Témata
Zdroj: Alicon

Velký strojírenský katalog: Vše na jednom místě

Na začátku projektu byl sen. Sen soustředit veškeré informace ze všech katalogů na jednom místě a zpřehlednit, zefektivnit a pomoci všem zájemcům s výběrem optimálního nástroje. Trh je přesycen nástroji i výrobci, občas se v něm člověk i ztrácí. Jak vybrat ten správný nástroj z tolika možných variant v tolika katalozích? Aby se tento sen změnil ve skutečnost, bylo potřeba pro to udělat hodně. Za vším je letité plánování, mapování, hodně úsilí a maximální pracovní nasazení, aby se tento sen mohl stát realitou.

Reklama

Zákazník byl pro firmu Alicon vždy na prvním místě. Toto pravidlo dodržuje firma již od počátku své existence, a protože požadavky zákazníků se zvyšují, bylo potřeba vše soustředit na jednom místě. Neustálé inovace a rozšiřování nabídky byly hlavním důvodem, proč bylo třeba vše sjednotit, zpřehlednit, zefektivnit a vyhledávání časově zkrátit. Nástrojů je na trhu nespočet, ale jak vybrat ten správný – a to v určitém čase, aby se zajistila včasnost výroby – a dokonce za určité ceny? Firma Alicon zastupuje pouze kvalitní a dlouhodobě ověřené dodavatele, neřeší tedy reklamace a nabízí kompletní technologické řešení a plnou podporu pro obrábění. Jedná se o desetitisíce různých variant nástrojů vhodných pro různé materiály.

Velký strojírenský katalog

Po velkém odhodlávání a pracovním nasazení tak vznikl velký strojírenský katalog – e-shop, který usnadňuje orientaci v nástrojích podle materiálu. Je rozdělen do základních kategorií podle typu nástrojů (i podle toho, zda jde o CNC stroje, či o soustruhy): je to frézování prostřednictvím destičkových nástrojů; svěráky a vše pro upnutí obrobku; frézování za pomoci monolitů; vrtání, vystružování, srážení a zahlubování včetně drážkování; soustružení a soustružnické nože; otočné hroty pro soustruhy; zapichování a upichování; závitování a vše, co je nezbytné k výrobě závitů; upínání a upínače; měřidla a testery. Všechny kategorie jsou navíc pro lepší přehlednost rozděleny do podkategorií. Pro zefektivnění požadavků a pro lepší plánování výroby je každý produkt doplněn o aktuální cenu s termínem dodání.

Filtr rozbalíte tlačítkem „Výběr nástroje pomocí parametrů“; toto tlačítko je ve všech kategoriích i podkategoriích umístěno vždy nahoře. (Zdroj: Alicon)

Parametrické filtrování

Velkou výhodou katalogu je možnost parametrického filtrování, které vyhledávání v tak široké nabídce nástrojů usnadňuje. Navíc jsou zobrazeny pouze parametry, které obsahují nějaké údaje, a parametry jsou velmi pečlivě doplňovány tak, aby neobsahovaly chyby. Parametry jako průměr řezné části, celková délka, šířka či hloubka drážky, typy upínačů, různé typy závitů a použití podle obráběného materiálu (různé druhy oceli podle HRC, dále nerez, hliník, litina, titan, plasty aj.) jsou samozřejmostí. Protože se jedná především o výrobní podniky, které musí naplánovat svou výrobu, není zde parametr „skladem“, ale parametr „termín dodání ve dnech“, aby každý zájemce věděl, kdy nástroj dostane.

Katalog nabízí technologické poradenství a filtry, které pomůžou s výběrem nejvhodnějšího nástroje pro výrobu.

Detaily se souvisejícími produkty

Navíc nástroje jsou v detailu produktu (do kterého se jednoduše dostanete kliknutím na červený název konkrétního produktu) doplněny o související produkty a jsou spárovány tak, aby se k sobě hodily. Pokud máte nůž, zjistíte destičky, které k němu pasují, stejně tak upínače a další příslušenství. Pokud máte destičky, můžete v detailu zjistit, které nože, držáky či frézy k nim pasují. Nástroje jsou doplněny fotografiemi a v detailu, kde najdete výčet všech obrázků, jsou i řezné podmínky. Celý e-shop (strojírenský katalog) je průběžně precizně zpracováván a stojí za ním měsíce tvrdé práce. Katalog je stále doplňován o nové a nové produkty a inovační řešení; pokud se do projektu přihlásí nový dodavatel, aby rozšířil nabídku o nové produkty, je pečlivě schvalován tak, aby v nabídce byly jen kvalitní nástroje.

Reklama

Nalezení nejvhodnějšího nástroje

Sami si tak můžete volit různé parametry a dojít k nejvhodnějšímu nástroji. Samozřejmě se občas může zdát, že filtrování bude pomalejší, ale záleží, v jak nadřazené kategorii produkt hledáte, filtrují se totiž desetitisíce dat: čím níže v kategorii hledáte, tím bude filtrování rychlejší. A naopak čím výše hledáte, tím se hledání sice časově prodlouží, ale může se stát, že se vám nabídne produkt mnohem vhodnější, než jaký jste původně zamýšleli.

Zrychlení celého procesu výběru = rychlejší dodávky pro vaši výrobu bez chyb!

Oblíbené produkty

Vámi prohlížené nástroje se vám stále zobrazují jako naposledy prohlížené, a proto se k nim můžete libovolně a rychle vracet; stejně tak si nástroje, které vás nejvíce zajímají, můžete jednoduše přidat jedním tlačítkem do „oblíbených produktů“ a pak je už nemusíte hledat.

Související články
Kompaktní horizontální seřizovací přístroj pro Průmysl 4.0

Systémový dodavatel Kelch představil na veletrhu EMO v Hannoveru inovativní výsledky vývoje pro optimalizaci procesů, mezi nimi poprvé nově koncipovanou konstrukční řadu H3 z úspěšné série seřizovacích přístrojů Kenova set line.

Chytrá kontrola procesů s využitím cloudu

Systémový dodavatel Kelch GmbH vyvinul společně s inovativními partnery sledování procesu a stavu s využitím cloudu. Díky němu je od nynějška možné systematicky sledovat seřizovací přístroje Kelch a včas rozpoznat případné nesrovnalosti.

Inovovaný přístroj pro seřizování nástrojů

Společnost Kelch představí na veletrhu Intec 2019, který se koná od 5. do 8. února 2019 v Lipsku, inovovaný stolní přístroj Kenova set line V3 pro seřizování nástrojů s možností rozšíření pro Smart Factory.

Související články
Seřizovací přístroje se správou nástrojových dat

Digitální propojení procesů hraje stále významnější roli pro zachování konkurenceschopnosti podniků zabývajících se obráběním. Systémový dodavatel Kelch rozpoznal včas tuto potřebu a nabízí nyní seřizovací přístroj prémiové řady Kenova set line V6 na přání se softwarovými moduly TDM pro správu nástrojových dat.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
EMO Hannover 2013: část 8 - upínání obrobků

V tomto vydání se již naposledy v ucelené monotematické retrospektivě poohlédneme po loňském veletrhu obráběcí techniky EMO Hannover. Autor tohoto příspěvku se zaměřil na problematiku upínání obrobků. A co nového v této oblasti firmy nabízejí? Čtěte dále.

Průmysl 4.0 v praxi

Reflexe současného poznání s aplikací prvků Průmyslu 4.0 do praxe byla předmětem odborné konference, kterou společnost Ceratizit společně se svými partnery připravila pro téměř stovku účastníků z řad výrobních společností ve svém Technickém centru. Od původního teoretizování o aspektech Průmyslu 4.0 jsme se nyní dostali již k praktických zkušenostem.

MSV ve znamení měření a seřizování

Všichni, kdo máme něco společného se strojírenstvím, pevně věříme, že se v letošním roce opět otevřou brány brněnského výstaviště pro meku strojařů z celého světa – Mezinárodní strojírenský veletrh. Na MSV se letos, kromě lidí z dalších oborů, setkají i výrobci špičkových měřicích a seřizovacích přístrojů. Proto jsme se na postřehy a názory tentokrát zeptali Karla Suchny, jednatele společnosti Zoller Czech.

O čem je toolmanagement?

Jednoho pošmourného listopadového dne jsem se vydal do Plzně, abych si popovídal s panem Oldříchem Bosmanem, jednatelem a zakladatelem společnosti BTS Technik.

Cena MM Award na EMO 2019

Také v roce 2019 došlo na udílení cen MM Award. Jedná se o oficiální a jediné ceny udělované na veletrhu EMO. Porota i letos vybírala z mnoha přihlášených exponátů, nejen německých výrobců. Do užšího výběru se jich dostalo jen pár, a nakonec bylo rozdáno pět hlavních cen v pěti kategoriích. S prázdnou neodešly ani firmy, jejichž produkty se ocitly na druhém a třetím místě. I v tomto roce došlo k jistému „posunu“ ve vnímání obsahu jednotlivých kategorií, a tedy i oceněných produktů. Pojďme se podívat na vítězné exponáty podívat jednotlivě. Je to lehký nástin toho, jak EMO vidí němečtí kolegové.

Měřicí technologie pro Průmysl 4.0 v Nitře

Průmysl 4.0 závisí na propojení systémů schopných spolu komunikovat, schopných získávat, vyhodnocovat a sdílet data a na takto zpracované informace reagovat v reálném čase. Údaje z měření jsou nezbytné pro shromažďování informací, které mají být použity při inteligentním rozhodování za účelem zabránit nežádoucím procesním změnám.

Měřicí přístroje pro efektivní výrobu

Jestliže jsou nástroje přesně zaměřeny a seřízeny ještě před samotným obráběním mimo obráběcí stroj, lze následně zkrátit vedlejší neproduktivní časy na stroji a zvýšit tak celkovou efektivitu výroby. Přístroje pro měření a seřizování nástrojů mohou v samotném procesu třískového obrábění zajistit zvýšení produktivity až o 25 %, a to při velmi dobrém poměru cena/výkon. Úspěšné obrábění tedy vyžaduje nejen výkonné stroje, ale i přesně seřízené nástroje.

Kroky k excelentní spolupráci akademické a průmyslové sféry

Pracovníci Ústavu výrobních strojů systémů a robotiky z Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně usilují o těsné sepětí školy s praxí, které nelze realizovat jinak než úzkou spoluprací s průmyslem. Transfer výsledků této praktické činnosti přenesený do některých částí výuky je potom zárukou, že studenti budou mít aktuální informace o stavu strojního průmyslu, vědy a techniky.

Cena MM Award na EMO

Ocenění MM Award od našich německých kolegů z časopisu MM MaschinenMarkt je specialitou veletrhů pořádaných nejen v Evropě, ale po celém světě. Nejinak tomu bylo i na letošním hannoverském EMO, kde proběhlo slavnostní předání exponátům, které odbornou porotu zaujaly. Ceny jsou udělovány ve spolupráci se svazem VDW. Protože se jedná o jediné oficiální ceny udělované na veletrhu EMO a značky MM, VDW a EMO jsou dobře známé v oboru výrobní techniky, věnujeme jim svoji pozornost v retrospektivě veletrhu.

Industry 4.0 v roce 2016

Pravděpodobně již u nás není technik, který by se za poslední dobu nesetkal s pojmem Industry 4.0 či s "českým pojetím" Průmysl 4.0, chcete-li. Tento pojem se zabydlel ve firemní i akademické kultuře a mnohé subjekty v této iniciativě vidí svoji příležitost a nutnost se do ní zapojit. Jsou však i druzí na odvrácené straně mince. V MM Průmyslovém spektru pravidelně dáváme prostor vyjádřit se oběma stranám jak odbornými příspěvky, tak formou ankety.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit