Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Unikátní upínací systém multifunkční rovinné frézy
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Unikátní upínací systém multifunkční rovinné frézy

DoTriple-Mill je nový produkt společnosti Tungaloy pro rovinné frézování s inovovaným rybinovým upínacím systémem, který svou konstrukcí brání uvolnění destičky a velké střižné síle působící na šroubky během těžkého frézování. V porovnání s předchozí generací fréz a upínáním destiček šroubky zajišťuje DoTriple-Mill stabilní obráběcí proces a vyšší životnost nástroje.

Velkou zajímavostí tohoto nástroje je propracovanost lůžek, která umožňují upnout tři typy destiček do stejného tělesa frézy – SNGU, ONGU a RNGU –, a to nejen v broušené, ale i lisované variantě. DoTriple-Mill tak dokáže pokrýt více frézovacích aplikací, než je zvykem u běžných rovinných fréz.

Různé typy destiček v jednom tělese

Destičky typu SNGU jsou z výše uvedených typů nejuniverzálnější. Jedná se o čtvercovou destičku s osmi řeznými hranami a hloubkou řezu až 6,5 mm. Geometrie řezné hrany vytváří soudkovité třísky dokonce i při velké hloubce řezu s jejich následným vynikajícím odvodem z místa řezu. Geometrie je zejména vhodná pro korozivzdorné oceli s vysokým obsahem niklu a chromu. Typ ONGU je ekonomická destička pro rovinné frézování se šestnácti řeznými hranami a geometrií pro hladký řez až do maximální hloubky řezu 3,3 mm. Typ RNGU je pak silná kruhová destička s osmi řeznými hranami vhodná pro hloubky řezu až do 6 mm. Tato destička je nejen spolehlivá při hrubování abrazivních materiálů, ale je vhodná také pro obrábění vysokým posuvem při malé hloubce řezu a tím pokrývá široké spektrum aplikací. Sortiment destiček SNGU a ONGU je dále doplněn o wiper geometrie pro přesné dokončování s vynikajícími výsledky kvality obrobeného povrchu.

Nástrčný typ tělesa je dostupný se standardní roztečí zubů, i ve vícezubém provedení, a na trh je dodáván v rozsahu průměrů D50 až D160 mm. Karbidové materiály destiček produktu DoTriple-Mill jsou k dispozici ve čtyřech provedeních: AH3135 pro obrábění oceli a korozivzdorné oceli se zvýšenou odolností proti křehkému lomu a dále pak v materiálu AH120 pro obrábění litiny s vysokou odolností proti otěru. Nově jsou připraveny destičky také v provedení s CVD povlakem T1215 pro obrábění litiny nebo T3225 pro obrábění oceli a korozivzdorné oceli.

 

 

 

 Nástroje DoTriple-Mill s bohatou nabídkou destiček reagují na mnoho různých požadavků a pomáhají tak vylepšit efektivitu a hospodárnost výroby.

 


Rozšíření řady ISO-EcoTurn o nové ekonomické destičky

Tungaloy posiluje zavedenou ekonomickou řadu nástrojů ISO-EcoTurn – systém nástrojů a destiček s výborným poměrem ceny a výkonu pro soustružení – a přidává do ní nová tělesa a destičky typu VNMG.

Soustružnické destičky řady ISO-EcoTurn jsou maximálně hospodárné díky jejich menší velikosti. Zachováním geometrie utvařečů a tloušťky destiček, jež je běžná u standardních ISO destiček, mají tyto destičky stejný řezný výkon při hloubce řezu až do 3 mm. V běžné praxi se lze setkat s konkurenčními ekonomickými destičkami, které jsou však zmenšené včetně jejich tloušťky, což často působí problémy s jejich výkonem. Destičky ISO-EcoTurn se standardní tloušťkou jsou proto ideálním ekonomickým nástrojem se zachováním odolnosti proti lomu.

Díky redukci karbidového materiálu tak bylo možné snížit výrobní náklady bez negativního dopadu na výkonnost destiček.
 

I přes menší velikost destiček řady ISO-EcoTurn je zachován řezný výkon při hloubce řezu až do 3 mm.

 

Vhodné také pro vnitřní soustružení

Destička VNMG1204 nepřináší pouze lepší hospodárnost díky zmenšené velikosti, ale také umožňuje použít nástroje pro vnitřní soustružení již od průměru 32 mm, zatímco běžná destička VNMG1604 umožňuje vnitřní soustružení až od průměru 37 mm.

Destičky jsou dodávány v karbidu řady T9100 s CVD povlakem pro soustružení oceli, T6100 a AH600 pro soustružení korozivzdorných ocelí a dále také v cermetových provedeních NS9530 a GT9530. Geometrie utvařečů, jež jsou zde na výběr, zahrnují utvařeče TSF pro dokončování oceli, TM pro střední obrábění oceli, SS pro dokončování korozivzdorné oceli či SM utvařeč pro střední obrábění korozivzdorné oceli. Novinky v této nástrojové řadě představují také tělesa pro vnitřní a vnější soustružení či držáky s Capto rozhraním. V nabídce je také TungTurn-Jet systém pro vnitřní soustružení či Capto rozhraní s možností vysokotlakého chlazení a vylepšení kontroly třísek a zvýšení životnosti nástroje.Tungaloy
umístění na EMO: hala 4, stánek E38

Ing. Michal Karkoš

info@tungaloy.cz

www.tungaloy.cz

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: