Témata

Stroj pro dodávky na hotovo

Velká výrobní hala a v ní (převážně) monumentální slévárenské modely pro výrobu strojních zařízení. Tak na první pohled působí prostory společnosti Mosled, sídlící v Českých Budějovicích. Tato soukromá, ryze česká společnost působí na trhu se strojírenskou metalurgií a to již od roku 1995. Bezmála stovka zdejších zaměstnanců má pro svoji práci k dispozici prostory o celkové rozloze zhruba 5 000 m2. Výrobní haly jsou vybaveny moderní technikou, především CNC stroji. Čestné místo mezi nimi zaujímá v současné době i nový stroj Mazak VTC 820/20.

Hana Janišová

Vystudovala Divadelní fakultu AMU. Většinu svého profesního života pracovala jako redaktorka v rozličných periodikách nebo na PR pozicích ve firmách různého zaměření, naposled z oblasti informačních technologií.
Osobně jí jsou blízká nejen témata týkající se techniky a technologií, ale například také z oblasti sociální nebo školství a další.
Pro MM Průmyslové spektrum pracuje od roku 2017. Její stěžejní mimopracovní aktivitou je ochrana zvířat.

„Začali jsme hledat stroj, který by skutečně dokázal splnit naše požadavky. Jako ideální se ukázal právě Mazak VTC 820/20,“ shodují se otec a syn Šímové. (Uprostřed Ivan Šedivec)

Firma se již od svého vzniku zabývá výrobou modelů pro slévárny, a to ze všech druhů materiálů a pro všechny způsoby lití do písku, v požadovaném počtu i sériovosti, od dřeva přes plasty až po kovové modely z oceli. Konkrétní materiál je volen právě s ohledem na tuto specifikaci.

„Naším cílem je dodávat zákazníkům odlitky již kompletně obrobené včetně nátěru neboli ‚na hotovo’,“ říká Ing. Pavel Šíma, syn zakladatele firmy a jednatel společnosti.

„To znamená, že vlastně naši lidé dělají vše – od konstrukce přes výrobu modelu až po výrobu odlitku, včetně opracování a přesné rozměrové kontroly. Tak to děláme od roku 2006, kdy jsme se přestěhovali do těchto nových prostor,“ doplňuje syna Pavel Šíma starší, jednatel firmy. „Před tím jsme obrábění zajišťovali pouze formou kooperace, ale posledních zhruba 14 let disponujeme vlastní strojírnou, takže můžeme dodávat skutečně na klíč.“

Konstruktér výrobek nakreslí ve 3D a modelář si to může prohlížet v počítači v zobrazení, v jakém potřebuje.

Vybrat nejlepší lidi

Jaká je vlastně historie společnosti Mosled?

„Já jsem vyučeným modelářem,“ vzpomíná Pavel Šíma. „Pak jsem se postupně vypracoval až na vedoucího výroby ve strojírně, bývalé slévárny Škoda České Budějovice. Následně přišla privatizace, a protože jsem nesouhlasil se směrem, kterým se pak firma začala ubírat, řekl jsem si, že se uživím sám. Začal jsem v roce 1996 s jedním důchodcem a dvěma vyučenci. A na podzim téhož roku jsme už dodávali modely do Švýcarska.“

Firma rychle rostla, během roku již měla osm zaměstnanců, během dalšího 16 a v roce 2005 už bylo lidí 50. Práce obecně tehdy bylo víc a víc, a naopak začal být nedostatek lidí, současně řada firem začala kolabovat, včetně některých velkých zavedených výrobních firem. Ty se ve snaze o záchranu v mnoha případech začaly zbavovat modeláren a jejich zaměstnanci byli náhle k dispozici.

„Tak jsme měli najednou možnost vybrat si ty nejlepší lidi, přičemž práce bylo hodně a díky dostatku lidí bylo možné ji kvalitně realizovat. Postupem času pak od zákazníků začaly přicházet i požadavky na dodávky kompletně opracovaných odlitků.“

Aby bylo možné přání zákazníků vyhovět, začalo vedení firmy neprodleně shánět vhodné stroje a také další pracovníky pro jejich obsluhu. Přestože Mosled spolupracuje s místní Střední průmyslovou školou strojní i s odborným učilištěm, a o šikovné mladé lidi tedy obecně nemá nouzi, objevilo se jiné úskalí.

„Problém je s oborem modeláře, protože ten obor se už neučí,“ říká jednatel Pavel Šíma. „Dříve se dělalo jen podle výkresu a ti lidé museli mít absolutní představivost, aby si představili řez, půdorys, nárys, bokorys a v tom různé řezy, a museli si to také umět srovnat v hlavě. Dneska je to jednodušší, protože konstruktér výrobek nakreslí ve 3D a modelář si to může prohlížet v počítači v zobrazení, v jakém potřebuje. Také dříve se složité modely dělaly třeba tři nebo čtyři měsíce, zatímco dnes v polovičním čase. V poslední době už díky tomu dokážeme realizovat veliké zakázky v krátkém čase a naše modelárna patří svou kvalitou a spolehlivostí ke špičce v Evropě.“

Nicméně obecně v ČR je podle jeho slov patrný silný odliv slévárenského průmyslu, který je základem strojírenské výroby, což samozřejmě negativně postihuje i modelárny. Pokud se však Pavla Šímy zeptáte, zda je podle něj na vině také situace kolem covidu-19, uslyšíte, že podle něj jde především o snahu vyvést z Evropy na východ ekologicky škodlivé provozy. Bohužel, dopad podle jeho slov, může být paradoxně negativní právě pro Evropu a její ekonomiku.

Díky dobrým vztahům se zákazníky však Firma Mosled dosud krizi ustála.

„Žádné lidi jsme nepropustili,“ říká Pavel Šíma mladší. „Držíme si je nejen proto, že jsou to na slovo vzatí odborníci a nehodláme o ně přijít, ale i proto, že jsme nyní dostali šanci se podílet na zakázkách pro jednu velkou výrobní firmu z oblasti dopravy.“

Mosled se podílí na zakázkách pro velkou výrobní firmu z oblasti dopravy. Produkty dodává opracované „na hotovo“.

Jak získat toho pravého

Postupně však Mosled chtěl nabídnout oproti původnímu sortimentu produktů něco navíc, aby získal další zákazníky – opracovat produkt „na hotovo“, tedy kompletně.

„Měli jsme různé stroje, které to uměly, ale efektivita nebyla stále taková, jakou bychom potřebovali," říká Pavel Šíma. „Začali jsme tedy hledat stroj, který by to skutečně dokázal. Jako ideální k splnění našich požadavků se ukázal právě Mazak VTC 820/20.“

Bezmála stovka zdejších zaměstnanců má k dispozici prostory o celkové rozloze zhruba 5 000 m2. Výrobní haly jsou vybaveny moderní technikou, především CNC stroji.


„Stroje z řady VTC (Vertical Travelling Column) dodáváme svým zákazníkům takzvaně ‚šité na míru’,“ říká Ivan Šedivec, obchodní zástupce společnosti Mazak. „Je možné je vybavit širokou škálou příslušenství od volby otáček vřetene, počtu nástrojů v zásobníku, automatických sond pro měření obrobků nebo nástrojů, chlazení – vodou/vzduchem – vnější/vnitřní – vysokotlaké chlazení 70 bar přes dopravníky třísek až po SW opce zvyšující efektivitu obrábění. Technologické možnosti strojů můžeme rozšířit použitím různých velikostí otočných stolů a za pomoci osy B (naklápění vřetena) dosáhneme na stroji souvislého pětiosého obrábění.“

Specialitou Mosledu jsou obrovské součásti strojního vybavení, například turbín.

Podle jeho slov jsou stroje VTC v neposlední řadě oblíbené pro svoji flexibilitu, kdy lze využívat celý pracovní prostor (v případě stroje VTC800/30 jsou to 3 000 mm v ose X) nebo pracovní prostor rozdělit jednoduchou montáží tzv. oddělovací přepážky na dva samostatné, plně zakrytované pracovní prostory pro opracování menších dílců. V té chvíli stroj v jedné části obrábí a v překrytém čase lze v druhé části stroje připravovat další kusy.

„A nesmíme zapomenout na řídicí systém strojů Mazak, Mazatrol Smooth. Tento nejnovější řídicí systém vyniká především snadnou obsluhou, pokročilým systémem dílenského programování a obsahuje velké množství ‚asistentů’ pro rychlou tvorbu programů a efektivní využití stroje,“ dodává Ivan Šedivec.

A jak vidí vedení firmy Mosled blízkou budoucnost? Otec i syn Šímovi se v tomto ohledu zcela shodují: „Chceme se nadále věnovat oboru, který opravdu umíme, a fakt, že i v současné těžké době se nám daří získávat zákazníky, napovídá, že se nám to podaří.“

Zdejší lidé dělají vše – od konstrukce přes výrobu modelu až po výrobu odlitku, včetně opracování a přesné rozměrové kontroly.
Související články
MM Podcast: Každé vítězství má svůj příběh

Olga Girstlová byla v 90. letech nepřehlédnutelnou součástí vznikajícího podnikatelského prostředí tehdejšího Československa. Společně se svým otcem a manželem založili v květnu 1990 společnost GiTy. Vsadili na komoditu s obrovským potenciálem technologického růstu. Po 15 letech manželé Girstlovi však dospěli k rozhodnutí společnost prodat a dále se věnovat jiným komoditám, jako například ekologickému stavitelství. 

CIMT 2021 plně prezenční

Zatímco je celý svět paralyzovaný restrikcemi proti šíření koronaviru covid-19, v Pekingu byl dnes zahájený veletrh obráběcích a tvářecích strojů China International Machine Tool Show CIMT 2021 v plné prezenční formě a téměř shodného rozsahu, jako ročníky předešlé. Ve stejný den a po celý týden, jako Hannover Messe Digital Edition – průmyslový veletrh v plně digitální platformě.

Hannover Messe 2021

Inovace, vytváření sítí a sdílení zkušeností ve věku průmyslové transformace – to jsou klíčová motta, která představují letošní ročník digitálního Hannover Messe, na kterém více než 1 800 vystavovatelů představí svá řešení pro výrobu a energetické systémy budoucnosti. Od umělé inteligence po robotiku, od ochrany klimatu po vodík. Nejdůležitější světový průmyslový veletrh plní svoji roli jako inovační a síťová platforma a vytváří uprostřed koronové pandemie globální platformu pro výměnu zkušeností v době průmyslové transformace.

Související články
MM Podcast: Glosa - God Save the Queen

V naivní představě ekonomického perpetuum mobile zaměstnáváme v poměru k reálné ekonomice nejvyšší počet lidí ve státní a veřejné správě v rámci nejrozvinutějších zemí OECD. Rakovinotvorný rozbujelý a nevýkonný úřednický aparát, vědomě bojkotující vznik e-státu, dokonale paralyzuje správu věcí veřejných. A jeho solidarita s aktuálně zdecimovaným privátním sektorem? Home office na 100 % mzdy, její valorizace, statisícové odměny na MF za ušetřené miliardy (…). 

Související články
V hlavní roli strojař

Fakulta strojní VŠB-TUO se pro letošní rok v rámci náborové kampaně vrací k úspěšné sérii V hlavní roli strojař. Kampaň komunikuje myšlenku, že strojaři jsou hvězdy hrající hlavní roli v moderním světě. Jejím cílem je zlepšit vnímání oboru strojírenství, posílit brand fakulty, a samozřejmě také nalákat uchazeče ke studiu strojařiny.

Chytrá kombinace systémů

Vývoj obráběcích technologií v minulém století nabral na obrátkách. Dnes jsme tuto technologii dotáhli téměř k dokonalosti – jsme schopni vyrobit předměty libovolných tvarů v přesnostech na tisíciny milimetru. Dalo by se říct, že pro zlepšení zde už příliš prostoru nezbývá, přesto nás přední výrobci obráběcích strojů a nástrojů pravidelně přesvědčují o opaku. Progresivní a inovativní přístup společnosti Ceratizit je toho jen dalším důkazem. Nedávno na trh uvedla přesnou vyvrtávací hlavu Komflex z produktové řady Komet, která umožňuje automatickou korekci průměru v případě vyvrtávání přesných otvorů. Jak to nástroj dokáže, upřesňuje v následujícím rozhovoru technický ředitel společnosti Ceratizit Česká republika Ing. Jan Gryč.

MSV ve znamení materiálů i technologií

Všichni, kdo máme něco společného se strojírenstvím, pevně věříme, že se v letošním roce opět otevřou brány brněnského výstaviště pro Mekku strojařů z celého světa – Mezinárodní strojírenský veletrh. Na MSV se letos, mimo lidi z dalších oborů, setkají i výrobci plastů a též špičkových zařízení pro plastikářskou výrobu. Na naše otázky odpovídají Pavel Tuláček, jednatel společnosti Gorilla Machines, a David Svoboda, jednatel Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery Česko.

Aditivně s nadzvukovou rychlostí

Společnost Hermle je známá především pro svá přesná pětiosá obráběcí centra a nadstandardní servis. Už málokdo ví, že vyvinula také stroj pro aditivní výrobu kovových dílů. Přestože je i tato technologie založena na postupném vrstvení kovového prášku na součást, nedochází zde ke spékání prášku laserovým paprskem, ale kovový prášek je tryskou doslova nastřelován na díl nadzvukovou rychlostí. Na detaily jsme se zeptali technického zástupce společnosti Hermle Pavla Němečka.

Názorové fórum odborníků

Respondenty jsme požádali o jejich názor na podobu budoucích technologií. Současná situace přinesla mnoho omezení, mezi jinými postihla také dodavatelské řetězce, znemožnila včasné dodávky do výrobních podniků a přinesla vyšší nároky na bezpečnost zaměstnanců. Jaké nové technologie podle vás mají v současné situaci největší potenciál se prosadit?

Svařování mědi pomocí vláknového laseru

Rychlý rozvoj v oblasti elektromobility vede ke zvýšení poptávky po svařování mědi. To, co ji činí pro danou aplikaci ideální (tj. vysoká elektrická a tepelná vodivost), ji zároveň činí obtížně svařitelnou konvenčními vláknovými lasery. Díky vyšší efektivitě, zhruba dvojnásobné, někteří výrobci zkoušejí používat zelené pevnolátkové lasery. Výsledkem je stabilnější a méně citlivý proces, než jaký byl možný u standardních vláknových laserů.

Procesně stabilní zpracování recyklátů

Do roku 2025 si Evropská unie klade za cíl ročně více než zdvojnásobit používání recyklátů při výrobě plastových výrobků [1, 2]. K dosažení tohoto cíle jsou kromě závazku firem působících na trhu a vyšší kapacity při zpracování plastového odpadu zapotřebí především nové technologie zpracování. Recykláty je nutné používat v daleko větší míře a v ještě vyšších poměrech. S novými procesy vstřikování na jedné straně a inteligentní podporou na straně druhé sleduje výrobce vstřikovacích strojů Engel různé a často velmi slibné přístupy. Výroba boxů a kontejnerů ukazuje na velký potenciál.

Uplatnění kovového 3D tisku

Společnost Misan z Lysé nad Labem se aditivními technologiemi kovových dílů zabývá a tato zařízení v České republice distribuuje už osm let. Dalo by se říct, že je jedním z průkopníků s těmito technologiemi na českém trhu. Z toho pochopitelně vyplývají také její bohaté zkušenosti s touto relativně mladou výrobní disciplínou. Na otázky, kde tyto technologie nacházejí uplatnění a v jakých oblastech mohou vyniknout, jsme se ptali aplikačního inženýra pro kovové aditivní technologie Jana Hudce.

Aditivní výroba velkých dílů

Porto patří k největší průmyslové oblasti Portugalska. Od roku 1956 zde sídlí přední světový výrobce strojů technologie tváření – společnost Adira.

Fórum výrobních průmyslníků

Jaké zásadní problémy vám současná doba přináší do chodu firmy, jak se je snažíte řešit a s jakým výsledkem?

Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členy naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit