnilo plnění přání zákazníků v rekordním čase i kvalitě.

Na zemi i ve vesmíru

Tisíce metrů čtverečních, bezmála 200 zaměstnanců a roční obrat 250 milionů Kč. Tak v kostce vypadají čísla výhradně české, soukromé společnosti Startech. Její výrobní haly a další prostory najdeme ve dvou obcích poblíž Brna – v Říčanech a Rosicích. Společnost se mimo jiné zabývá přesným obráběním prakticky všech myslitelných materiálů pomocí nejmodernějších CNC technologií. To logicky znamená, že v rámci zdejšího – vskutku úctyhodného – strojního parku hrají hlavní roli stroje značky Mazak.

Související články
Novinka pro řezání trubek a profilů malých průměrů

Společnost Yamazaki Mazak představuje nové 3D laserové obráběcí centrum navržené speciálně pro vysokorychlostní řezání trubek a profilů malých průměrů ve velkých sériích.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Stroje pro bezkonkurenční produktivitu

Nejnovější horizontální obráběcí centrum HCN-5000 od společnosti Yamazaki Mazak je vybaveno vysokokapacitním automatizačním systémem MPP500, jenž je navržen tak, aby nabízel bezobslužný noční provoz, nejvyšší produktivitu a snadnou obsluhu.

Porodnice dokonalých strojů

Gosheim. Malebné horské městečko v srdci německého regionu Bádensko-Württembersko. Na jeho okraji dominuje komplex moderních, technologicky dokonale vybavených budov strojírenské společnosti Hermle. Dnes zde panuje ještě čilejší ruch než obvykle, protože v prostorách firmy, jako již tradičně v dubnu, právě probíhá každoroční akce „Open House“.

Česká zbrojovka se světovým zvukem

Pistole ČZ-75 je druhou nejkopírovanější krátkou zbraní na světě, v zámoří se na zbraně z České zbrojovky Uherský Brod stojí fronty. Čeští zbrojaři mají trefu. Neodolali jsme a přijali pozvání do 20hektarové zbrojovky na pomezí Valašska a Slovácka.

Obrobek, tříska, briketa

Každá obrobna zná ten pohled na kontejnery zaolejovaných třísek, které často zabírají místo, na jejich transport vycházejí relativně vysoké náklady, a ještě mohou řeznými kapalinami znečistit okolí. Třísky z obrábění kovů jsou však cennou surovinou pro výrobu nových polotovarů. Jejich recyklace je proto velmi perspektivní.

Soumrak strojírenských bohů

Až do nedávné doby, dalo by se říci před covidem, bylo jednání některých tradičních firem vyrábějících obráběcí stroje bez pokory, a někdy hraničilo až s arogancí. Jednání bez úcty nejen vůči zákazníkům (což zní přímo drze), ale také vůči partnerům dodávajícím subdodávky, vysokým školám a také spolupracujícím partnerům. Mají za sebou přeci tradici desítek let, kdo jim bude co radit, jak mají jednat a dělat. Nikdo přeci. A nyní? Padla kosa na kámen a otupila se, možná se i pokřivilo ostří.

Virtuálně na veletrh

Svět se nám doslova před očima přelévá do online prostoru. To, že se na internet přesune mnoho služeb a komodit bylo jasné už od rozšíření a zvýšení dostupnosti internetu široké veřejnosti. Letošní pandemická situace však tento přerod ještě více umocnila. Ostatně i v průmyslu nás již několik posledních let doprovázejí hesla jako Internet věcí, digitalizace, big data, cloud apod. Oblíbené semináře a konference dostaly virtuální podobu a koncem listopadu si také 17 vystavovatelů a okolo 300 návštěvníků vyzkoušelo první virtuální odborné B2B setkání s názvem Výroba forem 2020.

RCMT - 20 let ve výzkumu obráběcích strojů

Před 20 lety se začaly psát dějiny novodobé tuzemské výzkumné základny strojírenské výrobní techniky. Tento příspěvek nahlíží na klíčové milníky na jeho cestě očima aktérů, kteří stáli a stojí po jeho boku. Vydejme se společně na cestu, která formovala dnešní podobu Výzkumného centra pro strojírenskou výrobní techniku a technologii RCMT (Research Center of Manufacturing Technology) při FS ČVUT v Praze.

Od konstrukce strojů po parkovací věže

Mezi starší generací strojařů pravděpodobně není nikoho, kdo by neznal původem škodováka Josefa Bernarda z Jičína. Tento strojírenský nadšenec příští rok oslaví své sedmdesátiny. Před třiceti lety po odchodu z místního Agrostroje položil základy společnosti Vapos, která dává perspektivní práci patnácti desítkám lidí z Jičína a blízkého okolí.

Stroje a technologie: letět ještě výš

Okolo nás pole, před námi malá obecní silnice a nápis „Business Park Holzhausen“. Nic nenaznačuje, že v tomto malém městě poblíž letiště v Linci za okamžik objevíme obrovský technologický potenciál. Společnost Peak Technology byla založena v roce 2007 Dieterem Grebnerem. Zaměřuje se na dodávky komplexních ultralehkých kompozitů na bázi karbonových vláken pro Formuli 1 či letecký průmysl.

Zaměřeno na povrch

Vývoj výrobních technologií a metod ověřování jejich kvality si vynucuje plynulé zdokonalování způsobů kontroly jakosti výrobků. Společnost Taylor Hobson, přední výrobce metrologických prostředků, rozšířila řadu svých měřících přístrojů pro měření a hodnocení textury, tvaru a kontury povrchu.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit